reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zastrzyki Neoparin

Jestem po dwóch poronieniach w krótkim czasie. Przeszłam serię badań, w tym również MTHFR, w którym wyszła mutacja heterozygotyczna C677T, mutacja PAI-1 (4G/5G) też w heterozygotycznym, niskie białko S aktywne, i obecność przeciwciał przeciwjądrowych ale nie znaczna, nie wpływająca na ciążę.
Poza tym wszystkie inne badania (na zespół antyfosfolipidowy, trombofilię i inne) wyszły poprawne.
Oczywiście lekarz po interpretacji wskazał, że kwas foliowy mam już brać metylowany, od połowy cyklu duphaston w zwiększonej dawce (3x1).
Mam również w zaleceniu neoparin, acard i ew encorton, ale muszę najpierw powtórzyć białko S wolne. Ale te wszystkie leki dopiero jak będzie test pozytywny, nie wcześniej.
Poza tym mutacje genowe w układzie heterozygotycznym świadczą tylko o nieznaczącym prawdopodobieństwie, więc nie ma się tak naprawdę czym martwić, gdyż dają bardzo wysokie szanse na donoszenie ciąży.
 
reklama
Ja mam niedoczynność tarczycy i mutacje w genie protrombiny (heterozygota). Wiedziałam o trombofilii przed zajściem w ciąży ( tsh, ft3 itp mialam ok) i zaczelam robic zastrzyki ok 32 dni cyklu (kilka dni po tescie). Niestety 3 dni pozniej było już po ciąży. Potem zmieniłam ginekolog i nowa mi powiedziała, że mam brać acard od miesiąca wcześniej przed staraniami plus od dnia owulacji neoparin, a potem od testu jeszczu 2xduphaston (kwas foliowy i tak biorę od roku prawie).
Acard bioręod października, już 2 cykle kułam się od owulacji (mając nadzieję, że to przyniesie pozytywny rezultat), ale niestety mimo tego @ przyszła. Wtedy jak poroniłam, to ta ciąża udało mi się od razu, a teraz mój organizm nie chcę współpracować, mimo tsh idealnego do prokreacji (poniżej 1) :(
 
Cześć dziewczyny:)
Staramy się z Mężem o 👶 już ok 5 lat jak się okazało przez większość czasu prowadzili Nas lekarze niestety nie do końca kompetentni ponieważ zlecali kolejne i te same badania które okazały się nie potrzebne.
W tamtym roku (2019) w październiku trafiliśmy do kliniki we Wrocławiu porobiono Mi badania odrazu moj mąż też miał wykonywane badania.
Okazało się że mam mutacje mthfr.
Dodatkowo miałam robioną histeroskopie 13.12 i niestety były też 4 małe polipy które zostały usunięte . W czasie do miesiączki gdzieś tam z mężem się kochaliśmy jeszcze i @ przyszła 30 grudnia. Bardzo krótka ponieważ 3 dni gdzie wcześniej było ok 7 dni. Od "skończonego plamienia czyli od 3.01.2020 wczoraj zaczęłam zastrzyki Neoparin.


A teraz mam pytanie do Was
Któraś z Was miała zastrzyki tak szybko ?
Któreś się udało zajść w ciążę ?




Pozdrawiam Paula 😊
Hej, dzięki Neoparin urodziłam zdrowego synka. A 5 lat temu dzięki Fraxiparine córeczkę. Mam do oddania 3 opakowania Neoparin 0,4ml. Termin ważności leku 2023.
 
Ja mam mutacje mthfr hetero i PAI-1 też hetero brałam tylko acard. Od ponad 2 tygodni mam zlecony Neoparin ale to w związku z za duża wagą 🙆‍♀️obecnie 11tc
Witaj, mam do oddania 3opakowania Neoparin 0.4ml termin ważności 2023r. M.in dzięki zastrzykom mam 2 zdrowych dzieci. Chętnie oddam Neoparin, który mi pozostał.
 
Dalej poprowadzę temat. Czy są tu przyszłego mamy, które biorą neoparin i acard jednocześnie. Ja mam brać profilaktycznie ze względu na wagę. Jestem obecnie w 8 tyg ciąży. Boję się przyjmować acard bo czesto piszą, że przyjmuje się po 11 tyg. Jak to było u Was ?
 
Dalej poprowadzę temat. Czy są tu przyszłego mamy, które biorą neoparin i acard jednocześnie. Ja mam brać profilaktycznie ze względu na wagę. Jestem obecnie w 8 tyg ciąży. Boję się przyjmować acard bo czesto piszą, że przyjmuje się po 11 tyg. Jak to było u Was ?
Zarówno w pierwszej, jak i teraz drugiej ciąży, biorę acard 150 i zastrzyki Neoparin 0,4 od samego początku (od pozytywnego testu). Syn urodzony zdrowy, druga ciąża również przebiega prawidlowo
 
reklama
reklama
Do góry