reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zajady u maluszka

Dołączył(a)
27 Październik 2015
Postów
5
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na zajady u niemowlaka? Mój synek ma 4,5 m-ca i od jakichś dwóch tygodni ma czerwone zajady w kącikach ust. Smarujemy alantanem i jednego dnia znikają, aby następnego znów się pojawić. Nie wiem czy zabrać go do lekarza, bo średnio mi się uśmiecha wizyta w przychodni z chorymi dziećmi...
 
reklama
Twoje dziecko jest maleńkie i na wszelki wypadek warto się skontaktować z lekarzem. Pytanie również, czy karmisz piersią, czy butelką? Czy twoje dziecko uzywa smoczka?
 
Byliśmy już z Maluchem u lekarza. Dostaliśmy pimafucort do smarowania na grzyby i bakterie, na razie pomaga. Jeżeli zajady wrócą to mamy zrobić morfologię, aby sprawdzić czy zajady nie są spowodowane niedoborem żelaza, ale karmię wyłącznie piersią i lekarka powiedziała, że anemia w takim przypadku jest mało prawdopodobna. Poza tym mamy przestrzegać kilku zasad higieny: często myć rączki Maluszkowi (zaczęło się ząbkowanie, więc wszystko idzie do buzi), smoczek wymieniać co dwa tygodnie i uczulać wszystkich na to, aby nie całowali dziecka po buzi i po rączkach.
 
Do góry