reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakrzepica żyły głównej w ciąży

T

Tysieńka

Gość
Witam dawno mnie tu nie bylo ,ale staram sie nadrabiać. Pisze na tym wątku bo nie wiem gdzie zamieścić. Otóż przedwczoraj dowiedzialam sie od swojej ginki że wyniki krwi nie sa zbyt zadowalające ... D Dimery zbyt nie ciekawe i wyszlo ze grozi mi zakrzepica . Nadmienie fakt iz mam zasiniala lewą noge ale ona mnie nie boli jest tylko lekki obrzęk. Pani doktor chciala wyslac mnie do szpitala ale sie nie zgodzilam na fakt iz nie mialabym z kim zostawic 2 swoich aniołków. Jestem w 3 ciąży 33 tc leci. Przepisala mi 10 Ampułko-strzykawek 0,4 ml FRAXIPARINE. Gdzie musze sb wsztrzykiwac podskórnie 1 x dziennie. Przeczytalam o tej chorobie troche w necie i powiem wam kochane ze to dosyc powazna choroba... Jestem zmartwiona tym wszystkim ....mam dopiero 30 lat a wiem ze ta choroba dopada przewaznie osoby starsze. Mam pytanie do was kochane czy wy tez macie do czynienia z ta choroba? Czy dożywotnio trzeba sie na nią leczyć? Jak wyglada leczenie ? Czy cale zycie bierze sie zastrzyki??? Jakie macie doswiadczenia zwiazane z choroba ?? Ja nie za duzo wiem na ten temat. Potrzebuje tez wsparcia i pocieszenia... Jestem załamana.... Błagam pomóżcie!!![emoji33]
 
reklama
Miałam zakrzepicę. Leczenie jest uciążliwe na początku - zastrzyki niezbyt przyjemne. Brałam je przez jakieś 6 miesięcy.Potem już jest z górki, choć zazwyczaj zostają efekty, których nie da się uniknąć ani zlikwidować. Później leczenie głównie ogranicza się do leków uszczelniających naczynia, pończoch albo rajstop uciskowych - pewnie powinnaś nosić je już teraz...
Da się przeżyć. Po zakrzepicy urodziłam jeszcze dwójkę dzieci. Żyję, mam się dobrze, tylko siedzieć dłużej nie mogę bo nogi puchną ale to akurat da się przeżyć.
Dużo odpoczywaj z nogami w górze. Staraj się unikać słońca i nagrzewania nóg. Śpij na lewym boku. W czasie upałów schładzaj nogi chłodną wodą. Powinno być dobrze. I nie panikuj... Końcówka ciąży. Dasz radę.
 
Zazwyczaj przypisuje sie iniekcje ponieważ sa najbardziej skuteczne ( sama miałam clexane....). Sa oczywiście również inne sposoby leczenia zakrzepicy. Ćwiczeniami oraz lekami doustnymi. Choroba się zdarza, jest to poważna dolegliwośc tak wiec jeśli lekarz zlecil Ci iniekcje to nie powinnas upierać się na leki doustne.
Słuchaj się lekarza.
Link do: Jak działa heparyna?
 
Ostatnia edycja:
Do góry