reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złamana górna czwórka mleczak

annika1801

zainteresowana
Dołączył(a)
9 Styczeń 2010
Postów
905
Miasto
Lębork,pomorskie
Mojej córce(5,5lat)złamał się bądz wykruszył ząbek mleczny.Nie zauważyłam tego wcześniej;(
Został korzeń,który po kilku dniach pokrył się dziąsłem i go nie widać.Córka nie odczuwa żadnych dolegliwości tej strony,nie jest opuchnięte ani zaczerwienione ale boję się,że przy wyżynaniu się stałych zębów może być problem z tą niewidoczną resztą.
 
reklama
Mozliwości są dwie. Albo czekac i nic nie robić i liczyć że nie nastąpi żadne powikłanie w postaci infekcji tj. np. przetoki, ropnia, itd. , albo taki korzeń usunąć. Ta druga opcja jednak wiąze się z dość dużym stresem dla 5-cio letniego dziecka.
 
Witam!

Ja mam podobny problem u mojej prawie 2 letniej corki! Tzn widze ze ukruszyl jej sie kawaleczek jedynki, ale dosłownie kawaleczek. No i sie zastanawiam czy bardzo sie tym martwic?
Czy ktorez z Waszych dzieci tak miało? Czy trzeba cos z tym robic?
 
Witam!

Ja mam podobny problem u mojej prawie 2 letniej corki! Tzn widze ze ukruszyl jej sie kawaleczek jedynki, ale dosłownie kawaleczek. No i sie zastanawiam czy bardzo sie tym martwic?
Czy ktorez z Waszych dzieci tak miało? Czy trzeba cos z tym robic?

u mojej coreczki ukruszyła sie równiez część jedynki
córeczka ma 1,5 roku widac ze ja "haczy " poniewaz jezdzic tam co chwilke paluszkiem
czy tak to zostawic czy isc z nia do lekarza
tylko do jakiego ??
czy jest dentysta dzieciecy ???
i czy tak małe dziecko przyjmie boje sie aby nie sdała sie pruchnica
 
Do góry