reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa

ja również mam cukrzycę ciążową, jestem w 31 tc, juz 6 dzień jestem na diecie i kluje sie 4 razy dziennie , raz na czczo rano i trzy razy po glownych posilkach godzine po jedzeniu. Robie sobie rowniez testy z porannego moczu na obecnosc ciał ketonowych wy również??? Mam problem szczegolnie ze snaidaniami poniewaz zauwazylam ze nawet po 2 kromkach chleba razowego wyskakuje mi za wys cukier (pomimo iz to samo jem na kolacje po kolacji cukier mam ok). Co jecie na sniadania??? Moja diabetolog jest do kitu, nic nie doradzila....... a co do ciał ketonowych wychodzą mi tak w kratke, raz zero a raz +/-. Czy któraś cos podpowie????
 
reklama
Odnośnie tego że masz wyższy cukier rano, niż wieczorem mimo iż zjadłaś to samo, to mogę Ci powiedzieć że niestety tak jest, że rano te heromony które są odpowiedzialne za regulowanie cukrów są podwyższone i niesety rano jeszcze trudniej jest zbić cukier.
 
witam i ja... U mnie jeszcze nie potwierdzono cukrzycy, jutro idę na poprawkę z glukozą 75... Po 50po godzinie miałam 175... Jestem w szoku, bo nigdy nie miałam problemów z cukrem, zawsze w dolnych granicach normy był (to u nas rodzinne), a tu klops...
 
Witam! Moje wyniki: na czczo 65mg/dl, po 50g glukozy po godzinie 174mg/dl, drugi test na czczo 75,6, po 75g glukozy po 1h 154,8mg/dl a po 2h 167. Drugi test robiłam 23.03.2010, po czym od razu udałam się ze skierowaniem do poradni diabetologicznej, gdzie usłyszałam " termin 13.04.2010". Jestem w 31 tc. i generalnie czuję niesmak w związku z takim przebiegiem sprawy. Myślałam, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo. Jak się jednak okazuje bez różnicy. Żeby nie żyć ponad 3 tygodnie w stresie zakupiłam glukometr, przeczytałam chyba wszystkie możliwe informacje w internecie, gazetach, książkach o cukrzycy ciężarnych, kuję się kilka razy dziennie, stosuję dietę, którą sama sobie ułożyłam i wyniki mam dobre. Teraz się okaże, że pójdę do lekarza, który obejrzy moje wyniki i powie: "niech Pani dalej się tak odżywia jak dotychczas bo tak jest dobrze" to chyba mnie skręci. To moje pierwsze dzieciątko i martwię się bo zaczęłam chudnąć, a nie dość tego ciągle czuję, że jestem głodna. Dzidziuś teraz w nocy doskwiera mi straszliwie (od momentu zmiany sposobów żywienia). Jem ok 6-7 małych posiłków dziennie, ale mimo to czuje się niezbyt specjalnie. Jak ma któraś z Was podobny problem proszę o kontakt.
 
U mnie cukrzycę wykryto 4 tyg temu. Teraz jestem w 29 tyg. Po glukozie 75g mialam wynik po 1h aż 150mg/dl. Ginekolog od razu wyslał mnie do poradni diabetologicznej. Tam dostałam najpierw dietę i glukometr. Miałam mierzyć poziom cukru 4 razy dziennie: na czczo, po sniadaniu, obiadzie i kolacji. Niestety po tygodniu na nastepnej wizycie diabetolog uznał że sama dieta mi nie wystarcza i teraz jest trzeci tydzień od kiedy wstrzykuję sobie insulinę (dieta oczywiście nadal jest). Po insulinie widze małą poprawę, choć nadal wyniki mam często za duże, np dzis 1h po obiedzie miałam wynik 167:-( Na początku kułam się 3 razy dziennie, po 2 tygodniach lekarz uznał że widzi poprawę i teraz karze mi brać insulinę 2 razy dziennie (po sniadaniu i kolacji) ale w większych dawkach i niestety widze że to się nie sprawdza, skoro po obiedzie mialam wynik taki jak napisałam wyżej. Tak jak ktoś napisał najczęściej wysokie wyniki wychodza po śniadaniu pomimo że mam wtedy największa dawkę insuliny. Na czczo też mam w sumie ZAWSZE przekroczone ale na szczęście nie wiele (90-100). Prawidłowy wynik na czczo powinien być 60-90, a 1h po jedzeniu 90-120 (kiedyś było do 130, ale wg nowych przepisów jest własnie 120). Trzeba jeść 6-7 niedużych posiłków dziennie, ale miedzy ostatnim posiłkiem a śniadaniem nie może upłynąc więcej niż 10 godzin, takze trzeba sobie ulożyć/ rozpisać dobry harmonogram. Ja na początku przy diecie w 9 dni schudłam aż 1,5kg, ale później zaczęłam już tyć. Absolutnie nie można być głodnym!!! Jakby ktoś chciał pogadać jeszcze o cukrzycy ciążowej to podaję swój nr gg 8403245. Pozdrawiam
 
hej dziewczyny! ja tez mam ten problem z wyskoim cukrem, ja pierwszy raz po obicażeniou glukoza miałam 212, moja lekarka stwierdziła, ze za kila dni zrobi mi jeszcze raz ten sam test obciążnenia 50 glukozy i po nim wyszło 157 , co tez jest wartością za wysoka,gdy zapytałam czy cos nie tak powiedziała, ze nie wszystko ok. tylko mniej owoców i słodyczy mam jeść.... dodam, że chodziłam do lekarza państwowo, test ten miałam robiony ok. 21 tygodnia, w 27 tygodniu stwierdziłam, ze musze zmienic lekarza bo moja dotychczasowa lekarka... po analizie wyników gdzie hemoglobina spadła mi do 11 stwierdziła, ze wszystko jest ok. nadal i nie przepisała nawet żadnych leków uzupełniajacych niedobry...masakra... natychmiast znalazłam innego lekarza prywatnie, zobaczył moje wyniki i złapał się za głowę. Stwierdził, ze dawno już powinno byc sprawdzone specjalistycznie czy nie mam cukrzycy i dał bezzastanowienia skierowanie do szpitala, gdzie przelezałam 4 dni, wprowadzono mi diete i mierzono cukier. Diagnoza jednoznaczna Cukrzyca typu I ciężarnych oczywiście. Dieta i mierzenie cukru. w sumie nie jest źle... jakoś minęły juz prawie 2 tygodnie i daje rade i praktycznie mieszcze się do 120 w godzine po posiłku. Dziewczyny czy jak będę się mieścic w tych normach to wszystko bedzie dobrze z dzidzia? jest to moja pierwsza ciaza i bardzo sie boje, tym bardziej, ze lakarz powiedział, ze conajmniej miesiac wczesniej ta cała procedura powinna sie juz zaczac.... mam stresa jak nie wiem co... a tu 30 tydzień się zaczął dopiero a może już.....
Pozdrawiam
 
Martex Ty akurat nie masz większych powodów do obaw. Ja również pierwszy raz jestem w ciąży, tylko że u mnie poziom cukrów w 1h po posiłku potrafi wynosić nawet 170, także jeśli mieścisz się do 120 to wszystko jest ok i póki taki poziom utrzymasz ciąża powinna przebiegać bezproblemowo. A insulinę przyjmujesz? Ja ją biorę od miesiąca i wczoraj na wizycie w poradni diabetologicznej dowiedziałam się, że wraz z powiększającą się macicą poziom cukrów bedzie coraz większy, więc będę z tygodnia na tydzien potrzebowała coraz większej dawki insuliny. Załamało mnie to, bo już teraz mam te jednostki na prawdę spore. Na nadmiar złego miałam wczoraj wieczorem telefon z mojej kliniki, że mam jak najszybciej zgłosić sie do lekarza, bo wykryto w wynikach moich badań kamicę nerkową. "Super", co? Cukrzyca ciążowa + kamica nerkowa....Załamka:-( A Tobie mogę poradzić tyle żebyś pilnowała nadal diety i póki bedziesz miała takie wyniki jak teraz wszystko będzie dobrze.
 
Hejka Martag1986, dzięki za podtrzymanie na duchu, bo wizyte mam w poniedziałek dopiero i troche sie stresowałam... kurcze ile nas kosztuja te nasze maleństwaa... mam nadzieje, ze docenia to jak mamusie sie musialy matrwić i męczyć żeby było wszystko ok. z naszymi pociechami. jeszcze raz dzięki. Trzymaj się tez ciepło i daj znac co z ta kamienicą !? mam nadzieje, że wszystko bedzie dobrze u Ciebie i, że ta kamienica nie okaże sie straszna dla Ciebie szczególnie teraz.... a w którym jestes tygodniu? pozdrawiam :-) trzymaj sie ciepło:-)
 
Witajcie mamusie! jestem w 33 tc. proszę o jakies info na temat cukrzycy ciążowej. Wczoraj odebrałam wynik na czczo 89 mg/dl, po wypiciu glukozy 75g po 1h 220 mg/dl i po 2h bez zmian też 220 mg/dl. Jestem załamana, dostałam skierowanie do szpitala. byłam dzisiaj, ale mnie nie przyjęli, bo nie ma miejsc. kazali zgłosić się jutro. Mam milion myśli, nie wiem czego mam sie spodziewać, bardzo martwie sie o maleństwo. Boję sie ze sobie nie poradze. prosze podnieście mnie na duchu... ;)
 
reklama
Do góry