reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapłodnienie

Dołączył(a)
16 Marzec 2019
Postów
7
Witam. Termin porodu wyznaczony mam na 25 lipca. Według lekarza zaszła w ciążę na początku listopada. Nie pamiętam kiedy był okres a stosunek odbył się 13 i 16 października z tym że 1 był z zakończeniem w środku a drugi przerywany bez wytrysku. Który z tych świadczy że po nim zaszłam w ciążę?
 
reklama
Rozwiązanie
Madzik aż otworzyłam kalendarz i przeliczyłam. Bardzo książkowo ciąża zaczyna się w tygodniu 2+0. U Ciebie po tych pierwszych usg ten termin wypadł na 24 październik. No skoro 27 listopada byłaś 6+6 to cofnij sobie do 2+0 i zobaczysz. Aczkolwiek z tego co piszesz co tego 24 zajść nie mogłaś. Więc ciążę miałaś ponad tydzień młodszą moim zdaniem na usg skoro w rzeczywistości do zapłodnienia doszło raczej bliżej tego 15 października. Nie zawsze te terminy się idealnie pokrywają. A który to plemnik dokładnie wygrał to już się na pewno nie dowiesz [emoji14]
reklama
Jeśli nie obserwowalas cyklu to nie wiesz kiedy byla owulacja. Taka pewna sate daje tylko monitoring a tak to zawsze przybliżona data +/- kilka dni. Możesz przypuszczać na podstawie pierwszego usg bo później różnice zbyt duże w tempie wzrostu dziecka. Nie dowiesz się więc na 100% raczej.
 
Ostatnia edycja:
Madzik aż otworzyłam kalendarz i przeliczyłam. Bardzo książkowo ciąża zaczyna się w tygodniu 2+0. U Ciebie po tych pierwszych usg ten termin wypadł na 24 październik. No skoro 27 listopada byłaś 6+6 to cofnij sobie do 2+0 i zobaczysz. Aczkolwiek z tego co piszesz co tego 24 zajść nie mogłaś. Więc ciążę miałaś ponad tydzień młodszą moim zdaniem na usg skoro w rzeczywistości do zapłodnienia doszło raczej bliżej tego 15 października. Nie zawsze te terminy się idealnie pokrywają. A który to plemnik dokładnie wygrał to już się na pewno nie dowiesz [emoji14]
 
Rozwiązanie
Do góry