reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana warunków pracy i płacy-jak dokonać

Dołączył(a)
16 Październik 2012
Postów
2
Witam,
Byłam osobą zatrudnioną na umowę o pracę na czas nieokreślony , stanowisko pracy kierownik biura. 27 grudnia Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o zmianie zarządu , powołało mnie na prezesa zarządu od dnia 1 stycznia. W treści uchwały jest też podana kwota wynagrodzenia dla prezesa. Co zrobić z dotychczasową moją umową, czy należy ją rozwiązać np za porozumieniem stron z dniem 31 grudnia, i zawrzeć nową od 1 stycznia? Czy zamiast tego może być zawarte porozumienie zmieniające umowę o pracę w zakresie rodzaju pracy ( stanowiska ) i wynagrodzenia? bo zmieniły się tylko te warunki? A jeżeli może być porozumienie zawarte w grudniu to czy w imieniu firmy ( spólka z o.o. ) występuje jeszcze stary zarząd? - czy nie dziwnie wygląda że stronami porozumienia są: jeszcze panujący prezes oraz jego następca-ale jeszcze nie prezes.
Wracając do ewentualnego rozwiązania umowy i zawarcia nowej, czy pomimo ciągłości pracy należy wystawić świadectwo pracy? Kolejny problem to urlop wypoczynkowy, który nie został wykorzystany w całości a nie ma możliwości wypłaty ekwiwalentu.
Bardzo proszę o pomoc w tej zagmatwanej sytuacji. Chcę aby wszystko było zrobione jak należy i jak najprościej.
Pozdrawiam
Monika
 
reklama
Do góry