reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zjadłam dużo tiramisu będąc w ciąży

parampampam

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Marzec 2017
Postów
397
Witam.

Naszła mnie chęć na tiramisu. Jestem w 17 tygodniu ciąży i niestety zjadłam całe opakowanie 500 g dzisiaj. Po fakcie uświadomiłam sobie, że przecież ciasto jest nasączone alkoholem. Teraz bardzo się martwię, że zaszkodziłam swojemu dziecku... Proszę o wsparcie, bo mam straszne poczucie winy.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Rozwiązanie
ogólnie jesz to na co masz ochotę miałam ochotę na pączka jadłam pączka mimo że to cukier i grozi cukrzyca nie ograniczałam się zbytnio fakt troszke przybyło mi ciałka ;) ale wcale się tym nie przejmuje . Tak samo mówią o Pepsi czy o Coli mój ginekolog w Polsce powiedział można pić z umiarem tak samo położne w Holandii mówiły jedz pij to co chcesz i nawet mówiły ze kieliszek wina na krążenie oczywiście wino odpuściłam :p bo nie chciałam upijać mojej pociechy :D
Podejrzewam, że producenci do gotowych ciast nie dodają znacznych ilości alkoholu ze zwględu choćby na koszty. W składzie ile jest alkoholu? Jest w ogole?Jednakże, z zachciankami trzeba uważać, tam była na pewno ogromna ilość cukru.
 
Alkohol znajdował się na trzecim miejscu, drugim od końca w składzie syropu, którym nasączone było ciasto. A syrop stanowił niecałe 10% całości. Nie mam pojęcia, ile to może być gramów alkoholu.
Jeśli chodzi o zachcianki w ciąży to ja sobie wyrzutów nie robię jak zjem dużo i niezdrowo, bardziej chodzi mi o ten alkohol, z którego nie zdawałam sobie sprawy w trakcie.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 
Jak ja robię tiramisu na duuużej formie, to dodaję kieliszek likieru i czuć alkohol. Wątpię, żeby tyle dodawali, a porcja też mniejsza niż moja. A amaretto ma max 30% alkoholu.
 
Jednak jeśli dobro dziecka jest dla ciebie ważne to choć czasem wyrzuty powinnaś mieć jak zjesz niezdrowo.
Wyrzuty sumienia to powinny mieć matki palące w ciąży i spożywające alkohol .... Nie pouczaj proszę dziewczyny tylko dlatego, że miała ochotę na ciasto.
Już nie przesadzajmy :) Nie każdy ma problem z cukrem. W ciąży jeśli nie ma przeciwwskazań wcinamy co chcemy w umiarze . Widocznie organizm tak potrzebuje. Węglowodany wbrew pozorom też są w ciąży ważne. Dodają już i tak obciążonemu ciału energii bo przecież kawy nie wypada pić. Inna sprawa, że w ciąży często spada cukier, występują problemy z zasłabnięciami itp. Warto mieć coś słodkiego akurat pod ręką. Nie każdy ma świeże jabłka z bazaru dzień dnia.
Do autorki: Myślę, że w cieście nie było za dużo ARAKU. Prawdziwe tiramisu jest bardzo drogie :) A i tam zdaje się chodzi bardziej o rożne rodzaje syropów niżeli dużą dawkę alkoholu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuję dziewczyny! Pomoglyscie mi bardzo.
A co do posta aim: nie mam wyrzutów, bo postanowiłam nie dać się zwariować w ciąży. Jem co chcę, ile chcę, robię to w miarę zdrowo i pozwalam sobie na zaspokajanie zachcianek. Nawet tych bardzo niezdrowych. Lubię jeść, sprawia mi to przyjemność. A że wyniki badań mam dobre, to nie mam powodów, by coś zmieniać.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry