reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe wyniki badania nasienia

Dołączył(a)
12 Lipiec 2016
Postów
3
824001e7a4b46ce4med.jpg
[/URL][/IMG] Witam.
W poniedzialek robilem darmowe profilaktyczne badania nasienia.
Czas abstynencji niecale 5 dni.
Bardzo przerazilem sie otrzymanym wynikiem.
2 dni przed oddaniem nasienia dosc mocno zabalowalen z alkoholem.
Czy moglo to tak drastycznie wplynac na wynik ?
Wraz z żona jestesmy zalamani. Od pazdziernika staramy sie o dziecko.
Jakies porady?
Jestem z opolskiego.
 
reklama
Może, ale nie musi, niestety mało co widać na tym zdjęciu. Czy próbka była pobrana w domu czy tam gdzie wykonywales badania?
 
Witaj,

bez paniki.
Najlepiej powtórzyć badanie - skoro było darmowe to koszty będą mniej dotkliwe za powtórkę :)

Metabolizm alkoholu może prowadzić m. in. do zaburzeń produkcji spermy, więc wpływ "zabalowania" na pewno jakiś był. Alkohol negatywnie wpływa także na budowę i ruchliwość plemników, ogólnie mówiąc na dojrzewanie nasienia.

Liczba plemników jest bardzo niska, ale pytanie jak byłoby gdyby nie było epizodu z alkoholem.

Tak czy inaczej powtórzyłabym badanie.

EDIT:
Nie wiem jak w Bocianie, ale jak my badaliśmy nasienie to można było zaznaczyć (nawet się o to pytali) , czy był alkohol (inne używki czy leki) przed oddaniem materiału i czy się pali.
 
Ostatnia edycja:
Najważniejsze to nie panikowac, tak jak ktos wyżej napisał koniecznie powtorz badanie tym razem stosując sie do wszystkich zaleceń
 
Plemniki produkują się 3 miesiące, wiec nie sądzę, zeby jedna impreza alkoholowa miała az taki wpływ na wynik. Najlepiej jednak powtórzyć za jakis czas badanie, polecam również stosować suplementy diety typu l-karnityna, profertil lub androvit plus, do tego orzechy brazylijskie- po kilka orzechów codziennie, bardzo pomaga na nasienie.
 
Jak poprzedniczka już napisała: jedna impreza nie zniszczy całej partii plemników, które faktycznie zaczynają swój żywot 3 m-ce wcześniej. Powtórne badanie ok, ale przede wszystkim wizyta u lekarza, który wskaże kierunek poszukiwań przyczyny. A te mogą być różne od infekcji po koniec zapasów prosto mówiąc. Im wcześniej zaczniecie działać tym większe szanse na własne potomstwo.
 
reklama
Byłem u urologa, stwierdzono żylaki powrózka, jestem umówiony dzisiaj na kolejną wizytę już z wynikami badań i USG jąder.
Dodatkowo zlecone badania:
FSH 9.38mlU/ml (norma 1.4-18.1)
LH 6.2 mlU/ml (1.5-9.3)
PRL 10.3 ng/ml (2.1-17.7)
Testosteron całkowity 220.13 ng/dl (241.0-827.0) czyli tutaj poniżej normy
Testosteron wolny 10.23 pg/ml (1.0-28.28)

dam znać co po wizycie
 
Do góry