reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaparcia

Agnieszka77

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2005
Postów
2 143
Miasto
okolice Łodzi
Witam wszystkich serecznie !!!

Mam problem , moja 3 - letnia córka ma często zaparcia.Nie wiem jak sobie z tym poradzić, bardzo wtedy płacze i mówi ,że boli ja pupa.Jeżeli cokolwiek zrobi , to później nie chce nic zrobić, bo mówi,że będzie bolała ją pupa i zatacza się '' błędne koło''. Dodam ,że dawałam jej dwa razy czopki glicerynowe, ale bardzo przy tym płakała,było to dla niej bardzo bolesne, dlatego zrezygnowałam z czopków.Może ktoś zna jakieś sposoby na zaparcia ?

 
reklama
Ja z domowych sposobów znam:
- nalezy się apić przegotowanej wody tuz po wstaniu
- sok z buraków
- mussli
- dieta bogata w błonnik
Ale jeżeli to się często powtarza, to najlepiej iśc do lekarza,albo w aptece zapytaj się o herbatkę ziołową???

Pozdrawiam
 
Zapytaj swojego lekarza, czy nie może brać Lactulosum (lub Lactulal) - to jest syrop "rozrzedzający" kupki i ułatwiający ich oddawanie. Dziecko się nie męczy i go nie boli, dzięki czemu może pokonać lęk przed wyrpóżnieniem, które dla niej kojarzy się z bólem, a co może być potem powodem zaparć nawykowych (tak się to chyba nazywa). Poza tym to jest lek doustny, więc łatwiej go podać niż czopek, w smaku też jest niezły. Nie ma działań ubocznych i nie uzależnia ( to znaczy dziecko się nie przyzwyczaja, tak jak do czopków, że potem bez nich nie może się wypróżnić). Ten syrop bierze dziecko mojej koleżanki, które miało wcześniej ogromne kłopoty z tymi rzeczami, a teraz jest baaaardzo duża poprawa. Mała przede wszystkim przestała się bać robić kupę, bo już jej nie boli i nie ma z tym problemu. Może i Twojej córci pomoże.

pozdrawiam
nikita
 
Dzięki nikita za radę, na pewno spróbuję, bo najgorszy jest właśnie ten lęk przed wypróżnianiem,dziecko boi się bólu i wstrzymuje , a to jeszcze gorzej.Mam jedno pytanie czy ten syrop jest na receptę czy mozna go kupić w aptece bez recepty ? Z góry dziękuję. Pozdrawiam serdecznie
Co do sposobów naturalnych, to też próbowałam soku z buraków nie ruszy, ani wody też.Dietę niby stosuje,ale nie dokońca,bo nie wszystko chce jeść,ale dzięki za rady.
 
U dzieci w tym wieku to normalne - tak powiedziała mi pediatra. Poradziła wyeliminowac na jakiś czas z diety RYŻ (np. kaszki mleczno-ryżowe itp.) oraz przed każdym głównym posiłkiem podac łyżeczke od herbaty syropu Duphalac dostępnym bez recepty.
Poza tym, w naszym przypadku poszła propaganda: nocnik jest fajny, fajne miejsce do wypróznienia. Potem zaprzyjaźnienie sie z toaletą (siku do toalety- nie ma problemu... ale kupka? ).
Trwało to ze trzy m-ce.. podziałało, teraz nie ma problemu.
Acha... oczywiście nic na siłę, dziecko samo musi sie zdecydowac że chce kupkę. Oczywiście trzeba pomóc jeśli jest problem z wyjściem.
Przypomniało mi sie że u nas działał tez soczek Kubuś. Pomagał małej.
 
sama stosuje ten syrop Duphalac od tygodnia i jak narazie nie ma rezultatów...z tym, że ja nie na zaparcia tylko na rzadkie wypróżnianie się :-[
 
Agnieszko, to Lactulosum było do niedawna bez recepty, ale teraz nie wiem, być może wprowadzili recepty. Najlepiej zapytaj w aptece.

pozdrawiam
nikita
 
]a pilnuje żeby moja córcia codziennie zjadła choć jedno jabłko, też czasem miała zaparcia i chyba pamietaj jak było nieprzyjemnie wiec nawet sama czasem przpominaq mi o jabłkach.
 
reklama
Do góry