reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia u niemowlaka

Dołączył(a)
5 Maj 2021
Postów
13
Cześć, moja córka przyszła na świat w 30tc przez moje nadciśnienie ciążowe. Ogólnie wszystko z nią było w porządku, oprócz niskiej masy urodzeniowej. W szpitalu zaczęła jeść moje mleko z butelki i po dobiciu wagi wyszła do domu i zaczęły się problemy z kupą. Najpierw była bardzo rzadko, ale lekarze mówili żeby się nie przejmować bo to normalne na mleku matki.
Później przeszłyśmy na modyfikowane i małą dostała zatwardzeń, kazano nam podawać wlewki melilax - podobno bezpieczne. W końcu przeszłyśmy z Bebilon na HiPP i ciągle z tak kupą raz lepiej raz gorzej. Cały czas wlewki są w pogotowiu, bo ciągle się zdarza, że mała ma duże problemy a po wylewce idzie bardzo dużo kału, najpierw twardego później już normalna, luźna kupa. Nie wiem co robić, bo od kilku dni małą aż zanosi się płaczem przy robieniu kupy. Prosić o skierowanie na jakieś USG? Do gastrologa, czy iść prywatnie? Znacie jakiegoś dobrego lekarza w Krakowie? Córka ma teraz 7 miesiecy.
 
reklama
Cześć, moja córka przyszła na świat w 30tc przez moje nadciśnienie ciążowe. Ogólnie wszystko z nią było w porządku, oprócz niskiej masy urodzeniowej. W szpitalu zaczęła jeść moje mleko z butelki i po dobiciu wagi wyszła do domu i zaczęły się problemy z kupą. Najpierw była bardzo rzadko, ale lekarze mówili żeby się nie przejmować bo to normalne na mleku matki.
Później przeszłyśmy na modyfikowane i małą dostała zatwardzeń, kazano nam podawać wlewki melilax - podobno bezpieczne. W końcu przeszłyśmy z Bebilon na HiPP i ciągle z tak kupą raz lepiej raz gorzej. Cały czas wlewki są w pogotowiu, bo ciągle się zdarza, że mała ma duże problemy a po wylewce idzie bardzo dużo kału, najpierw twardego później już normalna, luźna kupa. Nie wiem co robić, bo od kilku dni małą aż zanosi się płaczem przy robieniu kupy. Prosić o skierowanie na jakieś USG? Do gastrologa, czy iść prywatnie? Znacie jakiegoś dobrego lekarza w Krakowie? Córka ma teraz 7 miesiecy.

Jak najbardziej iść do gastrologa. Najlepsza w Krakowie jest Anna Stochel- Gaudyn. Pracowała w szpitalu w Prokocimiu i miała prywatną opiekę. Nie wiem jak obecnie. Dobra jest też na Strzeleckiej Pani Katarzyna Przybyszewska. Wlewka melilax jest dobra, ale działa drażniąco na jelita. W pierwszej kolejności powinno się zacząć od czopków glicerynowych. Najlepiej jak dziecko dostanie makrogol, bo wtedy unormuje się samodzielne wypróżnianie, a to najważniejsze. Tylko przy makrogolu trzeba przepijać, bo on ściąga wodę do jelit i musi mieć z czego sciagnac. Jest dobry, bo można go dodawać do mleka.
7 miesięcy to czas rozszerzania diety. Tym co podajesz też można regulować wypróżnianie. Trzeba uważać na marchewkę, ryż, banany i mm, bo to największe zatwardzacze. Świetnie pomaga burak, śliwka, suszona śliwka, jogurty i kiszonki (np. ogórek).
Powodzenia

Ps tak mi się teraz przypomniało, że alergie pokarmowe mogą powodować zaparcia. Warto się temu przyjrzec
 
Ostatnia edycja:
Moja też tak miała tylko jak była młodsza-niecaly miesiąc. Kupka twarda i ogromny płacz i krzyk orzy wypróżnianiu. Była na mleku Nan optipro, zmieniliśmy na Bebilon Profutura. Dawałam troche przegotowanej wody do picia i bio Gaję. Problemy się skończyły 😉
 
Cześć, moja córka przyszła na świat w 30tc przez moje nadciśnienie ciążowe. Ogólnie wszystko z nią było w porządku, oprócz niskiej masy urodzeniowej. W szpitalu zaczęła jeść moje mleko z butelki i po dobiciu wagi wyszła do domu i zaczęły się problemy z kupą. Najpierw była bardzo rzadko, ale lekarze mówili żeby się nie przejmować bo to normalne na mleku matki.
Później przeszłyśmy na modyfikowane i małą dostała zatwardzeń, kazano nam podawać wlewki melilax - podobno bezpieczne. W końcu przeszłyśmy z Bebilon na HiPP i ciągle z tak kupą raz lepiej raz gorzej. Cały czas wlewki są w pogotowiu, bo ciągle się zdarza, że mała ma duże problemy a po wylewce idzie bardzo dużo kału, najpierw twardego później już normalna, luźna kupa. Nie wiem co robić, bo od kilku dni małą aż zanosi się płaczem przy robieniu kupy. Prosić o skierowanie na jakieś USG? Do gastrologa, czy iść prywatnie? Znacie jakiegoś dobrego lekarza w Krakowie? Córka ma teraz 7 miesiecy.
Sproboj podać trochę soku jabłkowego. Poleciła nam to pediatra przy rozszerzaniu diety jakby pojawiły się zaparcia czy jakieś problemy. Oprócz tego podawaliśmy cały czas vivomixx krople. (Probiotyk)
U nas często działa. Ostatnio miała jakiś problem i przez cały dzień zrobiła 1 kupę i to nie duża i niezbyt ciekawa(inna niż zwykle) na drugi dzień dałam kilka łyków soku to zrobiła 4 kupy w ciągu dnia, wiec było widać ze coś ja męczyło i już spokoj
 
Spróbuj włączyć do diety oleje. Bardzo dobrze robią na zatwardzenia. Nie pamietam, czy jest jakiś tran dla takiego maluszka, ale można dawać np. Oliwę z oliwek do mleka.
 
Ja zmieniłam mleko na kozie o nazwie Capri Care. U nas była to nietolerancja białka mleka krowiego. Moze u Was jest to samo? Warto sprawdzić
 
reklama
Sproboj podać trochę soku jabłkowego. Poleciła nam to pediatra przy rozszerzaniu diety jakby pojawiły się zaparcia czy jakieś problemy. Oprócz tego podawaliśmy cały czas vivomixx krople. (Probiotyk)
U nas często działa. Ostatnio miała jakiś problem i przez cały dzień zrobiła 1 kupę i to nie duża i niezbyt ciekawa(inna niż zwykle) na drugi dzień dałam kilka łyków soku to zrobiła 4 kupy w ciągu dnia, wiec było widać ze coś ja męczyło i już spokoj
Dałam jej wczoraj troszkę herbatki koperkowej z sokiem jabłkowym i na razie podziałało :)
 
Do góry