reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapytanie i wynik beta HCG

Ania919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Październik 2019
Postów
33
Witam czy ktoś pomoże mi zinterpretować wynik testu beta hcg ? Robiłam test ciążowy wychodzi pozytywny, okres się spóźnia, a komptetnie nie rozumiem wyniku tego testu, a lekarza mam za kilka dni... Już sama nie wiem co mam myśleć ;(
 
reklama
Rozwiązanie
Ok wielkie dzięki za wsparcie ! I słowa otuchy, tak mi endokrynolog mówił że żeby się starać to TSH musi być unormowane poniżej 2 i takie było, a jak zajdę w ciazet to mam się zgłosić bo TSH się podniesie i trzeba będzie zmienić dawkę, obecnie biorę letrox 100.
reklama
Po ponad 2 tysiącach bety na usg powinno być widać pęcherzyk ciążowy i ciałko zoltkowate. U mnie było widać i ciąża ok 5 tygodni tak mi wtedy lekarz powiedział. Teraz gdybym była w takiej sytuacji Poczekalalabym z 2 tygodnie. Wtedy czułam niedosyt i martwiłem się 2 tygodnie czy będzie zarodek i serduszko więc teraz bym poszła w ok 7 tygodnia do ginekologa ale jeśli chcesz iść teraz to śmiało :) polecam kupić prenatal uno i zacząć już łykac :)
 
IMG_20191009_145004.jpg
 
O udało się dodać
Po ponad 2 tysiącach bety na usg powinno być widać pęcherzyk ciążowy i ciałko zoltkowate. U mnie było widać i ciąża ok 5 tygodni tak mi wtedy lekarz powiedział. Teraz gdybym była w takiej sytuacji Poczekalalabym z 2 tygodnie. Wtedy czułam niedosyt i martwiłem się 2 tygodnie czy będzie zarodek i serduszko więc teraz bym poszła w ok 7 tygodnia do ginekologa ale jeśli chcesz iść teraz to śmiało :) polecam kupić prenatal uno i zacząć już łykac :)
 
Jedyne co mnie jeszcze nartę to to że mam niedoczynność tarczycy przed staraniem o dziecko tsb miałam niecałe dwa a jak robiłam beta tonoezy okazji tej i wyszło 4,8 , gdzie norma 4,2 więc poszło do góry trochę ponad normę, ale już jestem imiona na poniedziałek do endokrynologa i pewnie zwiększy dawkę leku, mam nadzieję że będzie ok
 
Jedyne co mnie jeszcze martwi to to że mam niedoczynność tarczycy przed staraniem o dziecko tsh miałam niecałe dwa a jak robiłam beta to przy okazji też zrobiłam TSH i wyszło 4,8 , gdzie norma 4,2 więc poszło do góry trochę ponad normę, ale już jestem imiona na poniedziałek do endokrynologa i pewnie zwiększy dawkę leku, mam nadzieję że będzie ok
 
reklama
Jedyne co mnie jeszcze nartę to to że mam niedoczynność tarczycy przed staraniem o dziecko tsb miałam niecałe dwa a jak robiłam beta tonoezy okazji tej i wyszło 4,8 , gdzie norma 4,2 więc poszło do góry trochę ponad normę, ale już jestem imiona na poniedziałek do endokrynologa i pewnie zwiększy dawkę leku, mam nadzieję że będzie ok
Też mam niedoczynność i jak robiłam betę to zrobiłam pakiet tsh i miałam ok 5 wtedy. Poszłam do endokrynologa zwiększyła minimalnie dawkę bo f4 było wysoko a to jest dla dziecka istotne i na następnej wizycie miałam już 1,5 tsh więc spokojnie. Ja brałam przed ciąża 75 mg a teraz 100 mg. Ginekolog mi wtedy powiedział bo najpierw u niego byłam, żebym spokojnie czekała do wizyty u endokrynologa bo jeśli się lecze i zaszła w ciążę to tarczyca jest uregulowana a tsh się podnosi i to normalne
 
Do góry