reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Cześć! Wczoraj tak mnie wykończył dzień, że padłam całkowicie po powrocie z badań. U mnie bobo ma około 6,5 cm, lekarz mierzył go ze trzy razy i średnio wyszło mu 12+6 co powoduje że termin pokazał się na 1.11 🤣 ogólnie porównując z OM to jest 1,5 tygodnia starszy, ale lekarz mówił, że to wszystko ok. Samo USG u mnie trwało prawie 40 minut, bo bobo nie chciał się ułożyć tak, żeby można było zmierzyć przezierność karkową. Także USG odbyło się i przez brzuch i transwaginalnie. Jeśli chodzi o płeć to raczej chłopiec, ale wiadomo na tym etapie to nic pewnego 😊 Oglądaliśmy go też w 3d, miałam sporo czasu ogólnie żeby na niego popatrzeć 😅 Ryzyka trisomii niskie, ale czekam jeszcze na wyniki PAPPa, bo wczoraj miałam też krew pobieraną. Jedyne czym mnie zmartwił lekarz, to tym, że mam nisko łożysko no i że trzeba to obserwować przy kolejnych USG. Czytałam że w większości przypadków ono pójdzie do góry, ale wiecie jak to jest - człowiek już przed oczami ma wizję łożyska przodującego i jakichś komplikacji.
Będzie dobrze, musi być :)
Miłego dnia dla Was!
 

Załączniki

  • IMG_20240426_085546~2.jpg
    IMG_20240426_085546~2.jpg
    528,5 KB · Wyświetleń: 81
  • IMG_20240426_085506~2.jpg
    IMG_20240426_085506~2.jpg
    511,4 KB · Wyświetleń: 78
reklama
Miałam,ale tylko raz. Wiem że bardzo na dole trzeba szukać i tam będę próbować 😍 dzięki
Nie moge sie doczekać aż przyjdzie, zamówiłam do paczkomatu więc pewnie koło 14 dopiero będzie ale grunt że dziś 😊
No ten co zamówiłyśmy też jest napisane że od 16 tyg ale Kinga znalazła w 12 i faktycznie na insta jest dużo opini że od 9 nawet i znalazły co po niektóre. Ja dam znać czy znajde , 12 tyg koncze w niedziele dopiero 😉 ja podczas ciazy pamietam pare sytuacji że młoda spała i dłużej sie nie wierciła i zamiast ja budzić na wszelakie znane sposoby to bym sprawdzila po prostu serduszko. W ogole typ dziecka taki byl ze w dzien spal w nocy sie krecil , na szczescie po porodzie bylo normalnie 😅
Z tą gumą to moke odkrycie ostatnie na mdlosci, tylko zuje te smakowe orbit co by sobie troche slodkiego smaczku dodac bo slodyczy nie moge 😅
Ja zamówiłam Sonoline C, wczoraj dotarł. Próbowałam kilka razy wyszukać tętno. Jak na razie znalazłam tylko coś mojego pulsującego (łożysko, pępowina?) i dosłownie jakieś 5 sekund udało mi się wychwycić tętno dziecka, to był taki odgłos galopującego konia. Dziś rano też próbowałam, ale nie mogłam znaleźć, więc na razie odkładam to na kilka dni i poczekam aż małe trochę podrośnie. Ja akurat mam fupę tam gdzie trzeba mierzyć tętno, więc to dodatkowo utrudnia sprawę 😅😅
 
Cześć! Wczoraj tak mnie wykończył dzień, że padłam całkowicie po powrocie z badań. U mnie bobo ma około 6,5 cm, lekarz mierzył go ze trzy razy i średnio wyszło mu 12+6 co powoduje że termin pokazał się na 1.11 🤣 ogólnie porównując z OM to jest 1,5 tygodnia starszy, ale lekarz mówił, że to wszystko ok. Samo USG u mnie trwało prawie 40 minut, bo bobo nie chciał się ułożyć tak, żeby można było zmierzyć przezierność karkową. Także USG odbyło się i przez brzuch i transwaginalnie. Jeśli chodzi o płeć to raczej chłopiec, ale wiadomo na tym etapie to nic pewnego 😊 Oglądaliśmy go też w 3d, miałam sporo czasu ogólnie żeby na niego popatrzeć 😅 Ryzyka trisomii niskie, ale czekam jeszcze na wyniki PAPPa, bo wczoraj miałam też krew pobieraną. Jedyne czym mnie zmartwił lekarz, to tym, że mam nisko łożysko no i że trzeba to obserwować przy kolejnych USG. Czytałam że w większości przypadków ono pójdzie do góry, ale wiecie jak to jest - człowiek już przed oczami ma wizję łożyska przodującego i jakichś komplikacji.
Będzie dobrze, musi być :)
Miłego dnia dla Was!
Ale masz piękne zdj w 4d 😍 cudo małe


Ja zamówiłam Sonoline C, wczoraj dotarł. Próbowałam kilka razy wyszukać tętno. Jak na razie znalazłam tylko coś mojego pulsującego (łożysko, pępowina?) i dosłownie jakieś 5 sekund udało mi się wychwycić tętno dziecka, to był taki odgłos galopującego konia. Dziś rano też próbowałam, ale nie mogłam znaleźć, więc na razie odkładam to na kilka dni i poczekam aż małe trochę podrośnie. Ja akurat mam fupę tam gdzie trzeba mierzyć tętno, więc to dodatkowo utrudnia sprawę 😅😅
A ktory masz tydzień?
 
No to zaczyna się długie wolne.
Dzieci nie idą w następnym tygodniu do placówek, to będzie nauka cierpliwości. 😂
Muszę w ogródku ogarnąć żeby można już było tam siedzieć i żeby dzieci mogły się bawić.

Ja tak jak pisałam, to jestem od wczoraj strasznie emocjonalna.
Głupio mi to napisać, ale przed chwila się popłakałam i obraziłam na starego, bo nie kupił mi tego loda co chciałam i miałam bardzo ochotę. 🙈
 
Cześć! Wczoraj tak mnie wykończył dzień, że padłam całkowicie po powrocie z badań. U mnie bobo ma około 6,5 cm, lekarz mierzył go ze trzy razy i średnio wyszło mu 12+6 co powoduje że termin pokazał się na 1.11 🤣 ogólnie porównując z OM to jest 1,5 tygodnia starszy, ale lekarz mówił, że to wszystko ok. Samo USG u mnie trwało prawie 40 minut, bo bobo nie chciał się ułożyć tak, żeby można było zmierzyć przezierność karkową. Także USG odbyło się i przez brzuch i transwaginalnie. Jeśli chodzi o płeć to raczej chłopiec, ale wiadomo na tym etapie to nic pewnego 😊 Oglądaliśmy go też w 3d, miałam sporo czasu ogólnie żeby na niego popatrzeć 😅 Ryzyka trisomii niskie, ale czekam jeszcze na wyniki PAPPa, bo wczoraj miałam też krew pobieraną. Jedyne czym mnie zmartwił lekarz, to tym, że mam nisko łożysko no i że trzeba to obserwować przy kolejnych USG. Czytałam że w większości przypadków ono pójdzie do góry, ale wiecie jak to jest - człowiek już przed oczami ma wizję łożyska przodującego i jakichś komplikacji.
Będzie dobrze, musi być :)
Miłego dnia dla Was!

Jejku super! 😍 Jaki już duży 🥹
 
Ja wczoraj wzięłam linijkę żeby bardziej zdać sobie sprawę ile cm ma dziecko, czy tylko ja nie mogę w to uwierzyć jakie już duże dziecko jest we mnie?🙈
 
No to zaczyna się długie wolne.
Dzieci nie idą w następnym tygodniu do placówek, to będzie nauka cierpliwości. 😂
Muszę w ogródku ogarnąć żeby można już było tam siedzieć i żeby dzieci mogły się bawić.

Ja tak jak pisałam, to jestem od wczoraj strasznie emocjonalna.
Głupio mi to napisać, ale przed chwila się popłakałam i obraziłam na starego, bo nie kupił mi tego loda co chciałam i miałam bardzo ochotę. 🙈
Ja tam lubie jak dzieciaki mają wolne zwłaszcza ,że ma być piękna pogoda to sie wybawią na podwórku i nie będą marudzić że nuda.

Z tymi emocjami to cie rozumiem. Byłam z córkami w niedziele na koncercie gdzie inne dzieci śpiewały piosenki z bajek i ani moje dzieci nie występowały, ani nawet jakieś znajome, a ryczałam prawie na każdym dziecku udając że to sztuczny dym drażni mi oczy 😂
 
reklama
No to zaczyna się długie wolne.
Dzieci nie idą w następnym tygodniu do placówek, to będzie nauka cierpliwości. 😂
Muszę w ogródku ogarnąć żeby można już było tam siedzieć i żeby dzieci mogły się bawić.

Ja tak jak pisałam, to jestem od wczoraj strasznie emocjonalna.
Głupio mi to napisać, ale przed chwila się popłakałam i obraziłam na starego, bo nie kupił mi tego loda co chciałam i miałam bardzo ochotę. 🙈
Oj tam u mnie ostatnio awantura była bo za mało bułek kupił a ja chciałam zjeść moje ukochane danie bulke z twarozkiem 🤣🤣🙉
 
Do góry