reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapach moczu a hormony

Atena37

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Styczeń 2021
Postów
372
Cześć,
Drogie Panie czy na początku ciąży miałyście wrażenie że mocz zrobił się bardziej intensywny - jego zapach?


Jakie były Wasze pierwsze dziwne objawy ciąży, po zapłodnieniu?

Miłego dnia
 
reklama
Intensywny zapach moczu może świadczyć o poważnych zaburzeniach zdrowotnych. Może być to również oznaką glikozurii albo ketonurii bardzo niebezpiecznych w ciąży! Nie wspominając o infekcjach!
Konieczna konsultacja lekarska i badanie moczu!
 
Cześć,
Drogie Panie czy na początku ciąży miałyście wrażenie że mocz zrobił się bardziej intensywny - jego zapach?


Jakie były Wasze pierwsze dziwne objawy ciąży, po zapłodnieniu?

Miłego dnia

Po zapłodnieniu nie ma w większości przypadków żadnych objawów. Te mogą się zaczynać po terminie spodziewanej miesiączki.
Bardziej prawdopodobne jest, ze wyostrzył ci się węch a nie zmienił zapach moczu. Wyostrzony węch w ciazy to naturalna reakcja ciężarnego ciała. Węch ostrzega nas przed substancjami, które są szkodliwe bądź zepsute. Tak wiec to nie zapach moczu się zmienił ale mozliwe, ze węch wyostrzył.
Ale to raczej po dacie spodziewanej miesiączki a nie tuz po zapłodnieniu. Tak szybko hormony nie działają.
 
Pierwszych objawów ciąży można wypatrywać raczej po implantacji, niz po zapłodnieniu. Ponieważ dopiero wtedy zaczynają pojawiać się "hormony ciążowe", a to one odpowiedzialne są za symptomy ciąży. A jeżeli chodzi o zapach moczu, tak jak dziewczyny pisały wyżej. Być może to kwestia wyostrzonego węchu w ciąży, jednak na wszelki wypadek zrób badanie moczu i skonsultuj wyniki z lekarzem.
 
Mam podobnie. Czuję różne zapachy i na różne zapachy jestem przewrażliwiona. Też staramy się z mężem o dziecko. Badania typu mocz, morfologia, hormony miałam robione 2 lutego i mam wszystko w porządku. Więc zobaczymy ... ;)
 
Do góry