reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaliczia alimentacyjna???

Pysia29d

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
1 081
POwiedzcie jak to jest??Dowiedziałam sie przedchwila ze nie ma funduszu alimentacyjnego tylko jest zalicza alimentacyjna?
Moi prawnicy(prawnik i jego aplikant) tweirdzili ze jest fundusz który wypłaci mi 450 zł a tu sie okazuje ze 2004 go zlikwidowali??tak mi powiedzieli w mopsie i dostane tylko 170 zaliczki alimentacyjnej!!
mało tego mój prawnik powiedział mi ze powiadamiam mops ze zostało uznane ojcostwo wtedy jak juz przyjdzie od komornika papier zeby nie latac,tak tez zrobiłam i musze oddac 700 zł !Oddam bo mój bład mogłam prawnika nie słuchac.
teraz oddam cała moja kase i troche rodziców zeby mi przyznali dalej 170 zł!?? alimentów z mopsu?? to porazka.juz 2h czytam w internecie i wszedzie jest ze przyznaja 170 zł zaliczki alimentacyjnej.;/;/ .tylko na tym straciłam bo mały ma naziwsko jego, ma prawa do niego a ja nadal bede dostawac tyle ile na sAMOTNA MATKE I jeszcze mam oddac im prawei 1000zł;/porazka
 
reklama
Pysia masz niedouczonego prawnika,ktory juz ktorys raz wprowadzil cie w błąd

170 zl to jest dodatek do samotnego wychowania dziecka,przyslyje, gdy ojciec dziecka nie zyje, jest cc lub oddalono powodztwo alimentacyjne
jesli masz alimenty ten dodatek ci nie przysluguje,dlatego musisz go oddac mopsu,
mops-owi powinas zglosic alimenty od razu jak dostalas wyrok do reki
nie ma czegos takiego jak alimenty z mopsu
 
a czy mogę dac podanie o rozłozenie na raty czy coś?? bo mój prawnik dalej twierdzi ze nie powiini mi zabierac bo i tak ojciec dziecka nie płaci i ze mam przyjsc do niego (niej) zalezy kto tam bedzie bo ma aplikanta to mi napiszą odwołanie.
Dzis włąsnie u nich byłam i pytałam czy jest sens pisac bo nie chce sie z nimi naciagac bo to moja wina i sama podpisywałam takie coś kiedys.ale stwierdzili ze jest ze moze umorza?
 
a powiedzcie mi jeszcze po ilu latach niepłacenia alimenty sie przedawniaja?? 5 ccy po 3? w interecie jest gdzieniegdzie ze 3 a aplikant gada ze po 5
 
mozesz do mopsu napisac i poprosic rozlozenie na raty, bo raczej chyba nie ma co liczyc na umorzenie

aliementy sie nie przedawniaja, jak nie placi to mu rosnie dlug,
przedawnienie wystepuje jak wnosisz o aliementy jak dziecko ma np 5 czy 7 lat to mozesz zadac 3 lata wstecz tylko alimentow

a od czego ci aplikant chce napisac odwolanie, nie mozna pobierac dwoch swiadczen alimentow i dadatku dla samotnego rodzica, bo jedno swiadczenie pobierasz wtedy niezgodnie z prawe,nienalezyte pobranie swiadczenie,prawnik takich rzeczy nie wie????
to ze alimentow ci nie placi,to co innego,od tego jest komornik,pozniej o fa mozesz sie ubiegac, ale wtedy te 170 zl dodatku brac nie mozesz,bo jest ojciec dziecka w dokumentach, dlatego musisz oddac

lepiej uciekaj od tej kancelarii daleko,niedouczeni ,brak słoów po prostu
 
Ostatnia edycja:
pysia ale z racji czego masz oddac te 700 zl?? rodzinne czy zsilke dla samotnej matki??
mozi ma racje alimenty sie nie przedawniaja, dlug jest dlugiem.

tego twojego prawnika to ja bym w dupe za przeporszeniem kopnela bo widac ze wzial kase a na sprawach rodiznnych sie wogole nie zna....


a co z aidiota ci w mopsie takich glupot nagadal jak od kilku lat jest fundusz a nie zaliczka
 
pysia w pozwie masz napisane że chcesz alimentów od urodzenia się dziecka?
jak tak to fakt, będziesz musiała zwrócić dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka.
ojciec twego dziecka będzie ci musiał wyrównać alimenty do tyłu. kwestia tylko czy odda bez problemu.
 
Ja tak miałam, w pozwie alimenty od dnia urodzenia i tak też zostało zasądzone, ale nic nie oddawałam. Jak wyrok się uprawomocnił, poszłam to zgłosić do mopsu i od dnia uprawomocnienia po prostu nie mam dodatku. Tylko to analogiczne, bo w pozwie było tez uznane ojcostwo.

Pysia daj sobie spokój ze swoim prawnikiem, poczytaj trochę przepisy i ustawy, lepiej na tym wyjdziesz.
 
reklama
ravenalka wiesz mi się coś przypomina. że do czasu jak nie zostało ustalone ojcostwo to można brać ten dodatek.
chyba tutaj na samotnych był wątek, albo na prawniczym.

pysia może zapytaj tutaj na bb prawnika? albo kogoś kto się ZNA NA PRAWIE RODZINNYM
 
Do góry