reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe samopoczucie a wyniki badan

Dołączył(a)
9 Luty 2020
Postów
10
Witajcie moje kochane. Chciałabym porady. Otóż mam 40 lat jestem w siudmej ciazy (jedno poronienie). Jestem w 8 tygodniu ciazy,i nie czuje sie zbyt dobrze. Wymioty co prawda troszkę ustały, ale ogólnie jestem słaba, zmęczona, ciągle chce mi sie spac. Dodam ze juz na tym etapie ciazy mialam wykonane badania na obciążenie glukoza.
Mój wynik na czczo to 90 a po wypiciu 75g glukozy i 2h pobraniu krwi wynik 70 wiec duzo niższy... Czy mam sie obawiać takiego wyniku, czy któraś tak miała i było wszystko dobrze? Lekarza mam dopiero we wtorek 18.02.Chciałam wiedziec czy sie martwić...
 
reklama
Rozwiązanie
Na tak postawione pytanie odpowiem, żeby się nie martwić, bo to ani ciąży, ani Tobie nie pomoże :)
Zmęczenie, senność, brak sił to akurat dość powszechne objawy na tym etapie ciąży.

Ja tez miałam nizszy wynik po 2h niż na czczo, nie taka różnice, ale jednak i było wszystko ok. Lepiej chyba to niż wynik powyżej 140. Jak się martwisz to zadzwoń na infolinię medyczną jeżeli masz taką opcję.
Lekarzem nie jestem, ale moim zdaniem jest w granicach normy :)
Dziekuje. Uspokoiłam sie ☺
Witajcie moje kochane. Chciałabym porady. Otóż mam 40 lat jestem w siudmej ciazy (jedno poronienie). Jestem w 8 tygodniu ciazy,i nie czuje sie zbyt dobrze. Wymioty co prawda troszkę ustały, ale ogólnie jestem słaba, zmęczona, ciągle chce mi sie spac. Dodam ze juz na tym etapie ciazy mialam wykonane badania na obciążenie glukoza.
Mój wynik na czczo to 90 a po wypiciu 75g glukozy i 2h pobraniu krwi wynik 70 wiec duzo niższy... Czy mam sie obawiać takiego wyniku, czy któraś tak miała i było wszystko dobrze? Lekarza mam dopiero we wtorek 18.02.Chciałam wiedziec czy sie martwić...
Na tak postawione pytanie odpowiem, żeby się nie martwić, bo to ani ciąży, ani Tobie nie pomoże :)
Zmęczenie, senność, brak sił to akurat dość powszechne objawy na tym etapie ciąży.

Ja tez miałam nizszy wynik po 2h niż na czczo, nie taka różnice, ale jednak i było wszystko ok. Lepiej chyba to niż wynik powyżej 140. Jak się martwisz to zadzwoń na infolinię medyczną jeżeli masz taką opcję.
Lekarzem nie jestem, ale moim zdaniem jest w granicach normy :)
 
Miałam w drugiej ciąży identyczny wynik po 2 godz. (na czczo 87 - test obciążenia glukozą był wykonany po 24 tygodniu). Jest to jak najbardziej prawidłowy wynik, choć niski. Ja byłam posądzona żartobliwie o zwymiotowanie lub zrobienie maratonu w ciągu tego czasu, ale po prostu tak miałam i nie było powodu do niepokoju :)
Twoje samopoczucie to zapewne skutek zmian hormonalnych, ale oczywiście zapytaj o wszystkie wątpliwości swojego ginekologa na najbliższej wizycie :)
 
Na tak postawione pytanie odpowiem, żeby się nie martwić, bo to ani ciąży, ani Tobie nie pomoże :)
Zmęczenie, senność, brak sił to akurat dość powszechne objawy na tym etapie ciąży.

Ja tez miałam nizszy wynik po 2h niż na czczo, nie taka różnice, ale jednak i było wszystko ok. Lepiej chyba to niż wynik powyżej 140. Jak się martwisz to zadzwoń na infolinię medyczną jeżeli masz taką opcję.
Lekarzem nie jestem, ale moim zdaniem jest w granicach normy :)
Dziekuje. Uspokoiłam sie ☺
 
Rozwiązanie
Do góry