reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zahamowanie wzrostu płodu

GrażynaSiffredi

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2020
Postów
35
Hej dziewczyny, potrzebuję porady. W 12 tygodniu ciąży miałam PAPPa i dokładne USG. Wszystko wyszło super oprócz tego, że lekarz stwierdził, że mam 1:62 ryzyko zahamowania wzrostu płodu. Dostałam Acard 150mg na noc. Czy któraś z Was się z tym spotkała? Czy chodzi o słabe przepływy krwi przez naczynia maciczne? Czy Waszym zdaniem jest się czym martwić? Teraz skończyłam właśnie 4 miesiąc i zastanawiam się czy jeśli tamto usg nic nie wykazało to czy na najbliższej wizycie coś może być nie tak. Nie wiem jak Wy ale ja strasznie martwię się i stresuję tym, żeby wszystko było ok. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Chodzi o to ryzyko zahamowania wzrostu płodu przed 37 tyg czy coś takiego? Ja tak miałam, tez 1:66 bodajże. Mi również lekarz przepisał acard i powiedział: „to nic poważnego, proszę się nie przejmować” to się nie przejmowałam, obecnie śpi obok mnie zdrowy półtoraroczny synek :) nie szukaj za dużo w googlach, bo zwariujesz :) przy najbliższej wizycie porozmawiaj z lekarzem o sowich obawach, póki co myśle ze możesz spać spokojnie :)
 
Chodzi o to ryzyko zahamowania wzrostu płodu przed 37 tyg czy coś takiego? Ja tak miałam, tez 1:66 bodajże. Mi również lekarz przepisał acard i powiedział: „to nic poważnego, proszę się nie przejmować” to się nie przejmowałam, obecnie śpi obok mnie zdrowy półtoraroczny synek :) nie szukaj za dużo w googlach, bo zwariujesz :) przy najbliższej wizycie porozmawiaj z lekarzem o sowich obawach, póki co myśle ze możesz spać spokojnie :)
dziękuję za odpowiedź :) tak, chodzi dokładnie o to co napisałaś i faktycznie, acard minimalizuje to ryzyko. Już jestem spokojniejsza :)
 
Ja również miałam ryzyko zahamowania wzrostu płodu przed 37tyg. Do tego wyszło mi ryzyko preeklampsji. Moja pani ginekolog powiedziała, że nie ma się czym martwić. Również dostałam 150mg Acard na noc. Synek ma 7,5 miesiąca :)
 
Ja mam ryzyko porodu przedwczesnego 1:99 i preeklampsji 1:130 bodajrze... Acard biore od początku ciąży, ze względu na mutacje genów, które mam. Biore też zastrzyki z heparyną. Jesli Ci przepisał to dobrze, bywają lekarze, który to bagatelizują.
 
Cześć dziewczyny. To moj pierwszy wpis na forum w życiu, wiec miło mi Was poznać. 12+6, usg wzorowo.
Odebrałam dziś wyniki testu pappa - ryzyko skorygowane dla T21: 1:4333, T18: 1:281, T23: 1:2336.
Preeklampsja przed 34 tc: 1:40
Preeklampsja przed 37 tc: 1:18
Zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tc: 1:20.
O ile trisomie wyglądają względnie okej (zdecydowaliśmy z mężem, ze nie robimy dalszej diagnostyki bardziej inwazyjnej) to nie spotkałam na forach tak wysokiego ryzyka preeklampsją i zahamowaniem wzrastania płodu. Dziewczyny - czy jest tu ktoś kto miał takie wysokie ryzyko? Lekarz zalecił acard 150 mg przed snem, wizyta dopiero za 5 dni.
Powiedzcie proszę - czy przy podobnych wynikach miałyście jakieś przeciwskazania jeśli chodzi o aktywność fizyczna (sport) oraz prace? Pracuje w korporacji, stres oceniam 6/10 - nie wiem jeszcze na ile czynnik w postaci stresu jest istotny przy ciąży podwyższonego ryzyka a na ile nie ma czym się martwić, ale planowałam jeszcze popracować, a w tej sytuacji nie wiem co będzie najlepsze dla dziecka.
Dziękuje Wam za każda odpowiedź!
 
Cześć dziewczyny. To moj pierwszy wpis na forum w życiu, wiec miło mi Was poznać. 12+6, usg wzorowo.
Odebrałam dziś wyniki testu pappa - ryzyko skorygowane dla T21: 1:4333, T18: 1:281, T23: 1:2336.
Preeklampsja przed 34 tc: 1:40
Preeklampsja przed 37 tc: 1:18
Zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tc: 1:20.
O ile trisomie wyglądają względnie okej (zdecydowaliśmy z mężem, ze nie robimy dalszej diagnostyki bardziej inwazyjnej) to nie spotkałam na forach tak wysokiego ryzyka preeklampsją i zahamowaniem wzrastania płodu. Dziewczyny - czy jest tu ktoś kto miał takie wysokie ryzyko? Lekarz zalecił acard 150 mg przed snem, wizyta dopiero za 5 dni.
Powiedzcie proszę - czy przy podobnych wynikach miałyście jakieś przeciwskazania jeśli chodzi o aktywność fizyczna (sport) oraz prace? Pracuje w korporacji, stres oceniam 6/10 - nie wiem jeszcze na ile czynnik w postaci stresu jest istotny przy ciąży podwyższonego ryzyka a na ile nie ma czym się martwić, ale planowałam jeszcze popracować, a w tej sytuacji nie wiem co będzie najlepsze dla dziecka.
Dziękuje Wam za każda odpowiedź!
Daj znać, jak Twoja ciąża. U mnie w 12t+1 USG bez zastrzeżeń, ale z biochemii wyszło ryzyko trisomii 18 1:66, preeklampsja przed 37t 1:40, zahamowanie wzrastania 1:9. Jadę na Acardzie i progesteronie. Amniopunkcja za dwa tygodnie, ale zastanawiam się, co zrobić, żeby obniżyć ryzyko stylem życia/dietą.
Napisz, proszę, jak u Ciebie rozwinęła się sytuacja.
 
reklama
Daj znać, jak Twoja ciąża. U mnie w 12t+1 USG bez zastrzeżeń, ale z biochemii wyszło ryzyko trisomii 18 1:66, preeklampsja przed 37t 1:40, zahamowanie wzrastania 1:9. Jadę na Acardzie i progesteronie. Amniopunkcja za dwa tygodnie, ale zastanawiam się, co zrobić, żeby obniżyć ryzyko stylem życia/dietą.
Napisz, proszę, jak u Ciebie rozwinęła się sytuacja.
Do końca 36 tygodnia brałam acard 150 na noc. Cała ciąże znoszę bardzo dobrze, wszystkie usg tez okej, wiec nie ma żadnych nieprawidłowości. Czekamy na szczęśliwe rozwiązanie, dziś jest 38+2.
Napisz proszę jak u Was, mam nadzieje ze wszystko okej
 
reklama
Do góry