reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia u dwulatka

Dołączył(a)
30 Październik 2018
Postów
10
Mam dwu letniego syna, który ma często zaparcia. Siedzi na nocniku i nie może zrobić kupy, trwa to przez kilka dnie, męczy się przy tym okropnie. Nie wiem skąd te zaparcia, pije odpowiednią ilość i je prawidłowo. Czy wasze dzieci maja podobne problemy? Jak sobie poradziłyście z takimi zaparciami?
 
reklama
Rozwiązanie
Na szczęście u nas był problem w córce, który minął. Znalazłam rozwiązanie - "książeczka do nocnika". U nas pomógł "Bing" , córka siada , chce aby jej czytać i załatwia potrzebę. Jest jest tym tak potem szczęśliwa i dumna.. nie mówiąc co ja wreszcie czuje. Wcześniej dni były straszne.. gdy przychodził dzień na kupkę to był szok.. cały dzień przy nocniku. Bieganie do niego, płacz, uciekanie.. sama robiła sobie zatwardzenie przez wstrzymywanie. Na szczęście mamy to za sobą. Życzę wam tego z całego serca!
Moja córka rok temu miała mega problemy z zaparciami (też miała wtedy ok. 2 lat). Kupkę robiła bardzo rzadko, przez co była bardzo twarda i ją bolało, no i potem bała się zrobić kupkę i wstrzymywała tak długo jak się dało, więc później znowu bolało. Takie błędne koło się zrobiło. Próbowaliśmy działać jakimiś naturalnymi sposobami, podawać dużo owoców, śliwkę, dużo wody, jakieś probiotyki czy coś w tym rodzaju. U nas niestety to nie przyniosło efektu. Pomogło dopiero regularne podawanie Xenna Balance Junior do momentu poprawy sytuacji. Przy Xennie kupki były bardziej miękkie, no i nie było opcji, że dziecko nie zrobi, po jakimś czasie jak córka przestała się bać robić kupki mogliśmy odstawić leki.
 
Mam dwu letniego syna, który ma często zaparcia. Siedzi na nocniku i nie może zrobić kupy, trwa to przez kilka dnie, męczy się przy tym okropnie. Nie wiem skąd te zaparcia, pije odpowiednią ilość i je prawidłowo. Czy wasze dzieci maja podobne problemy? Jak sobie poradziłyście z takimi zaparciami?
Przy zaparciach niech nie je bananów i ryżu. To właśnie nasila.
 
Córeczka znajomych miała takie zaparcia jak miała 2-3 lata, że zaczął jej wypadać odbyt przy parciu... Okazało się, że ma alergię na białko mleka krowiego. Nie było żadnych innych objawów poza zaparciami. No może jedynie to, że od urodzenia była niejadkiem i bardzo słabo przybierała na wadze.
 
Nie wiem dlaczego ale u mnie zawsze a nawet do teraz pomaga winogrono jasne. Jak córcia męczy się z kupką podaję winogrono i max 2-3 godzinki i po problemie. Dzisiaj również tak było aktualnie ma trzy latka
 
reklama
reklama
Hej, dawno mnie nie było. Mój synek nadal ma zaparcia, jest na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Cały czas wspomagamy się czopkami, można na szczęście je używać tak często jak zachodzi potrzeba, czopki są całkowicie \bezpieczne dla dziecka.
 
Do góry