reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia w ciąży

Dołączył(a)
27 Wrzesień 2018
Postów
3
Mam poważny problem z zaparciami, nie mogę normalnie się wypróżnić już od miesiąca, wymaga to dużo wysiłku.
Czy macie jakieś sprawdzone metody na zaparcia w ciąży?
Jakich preparatów używacie? Proszę pomóżcie.
 
reklama
Czopki EvaQ. Nieinwazyjne. Uratowały mi życie w ciąży.

Odradzam ogórki kiszone z kefirem czy inne mieszanki po których skrętu kiszek można dostać.
 
reklama
Ja niestety tez w obu ciazach mialam zaparcia. W pierwszej pomagalo picie duzych ilosci wody w drugiej niestety juz nie poszlo tak gladko pomagala mocna herbata wypita na czczo i soki owocowe. Ja mialam faze na pomaranczowy wiec sie nim opijalam. Pozniej przyszla chec na Mullera napoj mleczny i tez pomagaly. Wypijalam ich kilka dziennie.
 
Jestem w drugiej ciąży i mam zaparcia, tak samo było w pierwszej. Trzeba jakoś to przetrzymać, są to zmiany hormonalne, jelita woniej pracują, jest ucisk na przewód pokarmowy. Po ciąży napewno wszystko wróci do normy. Od czasu do czasu ja też wspomagam się czopkami na zaparcia. To bardzo dobry pomysł, tym bardziej że te czopki są całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży.
 
Do góry