reklama

Zwykły ser żółty czy topiony?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez benfica, 6 Styczeń 2012.

1. benfica

benfica Fanka BB :)

Witam,

Synek ma 10,5 mca i ostatnio długie 6 zębów na mleko :/ nie ma bata, żeby w ciągu doby wypijał ustawowe 500 ml mleka, dlatego lekarka poleciła, żeby podawać mu codziennie 1 plasterek sera topionego. Stąd pytanie - który ser jest bardziej odpowiedni dla jego wieku: zwykły czy topiony i czy rzeczywiście może już codziennie jeść takie sery?

Pozdrawiam.

2. Tygrysek1985

Tygrysek1985 Fanka BB :)

ser topiony????? Czy ta lekarka czytala ile syfu jest teraz w serkach topionych??? Ja bym jedynie polecała twarożek np. z owcami zmiksowany, no, ale wiem to nie do mnie pytanie heh jak zwykle sie wtracam, sa tez takie gotowe deserki bodajze gerbera w malych sloiczkach twarozek z czyms tam i jogurty w sloiczkach z czyms tam, od 10 lat mam codzienna stycznosc z maluchami i w zyciu zadnemu nie podawalam serka topionego! Kaszki np. to tez nabial a sa rozne smaki, sa tez jogurty smakowe Nestle w dzialach dzieciecych juz od 6 m-ca zycia, ew. pozniej ale to pozniej ser zolty, takie jest moje zdanie albo mleko modyfikowane smakowe, naprawde sa rozne rozwiazania ale na litosc boska nie serek topiony, ktory glownie sklada sie z konserwantow!

3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Witam.

Odradzam podawania sera topionego również ser żółty zalecany jest dopiero w 2 roku życia, są to produkty wysokosodowe. Ponieważ córka skończyła już 10 m. może jej pani zacząć wprowadzać naturalne jogurty, jest to zdrowsze rozwiązanie.

Poleć forum