reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy :-)

dzziekuje za info o kosmetykach :)
ja dzisiaj zrobilam zakupy i zdecydowalam sie na "nivea baby". bylam tez odebrac wozek ale niestety nie odebralam bo przyslali sama spacerowke :( :( :( a tak sie cieszylam ze juz dzisiaj bede miala wozeczek w domu....
trzeba czekac... no ale jak mus to mus.
naszczescie na poprawe nastroju, razem z mama poszalalysmy w sklepach dzieciacych :D a to piotrafi poprawic humor ;D
 
reklama
A to kącik mojego Michałka. :))) Fak faktem za komode robi teraz ława, ale to tymczasowe. Komoda będzie w środę. Pokój też musieliśmy podzielić bo mamy jeden większy, ale to też tymaczasowe. Myślę, że do końca roku będziemy już w swoim nowym domu.



pict259816vb.jpg


pict260615dk.jpg


Pozdrawiam.


 
Arku piękny pokoik! widzę że dużo miejsca :) nie to co u nas ::) :D hehe, widzę w tle wózeczek chicco, myśmy kupili też ten wózeczek, właśnie w tym sklepie gdzie Basia pracowała :D

mam pytanie do mamuś które od początku będą używać tylko pieluszek jednorazowych:

Ile pieluszek tetrowych i flanelowych kupiłyście? Ja na razie kupiłam na próbę 5 zwykłych tetrowych - wyobrażam sobie że posłużą jako sliniaczki, jako podkład do przewijania w miejscach publicznych czy do lekarza.. i nie wiem do czego jeszcze...
 
Arku śliczny ciepły pokoik macie dla Michałka i już niedługo sie zapełni ;)

Misia ja mam 10 pieluch tetrowych białych, 5 tetrowych kolorowych i 3 flanelowe
pielucha przydaje sie do kapieli żeby dzieciątka nie kłaść bezpośrednio w wannie dobrze położyc
na dno pieluszke tetrową przyjmniejsza kąpiel bedzie ale to tylko w pierwszych miesiacach, czasem też
dzieci lubią miec coś przy buźce jak zasypiają i taka flanelowa miła pieluszka jest ok! Pisze o tym co
widziałam u Oskarka!
 
ja juz zauwazylem, ze 10 pieluch tetrowych to malo. praktycznie sa one potrzebne zawsze i wszedzie a malec szybko je brudzi. w sumie by nie biegac co godzine do pralki i nie czekac w niecierpliwosci czy sa suche czy nie dokupilem ich kolejne 10. sa praktyczne i swietnie sie nadaja do przewijania, do wycierania, do podkladania jak spi, i do przykrywania by mu bylo cieplej. z obserwacji michalka widze ze mu najbardziej one pasuja.
 
tetrowe pieluchy przydaja sie tez w szpitalu bo oni mocza je w jakis srodkach i maluchy moga dostac uczulenia. warto jest miec pare tetrowych pieluszek by nie uzywac tych szpitalnych zwlaszcza ze trzeba przykrywac malucha jak jest potrzeba wozenia go na lampy i takie tam. zawsze w chwili przewozenia maluch musi byc przykryty. warto tez zabrac make ziemniaczana do szpitala bo jak maly dostanie uczulenia na nozkach to maka sie wtedy przydaje. w sumie to trzeba miec ubranka, chusteczki, gaziki, pieluchy tetrowe i jednorazowe, zabrac majteczki jednorazowe co w szczegolnosci sie przydaje jak kobieta ma cesarke. mozna tez zabrac laktator by wspomagac prace piersi jak maly bedzie mial problem z ssaniem. kobiety, ktore maja szerokie brodawki i dosc plaske beda tez potrzebowaly nakladki kauczukowe lub silikonowe by maluch mial co zlapac. mojej basi to bardzo pomoglo. maly przez dwa dni marudzil i byl dokarmiany humana 0 a po zakupieniu nakladek juz spokojnie najada sie z piersi. moze juz to wszystko wiecie ale chyba warto napisac o tym. jak macie pytania to walcie smialo.
 
reklama
Kupiłam 21 pieluszek tetrowych i 3 flanelowe, bo miałam zamiar wychowywac synka jak za dawnych czasów, w miarę oszczędnie (hmmm...) i nie zrobić sie wygodnicka :laugh:. Ale jak mi mama powiedziała, ile chłopaki leją i że mój własny brat zasikiwał dzień w dzień 20 pieluch, to mi sie jakos odechciało grac idealną matkę. To samo wydam na wodę, tetrę i proszki co na pieluchy jednorazowe. Wobec powyższego mam na razie 3 paczki Huggies'ów i się zobaczy ile Młody moczu naprodukuje ;D. Jedną paczkę zamierzałam zabrac całą do szpitala, ale tak siobie myslę, że może 36 sztuk to za dużo... I cała paczka wkładek laktacyjnych. Zrobię remanent w torbach.
 
Do góry