reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zostałam samotną matką

A

Ann-chan

Gość
Jestem w 8 miesiącu ciąży, praktycznie tego nie widać. Nikt z rodziny się nawet nie domyśla. Problem jest taki, że mój chłopak poważnie zachorował i niewiadomo czy z tego wyjdzie. (bardzo długo już go nie ma przy mnie). Radziłam sobie na początku sama. Najgorsze jest to że został mi jeszcze cały rok szkoły. Boję się że jej nie skończę i nie będę umiała zapewnić godnego życia dziecku. I znając stosunek moich rodziców do,, obcych" dzieci(na ich sparcie nie mogę za bardzo liczyć). Nie chcę oddawać tego dziecka i bardzo się boję o naszą przyszłość.
 
reklama
Rozwiązanie
Jeśli chodzi i strone finansowa to wszystko zależy od faktu czy ojciec dziecka zostanie wpisany do aktu urodzenia. Samotne wychowywanie jest wtedy gdy ojciec jest nieznany i wpisana jest tylko matka dziecka. Sam fakt ze ojciec nie bedzue wychowywal z Tobą dziecka to nie to samo co samotne wychowywanie jesli jest uwzgledniony w akcie ur. To zmienia postać rzeczy w trakcie ubiegania sie o Świadczenia rodzinne.
Jesli w akcie ojciec będzie nieznany to należy Ci sie... jesli nie masz dochodu czy umow o prace czy zlecenie itp.
- świadczenie rodzicielskie- 1 tys.zl przez 12 miesięcy od ur dziecka
- świadczenie wychowawcze tj.500 plus
- zasilek rodzinny ok.95 zl+ dodatek z tytułu samotnego wychow.dziecka 193zl+ jednorazowe becikowe 1 tys zl...
Dasz sobie radę:-) A co do rodziców "to nie jest cudze dziecko" tylko ich wnuk. A to zmienia postać rzeczy:-p zobaczysz jak zwariują na jego/jej punkcie. Na początku będzie trudno, ale w ogóle początki macierzyństwa są trudne. Daj rodzicom szanse, ale nie oczekuj, ze od razu będą skakać z radości, że jesteś w ciąży. Myślę, ze jak zaakceptują sytuację to będą skakać:-p 3maj się
 
Jestem w 8 miesiącu ciąży, praktycznie tego nie widać. Nikt z rodziny się nawet nie domyśla. Problem jest taki, że mój chłopak poważnie zachorował i niewiadomo czy z tego wyjdzie. (bardzo długo już go nie ma przy mnie). Radziłam sobie na początku sama. Najgorsze jest to że został mi jeszcze cały rok szkoły. Boję się że jej nie skończę i nie będę umiała zapewnić godnego życia dziecku. I znając stosunek moich rodziców do,, obcych" dzieci(na ich sparcie nie mogę za bardzo liczyć). Nie chcę oddawać tego dziecka i bardzo się boję o naszą przyszłość.
To partner Ciebie zostawił czy Ty jego? Bo nie rozumiem:confused:
 
Kazdej matce, jesli nie przysluguje jej "normalny" zasilek macierzynski, nalezy sie tzw. "kosiniakowe", wyplacane przez rok. Zapewne Ty nalezysz do takich osob- dowiedz sie wiecej. Oprocz tego, jako, ze jestes samotna matka, bez dochodow, na pewno tez 500+. To juz cos na poczatek, mozesz na tej bazie myslec o skonczeniu szkoly i zapewnieniu dziecku przyszlosci :).
 
reklama
Jeśli chodzi i strone finansowa to wszystko zależy od faktu czy ojciec dziecka zostanie wpisany do aktu urodzenia. Samotne wychowywanie jest wtedy gdy ojciec jest nieznany i wpisana jest tylko matka dziecka. Sam fakt ze ojciec nie bedzue wychowywal z Tobą dziecka to nie to samo co samotne wychowywanie jesli jest uwzgledniony w akcie ur. To zmienia postać rzeczy w trakcie ubiegania sie o Świadczenia rodzinne.
Jesli w akcie ojciec będzie nieznany to należy Ci sie... jesli nie masz dochodu czy umow o prace czy zlecenie itp.
- świadczenie rodzicielskie- 1 tys.zl przez 12 miesięcy od ur dziecka
- świadczenie wychowawcze tj.500 plus
- zasilek rodzinny ok.95 zl+ dodatek z tytułu samotnego wychow.dziecka 193zl+ jednorazowe becikowe 1 tys zl.
- jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia dziecka tj. 1 tys zl.
Tak wiec trochę tego jest.
Jesli ojciec bedzie w akcie urodzenia powyzsze swiadczenia procz pierwszego sa uzaleznione od dochodów was obojga i odpadnie na pewno dodatek z tytułu samotnego wychow.dziecka.
Tak więc glowa do gory... a jestem przekonana ze dziadkowie na pewno pomoga.

rfxge6hhcx5oy37q.png
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry