reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Zaciśnięte piąstki

Miasto
Warszawa
Witam,
Zauważyłem że nasz 3-miesięczna córcia ( urodzona w 33 tyg ciąży ) czasem jak śpi zaciska kciuki w piąstkach. Czy to coś złego ? Na wizycie neurologicznej w CZD nic złego nie stwierdzono i powiedziano że ma odruchy jak dla miesięcznego dziecka, czyli tak jakby planowo się urodziła.

reklama

Antonowka

maj 2008
Miasto
Stenungsund, Szwecja
Tak samo moj synek dlugo mial zacisniete piastki. Teraz skonczyl pol roku i juz má otwarte lapki, ale czasem mu sie zaciskaja. Zwlaszcza jak jest zdenerwowany i sie irytuje. Jak dobrze sobie przypominam, zacisniete piastki, to prawidlowy odruch w wieku twojej coreczki.

ewerysta

Fanka BB :)
Miasto
Wrocław
a ja bym jednak na Twoim miejscu sprawdzila u innego neurologa: ja chcialam w 2 m-cu zycia pojsc z Malenstwem na wizyte, ale odradzali mi i rodzina i kolega (dr nauk med. specjalizacja pediatra) mowiac ze nie kupie spokoju...na koniec 3 m-ca corka wciaz zaciskala piastki (przez sen i w dzien, szczegolnie jedna), byla jakby napieta, bardzo placzliwa, mialam klopoty z przystawianiem ja do piersi, "lubila" prawa strone, pomimo ze ladnie podnosila glowke. W oczekiwaniu na umowiona u neuroga wizyte (postanowilam isc za intuicja) watpliwosci polecil mi rozwic ortopeda. i w piatym m-cu okazalo sie jednak ze mala ma asymetrie napieciowa. Teraz rehabilituje ja Vojta i w brode sobie troche pluje ze nie zaczelismy wczesniej bo juz pewnie bylaby wyprowadzona (im wczesniej tym lepiej). teraz ma 6,5 m-ca...Spotkalam sie z opiniami innych rodzicow ze u 1 neurologa "wszystko" bylo ok, a potem sie okazywalo ze jednak nie, zwlaszcza ze pewne wady ujawniaja sie pozniej i tylko naprawde dobry neurolog lub doswiadczony rehabiliotant potrafi je wczesnie wylapac. Polecam strone www.vojta.com.pl a a niej szczegolnie artykul "rozwoj dziecka" . I zycze zeby sie jenak okazalo ze wszystko jest ok.

ewerysta

Fanka BB :)
Miasto
Wrocław
wybacz, nie dotyczatalam, ze dzidzia to wczesniak-obowiazuja pewnie "inne taryfy". Ale dzieci urodzone terminowo juz nie powinny zaciskac piastek w 4 m-cu...Oczywiscie te piastki predzej czy pozniej sie otwieraja, tylko ze dziecko nie rozwija sie prawidlowo, a w pozniejszym wieku wychodza wady postawy, klopoty ze stawami, dysgrafie, dyslekcje...

Karmelcia2008

Pozytywnie zakręcona ;)
Miasto
Warszawa
Amelka jest pod opieką neurologa, ma tendencje do wyginania ciała, odginania główki do tyłu i do spania na plechach z główką na jednym lub drugim boku, nigdy nie na wprost. Ale neurolog w centrum zdrowia dziecka powiedziała, że przy wcześniakach to się zdarza, żeby starać się ją ćwiczyć a jeśli na kontroli w styczniu nadal tak będzie, to już mamy umówioną wizytę ( profilaktycznie) na 3 lutego w CZD w poradni rehabilitacyjnej. Tylko że nasza mała to straaaszna złośnica, ciężko z nią ćwiczyć, czy ułożyć jej główkę albo odłożyć na brzuskzu. Jak ma ochotę to i śpi na brzuchu ale jak nie ma to krzyk w niebogłosy...

reklama

Owca70

Zaciekawiona BB
Amelka jest pod opieką neurologa, ma tendencje do wyginania ciała, odginania główki do tyłu i do spania na plechach z główką na jednym lub drugim boku, nigdy nie na wprost. Ale neurolog w centrum zdrowia dziecka powiedziała, że przy wcześniakach to się zdarza, żeby starać się ją ćwiczyć a jeśli na kontroli w styczniu nadal tak będzie, to już mamy umówioną wizytę ( profilaktycznie) na 3 lutego w CZD w poradni rehabilitacyjnej. Tylko że nasza mała to straaaszna złośnica, ciężko z nią ćwiczyć, czy ułożyć jej główkę albo odłożyć na brzuskzu. Jak ma ochotę to i śpi na brzuchu ale jak nie ma to krzyk w niebogłosy...

Jakbym czytala o mojej Oliwii :-) Wczesniak z 33 tygodnia. Dokladnie tak samo tyle ze u mnie preferuje prawa strone do „skretu” i lezala w CZD. Ma stwierdzona asymetrie ulozeniowa i trzeba bedzie ja rehabilitowac. Czekam teraz na termin... Rehabilitantka mowila zeby w trakcie karmienia, noszenia, starac sie trzymac malutka tak bardziej zwinieta i trzymac oś - glowka jako przedluzenie kregoslupa bez wygiec i np. jak jej podajesz smoczka to tez nie z prawej lub lewej strony tylko naklonic zeby zrobila to po srodku klatki piersiowej (nie wiem czy jasno tlumacze). To duzo pisania... Jesli cos wiecej to sluze pomoca, prosze o kontakt 606990522, Ania

Do góry