reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zezowanie ... jak długo?

reklama
Mysz... to troche jak u mnie... zawsze zapomne zadzwonic i zarejestrowac mojego Jaska - rejestruja tylko miedzy godz. 13 a 14 i nigdy nie moge sie wstrzelic w te godziny ;-(
 
Dziewczyny proszę zaraz po przeczytaniu tego postu ustawic sobie przypominajki w telefonach z odpowiedznimi godzinami i datami ;-)
 
Moi chłopcy właściwie nie zezowali a Ania aż do pół roku potem spokój a potem jak miała 3,5 roku oczko uciekło i od tej pory walczymy z zezem. Nosi okulary i miała już jedną operację, teraz czekamy na decyzję o następnej
 
Jestem w podobnej sytuacji. Mojej Martynie uciekało oczko i na bilansie dwulatka polecono mi skonsultować się z okulistą, bo róznie się mówi. Dzieci zezują, bo mają szeroki nosek i mają prawą, bo z tego wyrosną. W sumie minął rok od tamtego czasu i trafiliśmy do okulisty, bo już teraz Martyna może współpracować podczas badania i okazało się, że ma poważną wadę wzroku :no: Nadwzroczność i okularki +6,5 i +4. Pani doktor pytała gdzie myśmy się tak długo uchowały, ale skąd mogłam wiedzieć, że coś jest nie tak skoro ona normalnie funkcjonuje - nie obija się o meble, koloruje itp W jednym oczku pod pewnym kątem nie widzi, a drugie wszystko nadrabiało. Teraz przez 6 tygodni oprócz okularów, na 8 godzin dziennie mam zasłaniać zdrowsze oczko. I tu pojawia się problem - jak to zrobić??? Jakoś udało się namówić córkę na okulary, ale zasłanianie oczka, to istna droga przez mękę. Może ja mam do tego złe podejście, ale staram się żeby chociaż trochę w ciągu dnia było zaklejone. Nie wiem jak ją przekonać, bo rozmowa i tłumaczenie przynoszą marny efekt, a z argumentem "nie widzę" trudno dyskutować. Jutro ma iść do przedszkola i nie wiem jak to będzie.
 
:-:)-:)-(

U nas jedno oczko ucieka ale nie zawsze. Pani doktor powiedziała że niby do 1,5 roku ma prawo ale niepokoi mnie to. Ja mam wadę więc przy okazji mojej wizyty u okulisty dopytam:tak:
 
zez to powazny problem, ja mialam jak bylam mala i zle leczony pozostal do dzisiaj :-(, tzn nie zezuje tak normalnie, ale czasem oko mi ucieka, do tego mam wade wzroku
przede wszystkim trzeba znalezc dobrego okuliste, bo niektorzy moga tylko krzywde zrobic(jak bylo w moim przypadku, widzialam na jedno oko tylko 25%)
corcia kolezanki tez ma zeza i niestety za pozno zaczal byc leczony i musi miec operacje na oczko
powodzenia w leczeniu i zdrowka :-)
 
reklama
Zgadza się źle leczony zez pozostaje bardzo długo ,natomiast generalnie dzieci do 15 roku życia mają prawo zezować,nie jest to powód do niepokoju. Można rozpocząć leczenie jeśli zez występuje powyzej 2 roku życia,wtedy nawet trzeba.
 
Do góry