reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

reklama
u nas ząbkowania ciąg dalszy
nie spodziewałam się że tak będzie to Alankowi dokuczać w nocy znowu nie spał miał gorączkę i cały czas marudził w końcu o 2 wzieliśmy go do siebie do lózka i troszkę lepiej do 6 pospał
tak się zastanawiam jak długo dziecko może byc takie marudne czy do czasu aż ząbek urośnie czy tylko na poczatku jak się wyżyna u nas już jest kreseczka i jak długo taki zabek rośnie? wiem że to kwestia indywidualna ale tak w przybliżeniu
chciałabym wiedzieć co mnie czeka: kilka nieprzespanych nocy czy kilka nieprzespanych tygodni?
 
mojemu tez sie cos porobilo ze rzuca sie i placze w nocy czesto ,gesto !normalnie masakra!!!!!!!! ale czy to od zeba cholea wie! tak czy siak jak przesypial noce tak sie teraz mi zrywa po 5 !!!!!!!!!!
 
u nas samopoczucie już lepsze Alanek lepiej spał no i w dzień jest już znośniejszy
a ja sama byłam dziś u dentysty i zgodnie z tutejszymi wymogami zarejestrowałam Alanka i dostane wezwanie na wizytę powiedział że tylko zajrzy do bużki czy wszystko dobrze
ale ubaw Alanek nie ma jeszcze nawet połowy pierwszego ząbka a już do dentysty idzie:-D
 
Dziewczyny mam pytanie...
Julek ma już dwie dolne jedynki ale mam wrażenie,że rosną krzywo.....Jest to możliwe a może normalne i same się wyprostują??
Czy Waszym Dzieciom rosną prosciutko zęborki??
 
Nawet jeśli rosną krzywe, to nikt aparatu tak małemu dziecku nie założy. Zawsze mogą się naprostować jak wyrosną piątki, lub jak powiększy się szczęka. A czasami jest tak, że wydaje się, że rosną krzywe, ale jak już się wyrżną to są proste ... w każdym razie nic z tym się zrobić nie da. Najwcześniej do ortodonty możesz iść z małym w wieku 3 lat z tego co pamiętam. Może mieć też taki zgryz odziedziczony po Was :)
 
Widzę że Nessi juz napisała..ja tylko dodam że u nas jeszcze się nie spotkałam z krzywymi ząbkami..i Hani i Tomkowi raczej prosto powychodziły/wychodzą :)
 
U nas też tydzień temu wyrżnęła się lewa dolna jedynka i rośnie sobie pomalutku ale już widzę, że czai się prawy ząbek ;) W dzień nie jest tak źle, nieraz tylko Julka pomarudzi, że nie wiadomo o co jej chodzi ale w nocy od kilku dni jest kiepska, dziś budziła się co godzinę prawie:/ i kupi są luźniejsze ale to też pewnie na ząbki...
 
reklama
Znam dzieci, które już w czwartym miesiącu miały ząbki ;) Mój Kacprzyniak ma 6 m i jeszcze nic. Wkłada łapki do buzi i wszystko co popadnie. I ślini się niesamowicie. Ogólnie nie ma z nim problemu, tzn. nocne płacze czy gorączki. Czekam na pierwszy ząbek :)
 
Do góry