reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

badanie na glukozę w 28 tygodniu????

wiecie co, u nas nikt mi nie kazal takiego badania robic
tutaj sie ogolnie raczej malo robi badan
zrobilam w Polsce rozne te co mi na poczatku kazali, a potem tutaj toksoplazmoze i to by bylo na tyle
czuje sie dobrze wiec sie jakos nie zamartwiam specjalnie
 
reklama
ja juz mam wyniki, wlasnie odebralam i tak:

- cukier przed podaniem glukozy 2.94 (podobno niski) normy 3.05-6.38
- cukier po podaniu glukozy 50g 6.88 (podobno ok) ale dziwne bo normy sa takie same? 3.05-6.38
dzis ide do gin z tymi wynikami wiec moze dwoiem sie cos wiecej
 
no ja juz tez po badaniu i po tym co sie nasluchalam kiedys jakie to okropne doswiadczenie pic ta glukoze to spodziewalam sie Bog wie czego a tu okazalo sie ze to duzo gadania o nic :) Znaczy sie dzielna bylam :p Zreszta nie mialam wyjscia bo wpadlam do przychodni jakos o 7:50 a tylko do 9 robia badania i niestety u mnie trzeba siedziec kolkiem godzine po wypiciu pod punktem pobran i zeby zdazyc to musialam wypic wszystko w minute.

potem przy odbieraniu wynikow wystraszylam sie bo wyszlo mi 144 a obok byl podany przedzial od 70 do 110 i wyszlo ze duzo podwyzszony mam ten cukier. ale polozna w szkole rodzenia powiedziala ze ten przedzial to jest na czczo i ze po glukozie 144 to dobry wynik, w normie. no zobaczymy co za tydzien gin powie.
 
Hej dziewuszki! Ja właśnie dziś miałam to badanie. Bałam się że nie wydolę, bo pamiętam że robiliśmy takie na 2 roku na ćwiczeniach z fizjologii i koleżanka-niestety-zwróciła. Więc wzięłam ze sobą cytrynę. Polizałam plasterek i jakoś nudności przeszły. Wyniki dostanę po południu więc czekam i się niecierpliwię.
 
lekarz powiedzial ze moj wnik 143 jest tyci ponad norme ale kazal zrobi nowa krzywa juz z 75 g glukozy i po 2 godzinach czekania... w przychodni :( Jutro ide. I musze wstac o 6 rano :( a zawsze wstaje do pracy o 8 i juz ostatnio mi ciezko zwlec sie z wyra a co dopiero o 6! O rany! Pozalujcie mnie troche .... ;)
tylko najgorsze bedzie jak sie okaze ze faktycznie cukier mam za wysoki i dietka! na swieta! no ale zdrowie ponad wszystko.
 
co do rannego wstawania - to dziś obudziła mnie rozładowująca sie komórka i bach- od 4.30 nie śpię- ale..coś zaczynaja mi sie oczka lepić....Pomyłam już naczynia po wczorajszej kolacji, zrobiłam pranie i rozwiesiłam, wyprasowałam kilka ciuszków..heh- i czuję się, jakby już była conajmniej godzina 18:).. ;D :laugh:
 
A ja wstalam o 7 zjadlam jak dotad 2 sniadania ;D i chce isc z powrotem do lozka, strasznie przybijajacy, szary dzionek ...
 
reklama
Oj straaasznie - ja na stojaco śpię..nic mi się nie chce!!! Oj chciałabym, by była już 18- i z mężulkiem ..wtulona jak wczoraj polezeć w łóżku..i rozmawiajac zasypiać.. ::) mmmmmmmm
 
reklama
Do góry