reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zus wniosek

DropKick

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2022
Postów
1 708
Hej, dostalam wiadomość od ZUS dot. Wezwania do uzupelnienia wniosku o świadczenie wychowawcze. Wchodzę na pue, tam dokument ktory jest widoczny w załączniku.
W jaki sposob uzupełnić wniosek? Gdzieś czytałam ze najlepiej złożyć drugi, zrobilam to juz dawno temu, w odpowoedzi dostałam ze świadczenie jest juz przyznane. Dodam, ze moj zus pue nie wiedzieć czemu różni się od tego który ma większość, np nie mam zakladki bon turystyczny. Probowalam przez pare dni skontaktować sie z ZUS telefonicznie, ale wszystkie linie są zajęte. Nie mam Zusu na miejscu, jesli nic nje wskóram to oczywiście się tam wybiorę, ale to juz ostateczność. Wolałabym załatwić sprawę elektronicznie. Jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć?
 

Załączniki

  • Screenshot_20220816_102206.jpg
    Screenshot_20220816_102206.jpg
    196,7 KB · Wyświetleń: 255
reklama
To chyba najlepiej załatwić listem poleconym.
Jeśli pobierałaś 500+ za okres 31.05.2021-01.06.2022 to załącz decyzję oraz Twoje oświadczenie, że nie było pobierane świadczenie za granicą (chyba że było?).

W razie czego dzwoń na infolinię - czasem trzeba tylko poczekać 15-20 minut zanim ktoś odbierze (22 560 16 00)
 
To chyba najlepiej załatwić listem poleconym.
Jeśli pobierałaś 500+ za okres 31.05.2021-01.06.2022 to załącz decyzję oraz Twoje oświadczenie, że nie było pobierane świadczenie za granicą (chyba że było?).

W razie czego dzwoń na infolinię - czasem trzeba tylko poczekać 15-20 minut zanim ktoś odbierze (22 560 16 00)
Jak to załatwić elektronicznie?
 
Raczej nie elektronicznie tylko listem poleconym.
Przez PUE to można jedynie złożyć dokumenty/wnioski.
To chyba jednak bede musiala załatwić to osobiście...
Mozesz mi jeszcze wytłumaczyć jedną rzecz, skoro wniosek nie jest uzupelniony to dlaczego w dalszym ciągu dostaje 500+?
Aha, no i przecież jesli nie uzupelnisz wniosku to nie mozesz go wyslac, wiec jak to sie stalo ze zostal zlozony? Mega mnke stresuje jak dostaje cos z zusu:/
 
Może weryfikują czy nie zaszły zmiany, o których ich nie powiadomiliście?
Ty lub mąż (ojciec dziecka) nie pracowaliście za granicą?
 
Hej, dostalam wiadomość od ZUS dot. Wezwania do uzupelnienia wniosku o świadczenie wychowawcze. Wchodzę na pue, tam dokument ktory jest widoczny w załączniku.
W jaki sposob uzupełnić wniosek? Gdzieś czytałam ze najlepiej złożyć drugi, zrobilam to juz dawno temu, w odpowoedzi dostałam ze świadczenie jest juz przyznane. Dodam, ze moj zus pue nie wiedzieć czemu różni się od tego który ma większość, np nie mam zakladki bon turystyczny. Probowalam przez pare dni skontaktować sie z ZUS telefonicznie, ale wszystkie linie są zajęte. Nie mam Zusu na miejscu, jesli nic nje wskóram to oczywiście się tam wybiorę, ale to juz ostateczność. Wolałabym załatwić sprawę elektronicznie. Jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć?
co do bonu turyatycznego ...
Jeśli masz już przyznane 500+, to musisz zgłosić deklarację w Polskiej Organizacji Turystycznej o przyznanie tego bonu.
I z tego co wiem, bony są ważne do końca września tego roku.
 
reklama
co do bonu turyatycznego ...
Jeśli masz już przyznane 500+, to musisz zgłosić deklarację w Polskiej Organizacji Turystycznej o przyznanie tego bonu.
I z tego co wiem, bony są ważne do końca września tego roku.
Tak wiem, juz sie kontaktowalam w tej sprawie z zusem. Jednak nie będę sie w to bawić.
 
Do góry