reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Kotek07

mamy czerwcowe 2007
Dołączył(a)
16 Listopad 2006
Postów
2 430
Miasto
Gdynia/Frankfurt
Postanowiłam otworzyć ten wątek poniewaz juz niedługo nas to czeka:tak:, a własciwie nasze pociechy.
Moja Laura od paru tygodni ślini się okropnie dziąsełka sa już rozpulchnione. Póki co masuję jej te dziąsła i kupiłam Calgel (pani w aptece polecała). Troche to wcześnie ale mojej siostry synek miał pierwszego ząbka w połowie 3 miesiąca więc możliwe ze u nas będzie podobnie. Może macie jakies sprawdzone sposoby jak przetrwac ten okres?
 
reklama
Kotek, jedyna metoda to właśnie przetrwać. Przy Weronice pomógł mi tylko jeden żel - to był Orajel (czy jakoś tak) o smaku wiśniowym. Jak spróbowałam, to mnie język zdrętwiał - tak znieczulał. Teraz mam dostać od koleżanki, która pracuje w firmie sprzedającej wszystko dla dentystów jakiś specjalny żel dla Magdy. Jak dostanę to dam znać czy działa i co to zacz.
Też mam obawy że niedługo możemy zaząbkować, bo moja Madzia też się ślini jak buldog. Czasem się śmieję, że chyba ma wściekliznę, bo często aż ma pianę na ustach i brodzie (nauczyła się robić bwww i pluje dookoła, a najwięcej na siebie, aż wszystko ma mokre):-D. No i Pani Doktor powiedziała że zawiązki ząbków są wysoko. Więc tylko czekam.
 
Kotek uprzedziłaś mnie z otworzeniem tego wątku :-)
Jak się sprawdza Calgel?

Czarek też się bardzo ślini już od dłuższego czasu, czego skutkiem są krostki na brodzie, piąstki pcha do buzi i gryzie palce aż są czerwone. Od wczoraj podaję mu takiego żelowego gryzaka z Canpola schłodzonego w lodówce i widać że obgryzanie go sprawia mu ulgę. Miałam was właśnie zapytać o jakiś wypróbowany, skuteczny żel, bo pewnie się przyda na dniach.
Upatrzyłam na początek taki gryzak-smoczek Tommee Tippee - Tommee Tippee GRYZAK DZIĄSEŁKO NAJLEPSZY !! HIT (241238421) - Aukcje internetowe Allegro
 
Czasem się śmieję, że chyba ma wściekliznę, bo często aż ma pianę na ustach i brodzie (nauczyła się robić bwww i pluje dookoła, a najwięcej na siebie, aż wszystko ma mokre):-D
He moja robi doładnie tak samo:-D.

Szopka ten Calgel na razie tylko raz użyłam i jakaś ulga była bo mała przestała marudzić i popłakiwać. Dobrze że mi przypomniałas o gryzaczkach bo mam ich kilka i całkiem zapomniałam:happy:.
 
Alicja też sie ślini... i obowiązkowo dwa paluchy w buzi:-p - ale nie do ssania tylko gryzie.. na dole w dząsełku jest jasna plamka tak jakby w srodku... cuyba to jedyneczka ise tworzy.. ciekawa jestem kiedy sie wykluje - oby nie za szybko bo będzie cycucha gryzła zabkiem:szok:
 
Oj, na czasie temat :tak:
Piotruś od kilku dni potwornie hebluje sobie dziąsełka - najchętniej moim palcem :confused2: Jest marudny, ślini się, pokasłuje no i ma rozwodnione qpki (chora bym była, jakby gdzieś objawem czegoś nie był dziwna qpa :rofl2:).
Kupiliśmy bobodent, no ale specjalnej różnicy nie widzę.
 
haha fajny wątek-u nas wszystko to samo a też się śmiejemy że Wiktor ma wściekliznę:-)
pokasłuje też-ale to chyba rzeczywiście ta ślina sp[ływająca do gardła jak leży-bo pediatra Go już badał i ok
 
Szopka, gryzak ekstra, chyba taki kupimy!!!

Esia, to że upatrujesz objawów ząbkowania w kupie, wcale nie jest głupie! Nie wiem ile innych dzieci to ma, ale moja Weronika na 1-2 dni przed wyżynaniem zęba miała kupy koloru trawy - no może bardziej szpinaku bo ciemno zielone. I mój kolega z pracy, który ma dwoje dzieci (w tym jeden chłopak starszy rok od Weroniki), potwierdzał, że u jego dzieci było to samo. Tak więc patrzmy w qpy naszych dzieci!!!
 
My Juniorowi smarowaliśmy dziąsełka żelem bobodent i było ok, pierwszy ząbek pojawił się w piątym miesiącu życia
 
reklama
u nas oczywiście objawy te same. Bardzo szybko chyba nasze dzieciaczki będą miały ząbki. Moja Ada pierwszego "dostała" dopiero jak miała 7 miesięcy i właściwie wcale tego nie odczuliśmy. Ciekawe co będzie teraz z Karolinką
 
Do góry