reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

znamiona poporodowe

Dołączył(a)
23 Marzec 2013
Postów
12
czesc dziewczyny. mam takie pytanko czy slyszalyscie o znamionach poporodowych lub doswiadczylyscie tego na waszych dzzieciach. moja malutka urodzila sie bez zadnego znamienia, jednak jak miala 2/3 tygodnie za uszkiem cos sie zaczelo pojawiac, myslalam ze to ranka. bylo bardzo krwiste. przestraszylam sie tego. poszlam do lekarza (przebywam w uk). Pani doktor powiedziala mi ze to znamie poporodowe. Bardzo mnie interesuje czy mialyscie doczynienia z takim czyms i czy to zniknie???? Bo pomino wszystko to u dziewczyny nie wyglada to ladnie.... Prosze o odpwiedz.
 
reklama
tez wlasnie slyszalam ze do roku schodzi. Nadalka a czy wyczuwalne jest to jak dotkniesz??? moja ma takie czerwone, troszeczke wyczuwalne pod palcem, ale prawie ze nic. kurcze u twojej tego tak nie widac, moja na pod uszkiem i wchodzi troszke pod szyjke. 2/1cm
 
Mój synek ma ma karku i powiece...na początku były bardzo czerwone i krwiste, teraz synek ma prawie rok i znamion. Już niewidac , pojawiają się jedynie przy dłuższym płaczu ale szybko znów stają się blade
 
dziewczyny a wiecie z czego te znamina sie robia?? bo chyba w jakies przesady ze jak sie w ciazy przestraszysz i sie tam zlapiesz to dziecko bedzie mialo tam znamie, chyba nie warto wierzyc prawda? wlasnie malutka ma takie bardzo krwiste, ani sie nie pomieszaja, moze nawet ciut sie powiekszyly, ale to pewnie wraz ze rorszerzajaca sie skora. mam nadzieje ze jak mala skonczy rok to zniknie.
 
To znamie ze zdjęcia nie zniknie. Takie znamie jest dziedziczne. U nas ma je mój teść, maż i synek. Mały jak się urodził mial jeszcze plamki na czole i powiekach ale inne niż to na główce. Plamki miał od razu. Te czerwone plamki stopniowo znikają. Teraz mały skończył 2,5 roku i plamki prawie znikły. Pojawiaja sie podczas płaczu. Jeśli plamka u twojej córci jest wyczuwalna pod palcem to poszłabym jeszcze do jednego lekarza. Zaznacz, że plamka pojawiła się po jakimś czasie od urodzenia.
 
joanna19911991 znamiona poporodowe, a tzw. myszki to dwie różne rzeczy. Znamiona poporodowe najczęściej zanikają przed ukończeniem roku, są wywołane parciem podczas porodu.
Tzw. myszki powstają w trakcie ciąży, kiedy kobieta bardzo mocno ściśnie jakąś część swego ciała, najczęściej w odruchu wywołanym strachem. Te znamiona nie znikają, są najczęściej czarne lub brązowe, często obrośnięte włoskami. Siostrzenica ma taką na pośladku (efekt jej mało myślącego taty), znajomy natomiast ma ogromne znamię na szyi (jego matkę napadnięto i duszono gdy była w zaawansowanej ciąży).
Są też znamiona, które są dziedziczne.
 
mój mały ma dwa znamiona poporodowe. jedno na powiece a drugie na karku. i nie zgodzę się, że powstają podczas parcia przy porodzie.
powód prosty. cesarskie cięcie
 
reklama
mój też miał na powiece i bociana na karku, na powiece szybko zniknęło na karku już prawie nie widać, też cc
 
Do góry