reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zus

Martusia1992

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Styczeń 2020
Postów
265
Hej dziewczyny,
Od 7 marca jestem na L4. Dawno już powinnam dostać pieniądze z ZUSu. Mój szef ma mniej niż 20 pracowników i dlatego płaci mi ZUS, a raczej powinien bo mają mega opoznienia.. też tak macie ? Znajoma czekała nawet 3 miesiace za pieniędzmi . Oni są nie powazni, a co jak ktoś nie ma za co żyć....
 
reklama
Rozwiązanie
@Mamaminionka Ja myślę, że co ZUS, to obyczaj. Także najlepiej zadzwonić i pytać w swoich oddziałach. Ale tak jak sobie przekalkulowałam, to w przypadku autorki posta ZUS może być jeszcze w swoich terminach. Ja bym jeszcze kilka dni poczekała.
Moja siostra też czeka od kwietnia i oewnie jeszcze poczeka. Nie zostaje Ci nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. Ewentualnie dzwonić i ponaglać.
 
Ja jestem na l4 od końca lutego. Od 28 marca ma już mi płacić ZUS. Pierwsze i jak dotąd jedyne pieniądze dostałam 4 maja za okres 28 marzec -6 kwiecień. Mam nadzieje, że początkiem czerwca dostane już za cały kwiecień. Zrzucam to na wirusa, bo koleżanki w zeszłym roku regularnie, co miesiąc dostawały.
 
A pracodawca wyslal druk z3?
Moj szef nie dostarcza w dalszym ciagu.Zus 2 pismo wyslal ponaglajace 16 maja...urodzilam 15 lutego i nie mam macierzyńskiego juz prawie 4 mies
 
A pracodawca wyslal druk z3?
Moj szef nie dostarcza w dalszym ciagu.Zus 2 pismo wyslal ponaglajace 16 maja...urodzilam 15 lutego i nie mam macierzyńskiego juz prawie 4 mies
Pracodawca powiedział że z jego strony jest wszystko dostarczone. Ja nic więcej nie mogę muszę zrobić ? L4 wysłane elektrycznie do pracodawcy.. ZUS wysłał do ciebie jakieś pisma ?
 
@Martusia1992 Za pierwsze 33dni zwolnienia płaci pracodawca - więc jeśli dobrze liczę, to powinien wypłacić Ci chorobowe za okres od 7 marca do 9 kwietnia. Następnie wypłaty chorobowego przejmuje ZUS, przy czym pracodawca musi co miesiąc dostarczyć druk Z-3. Jeśli powiedział, że dostarczył, to ZUS ma 30dni na wypłatę.
Moim zdaniem powinnaś zadzwonić do swojego oddziału ZUS i zapytać czy faktycznie dokumenty zostały dostarczone. Powinnaś też już mieć wypłatę przynajmniej za 10-30.04 (o ile pracodawca wskazał Twój numer konta bankowego, bo inaczej przyniesie listonosz - aczkolwiek dawnego nie wypełniałam tego druku i coś mogło się zmienić). Za maj powinnaś dostać mniej więcej w połowie czerwca.

edit. Tak sobie myślę, że jeśli pracodawca wysłał dokumenty dopiero jak wypełniał dokumenty rozliczeniowe za kwiecień, tj. do 15 maja, to ZUS faktycznie mógł jeszcze nie wypłacić za kwiecień.
 
Pracodawca powiedział że z jego strony jest wszystko dostarczone. Ja nic więcej nie mogę muszę zrobić ? L4 wysłane elektrycznie do pracodawcy.. ZUS wysłał do ciebie jakieś pisma ?
Moj tez mowil ze dokumenty zlozyl a sie okazalo ze nie zlozyl...a masz konto na zus? Warto sie przejechać do zus i sie zapytać
 
reklama
reklama
Albo załóż konto na ZUS pue i tam masz informację czy są wysłane druki czy nie i tez jest informacja czy ci przyznali zasiłek i data kiedy wypłata
 
Do góry