reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zła morfologia, żelazo w normie w ciąży.

Ankuś

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2017
Postów
1 855
Miasto
Warszawa
Proszę o radę. Moja hemoglobina od dwóch miesiący wynosi 10,4. Miesiąc brałam żelazo na receptę. Wynik sie nie zmienił. Lekarz kazał zbadać żelazo. Wyszło 108 przy normie 33-193. Co mam robić? Jakieś dodatkowe badania? Hematolog?
 
reklama
Zaden hematolog w ciazy to normalne zaczbij pic tez pokrzywe i kup sobie suplement diety burak forte.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A czy lekarz powiedział Ci, że masz brać żelazo w połączeniu z witaminą c, żeby się prawidłowo wchłaniało? I czy bierzesz kwas foliowy?
 
witaj jak byłam w ciąży i miałam tez anemie. Lekarz kazał brać żelazo popilac polowa szkl wody z duza ilością cytryny żeby lepiej się przyswajalo.
 
Anemia w ciąży nie musi wynikać z niedoboru żelaza, ale również Wit B12. Żelazo koniecznie musi być brane z wit. C. Pokrzywa też bardzo poprawia morfologie - tak jak pisały już poprzedniczki. Ja od siebie mogę polecić naturalny preparat w postaci soku (mój lekarz powiedział, ze jest w porządku i przez miesiąc mam go pic i zrobić kontrolne badania). Rabenhorst Plus, bogactwo żelaza plus witaminy :)
 
reklama
W ciazy to normalne nie jest jakaś zla do zadnego hematologa nie idz:)
Do hematologa idzie sie jakbys poza ciaza niska caly czas miala .masz lekka anemie anemia zaczyna sie ponizej 11:)
Dzidzia ciagnie z Ciebie mi co prawda pozno spadla hemoglobina bo jakos w 29 tyg mialam 10.6 ale bralam zelazo chyba przez tydzien dwa tardyferon i potem do konca ciazy mialam ponad 12:)
Pij pokrzywe soki z buraka jak nie lubisz samego to mieszaj z innym sokiem mojej mamie wlasnie bo buraku hemo pieknie skoczyla mieso teraz masz sezon na owoce to jedz truskawki i maliny one sa dobre na hemo:)
Nie wiem jak to sie ma do tego bo ja bralam z magnezem w ciazy zelazo ale czytalam zeby nie brac magnezu razem z zelazem bo sie niby niweluja zeby odczekać 2 h po zelazie z magnezem ja pozniej robilam odstępy jak to przeczytałam :)
A w witaminach dla kobiet w ciąży masz razem tyle ze za malo zelaza i slabo sie wchłania
Moze nie dziala akurat na Ciebie to zelazo widzisz mi tardyferon podniosl hemoglobine a czasem slyszalam ze na kobiety nie dzialal:)
Bierz kwas filiowy on jest dobry na krew i wit c.
 
Ostatnia edycja:
Do góry