reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

badanie na glukozę w 28 tygodniu????

ja mam cukier na czczo 65 a po podaniu glukozy 75 więc tez nie rewelacja, ale pocieszam się ze lepsze to niz cukrzyca ciążowa ,czyż nie ? :)
 
reklama
Ja mialam robione badanie z obciazeniem 75g. Mimo iz cukier na czcczo zarowno na poczatku ciazy jak i przy okazji tego badania wyszedl mi w normie, to wyniki juz po glukozie byly niestety przekroczone :( Wydaje mi sie wiec, ze badanie jest wskazane, bo nie wszystko da sie wylapac na czczo. Z drugiej jednak strony, pielegniarka, ktora pobierala mi krew powiedziala, ze jak ona byla w ciazy 7 lat temu to nikt takich badan nie zlecal, wiec moze to tez jest troche przesadna ostroznosc. Ale ostroznosci nigdy nie za wiele. Jesli lekarz nie chce Ci zlecic tego badania, to moze wykonaj je na wlasna reke? - jest chyba dosc tanie.
 
Jeśli ma się wątpliwości co do swojego stanu zdrowia a przedewszystkim objawy cukrzycy, to takie badanie jest na 100% obowiązkowe ! Jeśli poziom glukozy na czczo jest niepokojąco niski lub wysoki a badania moczu nienajlepsze to też, obowiązkowo trzeba wykonać to badanie. Zresztą, ja je robiłam nieodpłatnie na ubezpieczenie więc lepiej mieć sumienie spokojne :)
 
Lekarz co miesiac mi zleca badanie krwi i moczu,
zawsze mam dobre lekarz nie ma zadnych zaszczerzen co do nich.. :) ;)
ale moze mnie jeszcze wysle na to badanie glukozy :) ;)
wszystko sie okarze jak pojde do niego w kwietniu.. ;D ::) :p
Pozdrawiam
 
ja to badanie bede robila w poniedzialek to bedzie koniec 27 tygodnia bede musiala wypic 75ml ale wezme sobie cytryne i wcisne bo boje sie ze to bedzie za slodkie i nie dam rady bo od kiedy jestem w ciązy to nie jem nic slodkiego i wypic to moze i wypje ale nie wiem czy nie bede wymiotowac ale jak trzeba to trzeba







 
reklama
ja tez juz jestem po ufff da sie wypic ale nie jest lekko,
mi cukier wyszedl niski tzn w normie 3,36(glukoza) ale i tak gin kazala zrobic bo tw ze to obowiazkowe badanie hmmm
trzymam kciuki za wszystkie mamy ktore sa przed wypiciem

pozdrawiam:)
 
Do góry