reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie w ciazy

koczi

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2015
Postów
26
witam. jak myslicie- czy dostane zwolnienie lekarskie od ginekologa z powodu bolu kregoslupa przez ktory nie moge spac w nocy oraz z powodu bolacych i puchnacych nog? robia mi sie na nich male siniaczki jakby wylewy podskorne pekaja naczynka, mam wrazenie jakbym nie miala krazenia w nogach takie ciezkie są... pracuje w optyku, caly dzien na nogach, jade do pracy samochodem godzine w jedna strone. jestem w 17 tyg ciazy, wizyte mam za tydzien. jak to jest z tymi zwolnieniami? stresuje się, bo juz naprawde chcialabym odpoczac, zaczac normalnie jesc i moze na basen chodzic zeby cos sie zmienilo z moim samopoczuciem. rano mam mdlosci w dalszym ciagu odpycha mnie od jedzenia, w pracy nie mam kiedy zjesc. wracam do domu ok. godziny 19, trzeba zrobic zakupy, ugotowac, nie mam czasu dla siebie... prosze o opinie. pozdrawiam
 
reklama
Moim zdaniem powinnaś dostać L4 bez większych problemów. Jednak te mikrowylewy i ciężkie nogi są bardzo martwiące, lekarz powinien rozszerzyć diagnostykę. Za wcześnie na takie objawy, chyba że masz tendencje do żylaków, zakrzepicy. może jakieś niedobory witamin przez wymioty.. Może u Ciebie to normalne, jednak trzeba to zbadać. Podstawowe to badanie moczu, morfologia itp.. Zdrówka dla was:-)
 
Powinnaś dostać zwolnienie bez problemu, a odnośnie tych nóg to miałam identycznie, byłam prywatnie u chirurga wszystko było w porządku ale i tak dostałam Clexane, dzień dnia zastrzyki były robione aż do 2 tygodni po porodzie. Pilnie skonsultuj to z lekarzem prowadzącym.
 
TO zależy czy na NFZ czy prywatnie, u prywatngo bez problemu, z NFZ niekiedy gin jest dość złośliwy i może odmówić wypisana zwolnienia tłumacząc ze nic kobiecie nie jest i tylko szuka sposobu by siedzieć w domu :(
 
No wlasnie mialam taka sytuacje ze lekarz dal mi 2 zwolnienia lekarskie po czym 3 nie chcial dac bo stwierdzil ze nic mi nie jest, a to ze kregoslup mnie bolal to ja nie obchodzilo.
Zmienilam lekarza i bez problemu wypisala zwolnienie. Nie ukrywam prace mam bardzo stresujaca ale lekarze maja to w nosie.
Czasami jak lekarz nie chce dac zwolnienia to moze znaczyc ze ma konflikt z ZUSem i sie boi ze go sprawdza...wiec lepiej zmienic lekarza dla swietego spokoju :)
 
Ja dostałam L4 już przy pierwszej wizycie. Lekarz sam zaproponował, i dobrze bo nie musiałam się męczyć w pracy i spokojnie mogłam cieszyć się ciążą. Uważam, że lekarz nie powinien Ci robić problemu ;)
 
reklama
To naprawdę zależy od lekarza, moja dr już na pierwszej wizycie się zapytała czy zwolnienie chcę, a w Twoim przypadku już chyba na pewno nie powinno być marudzenia, bo jak Ty się męczysz to bobas też źle reaguje, a On jest najważniejszy ;-) Nie czekaj tylko jak najszybciej się wybierz, a jeśli będzie marudzić to dla Ciebie będzie dobry sygnał aby go zmienić.
 
Do góry