reklama

Zajady u maluszka

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez WrednaBaba, 30 Październik 2015.

 1. WrednaBaba

  WrednaBaba

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na zajady u niemowlaka? Mój synek ma 4,5 m-ca i od jakichś dwóch tygodni ma czerwone zajady w kącikach ust. Smarujemy alantanem i jednego dnia znikają, aby następnego znów się pojawić. Nie wiem czy zabrać go do lekarza, bo średnio mi się uśmiecha wizyta w przychodni z chorymi dziećmi...
   
 2. aniaslu

  aniaslu Administrator Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  61
  Twoje dziecko jest maleńkie i na wszelki wypadek warto się skontaktować z lekarzem. Pytanie również, czy karmisz piersią, czy butelką? Czy twoje dziecko uzywa smoczka?
   
 3. reklama
 4. WrednaBaba

  WrednaBaba

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Byliśmy już z Maluchem u lekarza. Dostaliśmy pimafucort do smarowania na grzyby i bakterie, na razie pomaga. Jeżeli zajady wrócą to mamy zrobić morfologię, aby sprawdzić czy zajady nie są spowodowane niedoborem żelaza, ale karmię wyłącznie piersią i lekarka powiedziała, że anemia w takim przypadku jest mało prawdopodobna. Poza tym mamy przestrzegać kilku zasad higieny: często myć rączki Maluszkowi (zaczęło się ząbkowanie, więc wszystko idzie do buzi), smoczek wymieniać co dwa tygodnie i uczulać wszystkich na to, aby nie całowali dziecka po buzi i po rączkach.
   

Poleć forum