reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy dla maleństwa

Tangerieme

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Powoli zaczynam zakupy dla dziewczynki. Zaczynam od zera. Wrzucajcie tutaj proszę linki do jakiś stronek gdzie można kupić fajne ubranka, wyprawki, łóżeczka, wózki, kosmetyki i ich firmy jakie polecacie do pielęgnacji, gadżety które są przydatne. Ja tez będę ciagle coś wrzucała co i gdzie nabyłam ;)

reklama

Marzena p

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Powoli zaczynam zakupy dla dziewczynki. Zaczynam od zera. Wrzucajcie tutaj proszę linki do jakiś stronek gdzie można kupić fajne ubranka, wyprawki, łóżeczka, wózki, kosmetyki i ich firmy jakie polecacie do pielęgnacji, gadżety które są przydatne. Ja tez będę ciagle coś wrzucała co i gdzie nabyłam ;)
Olx

Jagna8

Rozwiązania
0
Ubranka z Smyka i Coccodrillo. Jeśli dziecko będzie większe najlepiej tylko kilka ubranek kupić 56, resztę 62. Kocyki i rożek Gluckbaby (rożki nam się prawie ogóle nie przydały). Fotelik polecam Cybexa. Oprócz łóżeczka mimo sporego kosztu kupiłam koszyk Mojżesza z muppetshop - w moim przypadku rewelacja, choć mały i tak śpi w nocy z nami. Nie miałam niani elektrycznej, laktator mamy Medeli, elektryczny dobry, ale na razie nie korzystam. Szumiś z smyka, fajny gadżet ale naszego średnio uspokajał. Na początku dziecko potrzebuje głównie mamy, zabawki nie są potrzebne, dopiero z czasem. Dla mnie niezbędnik to przewijak. Musieliśmy też kupić lampkę do pokoju. Z kosmetykami bardzo nie ma co szaleć jeśli dziecko nie będzie miało wymagającej skóry. Najlepiej kupować te od pierwszego dnia życia. Do pupci Sudocrem (taki z cynkiem i drugi do codziennego stosowania) albo Linomag, do pępka Octenisept i gaziki, do noska sól fizjologiczna, zwykła oliwka np. Bambino do masażu brzuszka. Mi się nie sprawdziły chusteczki nawilżane, tylko awaryjnie je stosuje, tak to woda i płatki kosmetyczne do pupci, pampersy na początek zwykle 2. Podkłady, pieluszki tetrowe. Specjalne proszki/mleczko do prania, ja stosuje Lovele. Wszystkie ubranka przed pierwszym założeniem trzeba wyprać. Koniecznie kup termometr. Dla Ciebie delikatne mydło lub płyn np bialy jeleń, Tantum Rosa (1 op), podkłady lub duże podpaski belli (always nie zdają egzaminu, muszą być takie bardziej naturalne), majtki siateczkowe, biustonosze do karmienia, ew. wkładki do biustonosza (mi się nie przydało). Później jak dzieciątko będzie większe to warto kupić mu zabawki, grzechotki, piszczałki coś z melodyjką, książeczki kontrastowe. Ale mój to dopiero jak skończył miesiąc to się tym ciekawił. Teraz skończy 13 tygodni to uwielbia matę edukacyjną. Mamy bujaczek, ale

Jagna8

Rozwiązania
0
...Mamy bujaczek od znajomych, ale na razie go nie używamy. Z nowych rzeczy warto kupić materac do łóżeczka i fotelik samochodowy. Higieniczne rzeczy znajdziesz w aptekach/rossmanie/smyku

Tangerieme

Rozwiązania
0
Mam obsesje na naturalne i sprawdzam dokładnie składy. I jeśli chodzi o kosmetyki nie będę kabinowac rossman na naprawdę dobre kosmetyki o tanie z dobrym składem: Babydream, Oilatum emulsja do kąpieli i Oilatum balsam, pampersy porównywałam i tutaj również babydram 2 są eko i w dotyku mięciutkie i lekkie, husteczki nawilżane chyba bez nich nie dam rady na pewno nie będzie mi się chciało wacikow i wody szykować na każda kupkę a tutaj się sprawdzają husteczki z Tesco z plastikowym zamknięciem i huggiesy w rossmanie. Planuje właśnie kupić wózek Cybexa priam lub balios m 3w1. Ubranka obserwuje tez przez strony na instagramie. Jeśli chodzi o łóżeczko myślałam o dostawianym do łóżka ale zrezygnowałam. Wiec szukam zwykłego łóżka byle z szuflada na dole i osobno komodę która wypatrzyłam w ikei.

reklama

DarkAsterR

Rozwiązania
2
Uważaj na kosmetyki Johnsona. Nie każde dziecko dobrze je znosi. Ja się wladowalam i kupiłam cały zestaw zanim zaczęłam o nich czytać. Strona ze skargami na nich na FB ma kilkaset tysięcy postów. Z samej tylko UK. Maja dobry szampon ale już płyny do kąpieli mogą powodować problemy ze skóra u dzieci. O kremach nie wspominając.
Ciężko jest przewidzieć co dziecku będzie pasowało ale spróbuj np Oilatum albo Aveeno. Kup najpierw mała buteleczkę i zobacz jak dziecko reaguje. Mniejszy będzie żal jeśli będziesz musiała wyrzucić prawie nowy krem czy płyn do kąpieli.
Ja osobiście nie inwestowałam w kosz Mojżesza bo moja Gaba była bardzo dużym dzieckiem i taki koszyk by miała na dwa tygodnie. Przy dobrych wiatrach.
Wiesz co u mnie okazało się hitem? Łóżeczko turystyczne z opcja zawieszania materaca na dwoch różnych wysokościach. Koniecznie z przewijakiem nakładanym na wierzch. Uwierz mi, po całej ciazy, plecy ci podziękują jeśli będziesz się schylala jak najmniej. A z takiego łóżeczka możesz dziecko wyjąc prawie wcale się nie schylając. Taki przewijak jest miękki, łatwy do czyszczenia i dziecko jest w nim bezpieczne. Moim zdaniem o wiele lepszy niż drewniany osobny przewijak. Twarde toto, ma kanty, krawędzie, zimne. Nawet jeśli coś na to położysz (kocyk, rożek czy coś) to się to ślizga, spada, trzeba prac bo wypadki dzieciom rodzicom zdarzają się często. A tak to przetrzesz wilgotna szmatka, możesz nawet odkażac po każdym użyciu jeśli masz sile i ochotę już.
Chusteczki nawilżane. I dziecku i dorosłemu się przydadzą.
Ciuszki akurat kupowałam z drugiej ręki bo takie malutkie dziecko rzadko zostawia plamy. Po prostu wybierzesz w wyższej temperaturze i już. Ale rozumiem ze możesz nie chcieć. Mnie osobiście nie przeszkadza.
Jeśli się z tym poglądem zgadzasz to kuponie chustę i nos maluszka po domu. Czasami są takie sytuacje ze trzeba coś zrobić w innym pokoju a maluszek płacze. Wiec włóż go w chustę i nos ze sobą. Oszczędzi ci to latania na każdy płacz i szloch. Nogi ci podziękują później.
Osobiście nie kupiłam podgrzewacza do mleka. Oduczyl mnie tego przykład koleżanki, która podgrzewała mleko małemu a później doszło do tego, ze jak chciała gdzieś pojechać to musiała szukać jak i gdzie podgrzać bo on chłodnego nie chciał do buzi wziąć. A moja Gaba przyzwyczajona do mleka o temperaturze pokojowej jadła gdziekolwiek. Lubimy z mężem podróże, zależało nam żeby były one sprawne.
Zainwestuj w dobre butelki niwelujące lub minimalizujące kolki. Nie wiem czy macie w Pl butelki Dr Brown ale jeśli tak to są one warte każdej wydanej na nie złotówki. Gaba rzadko miała kołki i do dziś dziękuje butelkom Dr Brown.
Ciuszki to już totalnie od ciebie zależy. Mama mi przesłała wiele ciuszków z Pepco. Są ładne, dobrze się piora, nie tracą kolorow, nie zbiegają. Ale w tym temacie dowolność totalna, idź i sobie poszalej :p
Oczywiście zdaje sobie sprawę ze możesz mieć inne pojęcie na temat tego co i jak chcesz robić ze swoim dzieckiem ale może akurat z moich porad coś sobie wybierzesz.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Zakupy dla mamy i maleństwa Dzieci urodzone w grudniu 2015 1069
K zakupy dla mamy i maleństwa Dzieci urodzone w listopadzie 2010 3136
L.Ewa Zakupy dla noworotka Potrzebuję porady 2
mamablondi Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków Kwietniowe mamy 2019 1077
Magdzik9111 Zakupy, sklepy internetowe, gdzie mozna kupic?/gdzie kupilyscie/ rzeczy dla dzidziusia Lipcowe mamy 2018 139
E Sklep godny polecenia Kraków Potrzebuję porady 0
Ł Świetlica dla małych dzieci Potrzebuję porady 3
pieszczoszka1988 zakupy dla maluszka :) Dzieci urodzone w grudniu 2017 1013
zfieszak Wyprawka dla niemowlaka :) Dzieci urodzone w maju 2017 300
Ann_ Zakupy dla malucha i mamy :-) Dzieci urodzone w październiku 2016 1597
mama_magda Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy Dzieci urodzone w maju 2016 2824
ewel87 Zakupy i wyprawka dla Maleństw listopadowych Mam Dzieci urodzone w listopadzie 2015 2699
loop87 Nasze zakupy dla Maluszków :) Dzieci urodzone w październiku 2015 1333
pani.olga Zakupy & wyprawka dla mam i fasolek Dzieci urodzone w lipcu 2015 1803
Sosnowiczanka Robimy zakupy dla maluszka Dzieci urodzone w czerwcu 2015 1100
aniam141 Zakupy dla mam i maluchów :) Dzieci urodzone w lutym 2015 1427
R Zakupy dla maluszków Dzieci urodzone w październiku 2014 130
Malusiolka Zakupy dla naszych maluszków i dla nas :) Staraczki 2013 w ciąży 22
emotion_sickness ZAKUPY - dla nas i dla maluszkow Dzieci urodzone w czerwcu 2014 1816
Straciatella Zakupy dla nas i naszych Maluszków Dzieci urodzone w maju 2014 660
Karolinusia Zakupy dla Malucha i Mamy :) Dzieci urodzone w marcu 2014 499
agusiakemisia Zakupy dla zaszych grudniowych maluszków oraz mamusiek :) Dzieci urodzone w grudniu 2013 1472
kamilka87 Zakupy dla naszych maluszków... Dzieci urodzone w listopadzie 2013 535
fibi 86 Zakupy dla Nas i Maluszków Dzieci urodzone w sierpniu 2013 781
Phelania Polecamy-Odradzamy zakupy dla Kwietniaczków i ich mam:) Dzieci urodzone w kwietniu 2013 714
natasszzka87 Alimenty a zakupy dla dziecka Porady prawnika 1
lanjaa Zakupy dla mam i maluszków:) Dzieci urodzone w styczniu 2013 939
sasanka1 Zakupy dla naszych maluszków -ubranka, wyprawki itd Dzieci urodzone w listopadzie 2012 507
Mła Polecamy, odradzamy - zakupy dla grudniaczków i ich mam Dzieci urodzone w grudniu 2011 182
paulusia2209 Zakupy dla nas i naszych kwietniowych pociech:):): Dzieci urodzone w kwietniu 2012 1793
karolka84 Zakupy dla Mamy i Dzidzi Dzieci urodzone w marcu 2012 3901
majeczka02 Robimy zakupy dla maluszka Dzieci urodzone w grudniu 2011 3621
Oli.B Zakupy dla naszych maluszków Dzieci urodzone w sierpniu 2011 3091
zanbab Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp) Dzieci urodzone w lutym 2011 3103
B Zakupy dla naszych malenstw Dzieci urodzone w styczniu 2011 2805
aszka79 Zakupy dla maleństw i ich mamusiek Dzieci urodzone w lipcu 2010 4562
gastone Zakupy dla dużej.... ;-) Duże jest piękne 16
L Zakupy dla mamy i przygotowania torby do szpitala. dzieci urodzone w październiku 2009 993
Karolinusia Zakupy dla Dzidziusia i Mamy dzieci urodzone we wrześniu 2009 2161
matylda1405 Zakupy.... Wszystko dla naszych Dzieciaczków dzieci urodzone w lipcu'09 1768
blondynkapoznan Zakupy dla nas i dla dzieciaczkow - czyli to co kobiety lubia najbardziej :) Dzieci urodzone w czerwcu 2009 3198
K KRAKÓW ZAKUPOWO - zakupy dla mamy, wyprawka maluszka, itp Kraków 230
elwis_m Zakupy -dla nas i dla lutowych pociech Dzieci urodzone w lutym 4210
G Robimy zakupy dla dzidziusia Dzieci urodzone w październiku 2008 4970
aniam141 Zakupy dla maluszka, przydatne adresy i nie tylko Dzieci urodzone we wrześniu 2008 2641
zgred A co robimy dla siebie i dla własnej przyjemności? Hobby, wyjścia, zakupy itp Dzieci urodzone w maju 2007 748
donia76 Zakupy dla maluszka Zapiski archiwalne 101
M Zakupy dla naszych pociech Dzieci urodzone w sierpniu 2007 527
mysz1978 Zakupy dla Malenstwa Dzieci urodzone w maju 2007 3178
Wiśnia Zakupy dla naszych Skarbów Dzieci urodzone w lutym 2007 7310