reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i jakie pierwsze objawy??

W takim razie ja tą się zaopatrzę w te zioła:-) sprawdzałam w necie i widzę, że na moje problemy to chyba zestaw nr 3?
Chłpaków też trochę podkurujemy i miejmy nadzieję, że będzie git...
A jak narazie czekam co się okaże teraz...czy moje dolegliwości to zwykła fantazja czy może znowu coś złego zaczyna się dziać:wściekła/y: Bo mam dziwne przeczucia, że coś jest nie tak...

Co do temaratury, to właśnie zapowmniałam dodać, że wczoraj wieczorem miałam 37,2 a dziś rano 37 - nie wiem o czym to może świadczyć...
A tak w innych dniach nie mierzę temperatury ponieważ u mnie różnie z tym bywało... ale może znowu wrócę do tego?!
 
reklama
tulipanku.. nie chodzlo mi o temperature spod pachy tylko z pochwy.. i nie z wieczora tylko z rana..

mierzy sie raz dziennie o tej samej porze miedzy 5-7 rano.. mniej wiecej.. trzeba ustalic sobie pore dnia i mierzyc codziennie..

jesli chodzi o ziola ja kupilam na allegro i nie wiem jaka to byla mieszanka czy 1, 2 czy 3.. ale jesli tak wyczytalas to tak musi byc..
 
tera poczekam na @ a potem próbujemy dalej. Mojej przyjaciółce która ma wycięty jeden jajnik po ciąży pozamacicznej i po dwóch latach próby też sie udało i na też!!! Dobrze, że tu jesteście babeczki :blink:

i nam też sie uda - chciałam napisać ale mi zjadło literki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Betka142, gratuluję podejścia do sprawy i tego optymizmu!!!! I jednocześnie dziękuję, bo mogę się czegoś nauczyć od takich osób jak Ty;-)
Bo z moim optymizmem kiepsko...
 
Powiedzcie mi kobietki jak liczycie dni płodne, kiedy temperature itp. Bo może zaczne sobie też liczyć tylko na razie czekam na @ bo jeszcze nie mam a miałam 20 grudnia niby tak jak pisałam wcześniej a po 3 dniach wystąpiło to poronienie i nie wiem kiedy tej @ moge sie spodziewać
 
Ostatnia edycja:
wydaje mi sie ze poronienie nastąpiło wraz z krwawieniem czyli mozna to zaliczyc od razu jako @..

dni płodne.. hmm temat rzeka.. liczy sie ze dni plodne są 6 dni przed owu i 3 dni po ale jak dla mnie liczy sie sama owulacja i ustrzelenie jak najblizej niej..

temperature mierzylam w pochwie o 7 rano codziennie, wieczorem podczas kąpieli (zanim jeszcze sie zanurzyłam w wodzie) badałam szyjke - czystymi rączkami.. oraz kilka razy dziennie sluz po siusianiu zazwyczaj, bardzo płodny to taki przezroczysty zblizony konsystencja do kurzego białka..

wykres prowadzilam na Ovulation Calendar and Ovulation Chart - Fertility Charting
on zazwyczaj sam wylicza owulacje..
 
reklama
dziewczyny kiedy mozna najwczesniej zrobic betke? w ktorym dpo?

Komórka jajowa żyje przeciętnie 24h. Jeśli w tym czasie dojdzie do zapłodnienia, to jajeczko zagnieżdża się w czasie 6-10dni. Natychmiast w organizmie podnosi się poziom hormonu ciążowego beta-hCG. Jego poziom najlepiej sprawdzić po ok. 2dniach.
Reasumując: najwcześniej beta może wyjść pozytywna po 9dniach od owu ale najbezpieczniej ją wykonać w 13dpo :tak:

Ja zrobiłam betę w 12dpo (owulacja wyznaczona na podstawie skoku temperatury); wynik 21,6 gdzie wynik powyżej 16 oznacza ciążę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
mon
 
Do góry