reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zimowe dziecko - wasze rady

Mythopoeia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
666
Hej dziewczyny! Termin porodu mam na grudzien. Zastanawiamy sie jak rozegrac transport dziecka ze szpitala do samochodu. W co je wtedy ubrac? W kombinezon jest ok? (a do fotelika rozebrac i miec spiworek fotelikowy). Podzielcie sie prosze jakimi radami dla mam zimowego noworodka. A moze sa jeszcze jakies inne problemy o ktorych nawet nie pomyslalam? :)
 
reklama
Hej dziewczyny! Termin porodu mam na grudzien. Zastanawiamy sie jak rozegrac transport dziecka ze szpitala do samochodu. W co je wtedy ubrac? W kombinezon jest ok? (a do fotelika rozebrac i miec spiworek fotelikowy). Podzielcie sie prosze jakimi radami dla mam zimowego noworodka. A moze sa jeszcze jakies inne problemy o ktorych nawet nie pomyslalam? :)
Urodziłam 19.12, a że szpitala wyszlysmy 25.12. Ubralam dzidziusia w kombinezon czapeczke i na rączki lapki. I wsadzalismy do śpiworka który był już zamontowany do fotelika. W aucie tylko rozpielam spiworek
 
Na przejście ze szpitala do samochodu kombinezon czapka plus pieluszka tetrowa na nosidełko no i kocyk. W samochodzie sciagnelam pieluche a jak po chwili się nagrzalo to sciagnelam kocyk i lekko rozpięłam kombinezon. Ustawiona optymalna temperatura żeby nie zrobić sauny ;)
 
Rodziłam w grudniu i córka była ubrana w kombinezon ala miś z zakładkami na rączki i nóżki oraz czapkę. Pod kombinezonem body z długim rękawem i spodnie ogrodniczki, skarpetki. Temperatura była na plusie. Do domu mieliśmy 15minut samochodem.

Dziewczyny nie przegrzewajcie dzieci.
 
Ale zapinalyscie w foteliku w kombinezonie? Bo ja wlasnie czytalam, ze nie mozna i dlaczego zastanawiam sie, co zrobic zeby mu bylo cieplo w samochodzie bez kombinezonu ..
 
Ale zapinalyscie w foteliku w kombinezonie? Bo ja wlasnie czytalam, ze nie mozna i dlaczego zastanawiam sie, co zrobic zeby mu bylo cieplo w samochodzie bez kombinezonu ..

Są specjalne otulacze do fotelika.

Np. Link do: ROŻEK WIELOFUNKCYJNY DO FOTELIKA KROPKI SREBRNE

(Natomiast osobiście bym wybrała taki bez kapturka na głowę)


Chociaż my mieliśmy taki, co nadaje się do fotelika i gondoli. Pewnie ten tez sie nada [emoji4]

My przewoziliśmy w tym „Misowym” kombinezonie, on nie jest jakoś bardzo gruby. Ale decyzje o przewożeniu dzidziusia zostawiam Tobie i mną się nie sugeruj [emoji4]
 
My wychodzilismy ze szpitala w lutym. Synek miał na sobie taki misiowy kombinezon/pajacyk i na to chyba dwa koce, bo dosyć zimno było. Zimowe kombinezony raczej niewskazane są bo w foteliku dziecko nie powinno mieć grubych kombinezonow bo wtedy nie da się porządnie ściągnąć pasów.
No i dziecko że szpitala do auta przenosisz z reguły już w foteliku i tylko fotelik przypinasz, raczej nie wychodzisz z dzieckiem na rękach i dopiero w aucie wkładasz do fotelika, wiec opcja że najpierw kombinezon a potem to ściągasz jest bez sensu trochę. .
 
reklama
Do góry