reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasilek macierzyński

Dołączył(a)
17 Lipiec 2020
Postów
3
Cześć potrzebuje pomocy.
Wrócilam z urlopu rodzicielskiego 2 miesiace temu. Znowu zaszłam w ciążę. Jak będzie się liczyc średnia do urlopu macierzyńskiego? Za przepracowane 2 miesiące, cały rok który byłam na urlopie czy jeszcze jakoś inaczej? Przed urlopem najniższa krajowa na umowie, po urlopie 3000 netto. Umowa na czas nieokreślony
 
reklama
Rozwiązanie
O ile się nie mylę: 1) jeśli przerwa między zwolnieniem a urlopem macierzyńskim jest krótsza niż 3-mce, podstawa wypłaty będzie taka sama jak do urlopu macierzyńskiego 2) jeśli jest dłuższa - za ostatnie przepracowane 12 mcy, ale bez tych miesięcy, gdzie było L4 lub urlop macierzyński. Ja tak to zrozumiałam, ale nie wiem na 100% czy mam rację
O ile się nie mylę: 1) jeśli przerwa między zwolnieniem a urlopem macierzyńskim jest krótsza niż 3-mce, podstawa wypłaty będzie taka sama jak do urlopu macierzyńskiego 2) jeśli jest dłuższa - za ostatnie przepracowane 12 mcy, ale bez tych miesięcy, gdzie było L4 lub urlop macierzyński. Ja tak to zrozumiałam, ale nie wiem na 100% czy mam rację
 
Rozwiązanie
Do góry