reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zageszczanie mleka na noc

corina

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Październik 2009
Postów
656
Miasto
stolica polskiej piosenki ;)
witam
jestem mamą juz prawie 6 miesiecznej Hani, którą karmię piersią, dodatkowo w ciagu dnia mała dostaje zupkę, deserek i na noc mleko modyfikowane zageszczone i wlasnie z tymi zageszczaczami mam problem. Najpierw zageszczalam kleikiem kukurydzianym (bo mala miala klopoty z kupkami) pierwsze nocki byly przespane, po jakims czasie jednak zamiast przesypiac nocki budzila sie juz o 21, pociumkała troszke piersi i szla spac do okolo 2-3. Zdecydowalam sie wiec na kaszke - najpierw mleczo-ryzowo-kukurydziana z bebilonu (bo takie tez mm pije) podawana lyzeczka ale po niej to dopiero nocki byly nieprzespane. Teraz daje kaszke ryzowa (na 150-180ml mleka) ale spanie mamy w kratke (podobnie jak po kleiku kukurydzianym). Raz przespi cala noc, nastepny dzien nie moze zasnac przez 2 godz (przed 20 ja kladziemy) i budzi sie juz o 2 domagajac sie piersi, nastepnie znowu o 6. Co robie zle? Moze kaszki jej szkodza? Na brzuszku zalegaja bo zasac nie moze. I dlaczego tylko do 2.00 ja "trzymaja"? Z moich obserwacji mała nie jest w stanie duzo zjesc przed snem (ok 20) ale po godzinie juz chetnie dojada z piersi.
 
reklama
niestety niektóre dzieci tak maja ze jak dostana na noc ciezszy posiłek to nie moga spac.proponuje dac mm i do tego odrobine kleiku np na 150ml mleka 1,5miarki kleiku.a jak dLEJ BEDZIE KIEPSKO TO ODSTAW KASZKI NA NOC,PODAJ RAZ W DZIEN KASZKE
 
dochodze do wniosku ze to chyba nie wina kaszki tylko mala jest poprostu glodna (stad te pobudki) bo wczoraj dostala 180ml mm z 5 miarkami kaszki ryzowej i od 19 do 2.30 spala. obudziala sie i przez pol godzinki kocyk ciumkala (z glodu bidulka) o 3 dalam cycusia. zjadla , odlozylam do lozeczka i zasnela do 7.
 
Półroczne dzieci rzadko kiedy przesypiają noc bez jedzenia, mają jeszcze zbyt mały żołądek aby najeść się na całą noc, dlatego nie ma nic złego w karmieniu niemowlęcia w nocy jeśli ma taka potrzebę, dziecko karmimy na żądanie.
 
Do góry