reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zoltaczka fizjologiczna

Witam. Ja też miałam ten problem. Żółtaczka pokazałaś się w trzeciej dobie właśnie wtedy jak miałyśmy wychodzic do domku. Zostałyśmy jeszcze dwa dni. Adusia leżała pod lampami. Wypuścili nas z Bilirubiną 14. Po kilku dniach w domku nie było śladu bo żółtaczce. Dodam, że cały czas karmiłam i karmię piersią. I nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale co dzień bez względu na pogodę wychodzimy na spacery. A pierwszy nas spacer wybrałyśmy sie w szóstej dobie życia naszej córeczki:-)
 
reklama
Witajcie

I u nas ten temat nie był nam obcy. Żółtaczkę dostała mała w 3 dobie i była b. wysoka. Prawie 20. Musiała leżeć 2 doby pod lampami i tylko do karmienia ją dostawałam. Po 2 dniach spadła do 13. i w 6 dobie wyszłyśmy do domu. Jednak nie pobyłyśmy długo bo znowu się nasiliła do poziomu 16 i musiałyśmy jechać do szpitala na patologię noworodka. Tam po wielu wynikach okazało się, że nasilona żółtaczka jest powodem infekcji w organizmie. Wyszło, że mała miała w krwi gronkowca. Dostawała 2 antybiotyki w kroplóce i zastrzyku i po 4 dniach przepędziło gronkowca, ale musiałyśmy wybrać całą serię, więc 10 dni byłyśmy w szpitalu. Cały czas karmiłam i karmię piersią i teraz w piątek mała skończy już 2 miesiące a po żółtaczce ani śladu :-)
 
Witam
Moja corcia wlasnie konczy 4 tygodnie (jest wczesniaczkiem) i ciagle ma zoltaczke. Jest tylko na cycku. Dzis lekarz poradzil, zeby do "jadlospisu" dodac 2 razy dziennie modyfikowane mleko z butelki. Boje sie, ze przestanie ssac cycuszka po butelce, a dodatkowo wolalaby nie podawac jeszcze zadnych sztucznosci :-(
Slyszalam gdzies, ze jeszcze mozna podac podgrzane mleko matki z butelki. Czy ktoras moze slyszala o tym sposobie? Jak Wy sobie z tym poradzilyscie?
Bardzo prosze o pomoc i rady.
Bardzo dziekuje ;-)
 
Witam
Moja dwójka dzieci miała żółtaczkę,syn leżał 2 tygonie w szpitalu w celu jej zbicia niestet podawali mu tylko glukozę w kroplówce a wogóle go nie naświetlali,no i pewnego dnia pani doktor stwierdziła że trzeba go na 3 dni odstawić od piersi i przejść na sztuczne-byłam załamana bo tak samo jak ty bałam się że nie będzie potem chciał piersi-po trzech dniach bilirubina bardzo spadła mały wrócił do cycka i karmiłam go 14 miesięcy.
Z córką już nie poszłam do szpitala,na własną rękę (pod kontrolą położnej) odstawiłam ją od piersi dostawała wtedy Bebiko,jeżdziliśmy prawie codziennie na pobieranie krwi i po trzech dniach znowu wszystko spadło i mogła wrócić do piersi.
Także ja polecam odstawienie i mam nadzieję że potem obędzie się bez problemów z powrotem do piersi
 
skoro Ty odstawilas wogole od piersi a ja mam wprowadzic sztuczny pokarm 2 razy dziennie to moze faktycznie nie bedzie tak zle :eek:
hmm chyba nie mam wyjscia, ale dla jej zdrowka zrobie wszystko. Ciekawa jestem, czy ktos slyszal o podawaniu podgrzanego mleka matki?
Badzo Ci dziekuje za pomoc :-)
 
guess1 nie wiem czy podgrzanie coś da... :sorry: zastanawiam się... hmmm...
Ja małą musiałam odstawić od piersi całkowicie na 24h.:tak: Swój pokarm odciągałam żeby cycusie nie pękły a mała jadła Bebilon Pepti. Ochydny ale wcinała równo.:-)
Też płakałam bo brakowało mi jej przy cycusiu ale dałyśmy radę. To było koło 3 tygodnia życia bo była jeszcze żółtawa i po tym wszystko się unormowało... :tak::tak::tak: Więc nie bój się. To dla dobra Twojej Niuni. Kup buteleczkę ze smoczkiem przypominającym pierś . Lovi ma chyba serię >aktywne ssanie<. I do dzieła... :-):-):-)

Pozdrawiam...
 
Mój mały tez miał żółtaczkę utrzymywała się z 2 miesiące po urodzeniu, specjalnie się tym nie martwiłam, nie podawałam mu mleka ani sztucznego ani z piersi podgrzanego, wystawiałam często na słońce i samo przeszło.
Do pół roku mały dostawał tylko pierś, rzadko gdzieś wychodziłam, bo jadł co 2 godziny w dzień i w nocy, tylko jak naprawdę musiałam to sciagałam do butelki, później zaczełam pracować i przez następne pół roku ściągałam mleko na dwa karmienia dzienne. Po roku dostał butlę z modyfikowanym.
 
Moja córcia też miała żółtaczkę. Cały czas karmiłam i karmię ją piersią. Nas ze szpitala wypuścili z dośc duża zawartością bilirubiny. Dostałam tylko wytyczne, żeby podawac malej glukozę codziennie. 1 łyżeczka glukozy na 100 ml wody. Piła ją na kilka razy w ciągu dnia. Po kilku dniach żółty kolor znikną i już nigdy nie powrócił.
Spróbuj ... może i u Ciebie pomoże :-)
 
reklama
dziewczyny powiedzcie mi, kuba ma miesiac i dwa tygodnie temu mial badana krew.Miał 6.07 zółtaczki, lekarz dal mu skierowanie za miesiac znowu na pobranie krwi...czy ona znikinie?czy sie pogłebi? o co chodzi z ta zółtaczka?6.07 to duzo?:-(
 
Do góry