reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zimno mu w nocy

Pysia29d

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
1 081
Juz nie wiem jak małego mam ubierac;/ cały czas zimny ma kart stopy itp.Codzienine coraz grubiej był ubierany;/Zaczełam od grubszej kołdry a skończyłam na body i pajacu z froty a dziś body i pajacu z weluru i dalej zimny!rece jak lody kark itp.jest 22 stopnie w pokoju poduszki nie ma bo w nocy przekreca się na brzuch i nie daje głowy na bok tylko z nosem w materacu spi (dopóki ktoś tego nie zauwazy)Jak była poduszka to byl gorcy jak nie ma to juz nie wiem co mnu ubierac;/
 
reklama
jeśli mały nie choruje to się tym nie przejmuj. Ja mam to samo. Zakładam body na to piżamkę lub śpiochy i przykrywam co jakiś czas jak nie śpię a w nocy mały śpi bez kołderki, chyba bym się wykończyła jakbym cały czas biegała przykrywać go!
Jednak jeśli naprawde przeszkadza wam to, to są takie specjalne śpiworki dla dzieci. Nie używałam więc nie wiem na ile są dobre.
 
mial spiworek 2 noce;/ przez tyddzień codziennie różnych sposobów wypróbowałam i nic się nie dało;/ciągle zimny a był wczesniej jak miał podusie goracy.
 
Ale to dziwne, że na ciepłotę miałaby wpływ poduszka..
Może taka uroda maluszka, że zimny jest po nocce?
Moja córa ma cały czas zimne dłonie i stópki - tak ma i już.
Z tego, co piszesz dobrze jest ubrany do spania, do tego kołderka - wszystko jak należy.
A w nocy jak śpi? Budzi się częściej czy coś w tym stylu?
Może nie potrzebnie się martwisz, może małemu tak jest dobrze :)
Są jeszcze pajacyki z polarku - może taki wypróbuj? :)
 
Napisała w pierwszym poście, że maluszek nie przekręca główki tylko "wbija się" w poduchę/materac.
Moja córeczka jak była malutka spała bez poduszki, potem na takiej cieniuteńkiej, że nawet jej nie odczuwała - teraz ma takie zwykłe, puchowe poduchy ale zawsze śpi poniżej ;) Ogólnie zaleca się aby dziecko spało na płaskiej powierzchni :tak:
 
Ostatnia edycja:
może ma takie krążenie? ja choć dorosła to od dziecka mam zawsze lodowate ręce i stopy, nawet jak śpię przykryta po same uszy. Moja mała się rozkrywa w nocy i jak się przebudze to idę sprawdzić i ją nakrywam, wtedy ma zazwyczaj letnie łapki. Ale nigdy zimne . A jeszcze dodam że w nocy mamy 19st, a Julka śpi teraz w zimie ubrana w body na krótki i pajacyk bawełniany. Rano po wyjęciu z łózeczka jest cieplutka więc za lekko ubrana nie jest. Aha ma podusię cieniutką i przeważnie śpi wtulona buzią w tą poduszkę lub w misia, a reszta ciała rozkryta, ale jakoś szczególnie chłodna to ona nie jest, ani też cieplejsza od wtulenia w ww. atrybuty :)
 
wow 22 stopnie - myślę, że zupełnie nie masz się czy martwić u nas w szczycie mrozów było 16 - normalnie 18 st mamy:) Jak nie choruje nie ma kataru to wszystko ok :) Mój śpi z gołymi nogami bo zrzuca skarpetki :) w body i spodniach od piżamy , jak go przykrywam to się ostro buntuję i jak wyjdą to się zaraz położy na kołdrze. A poduszka w ogóle nie jest potrzebna ja kupiłam tydzień temu i mały rytualnie co dzień ją wyrzuca :) i śpi na materacu.
Twardy a może Ty jakąś poduszkę rozgrzewającą miałaś?:) Bo trudno mi tu znaleźć związek pomiędzy spaniem na poduszce a ciepłota ciała. Mój jak widzisz śpi bez a i tak jest ciepły:) jeszcze mi przychodzi do głowy, że może kołderkę jakąś marną masz? Może to jakiś letni model w tych poliestrowych to nigdy nie wiadomo bo wszystkie takie same lekkie.
 
reklama
kołderke miałam zwykła zmieniłam no gruby wielk koc poskadany na kilka czesci(wczesniej nie zakładałam mu pod ten koc bodów tylko sam pajac bo taki goracy był0 a teraz nawet body i gruby pajac nie pomaga) poduszke bym mu dała ale nie chce mu się głowy przekrecac.Ma frotowe przescieradło bo tylko w domu takich uzywamy
 
Do góry