reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako ciężarówki po raz drugi :)

reklama
Hej dziewczyny:-)
Rysia fajna wizualizacja, tylko mnie ta muzyka denerwowala:-) Poogladalam jeszcze kilka innych filmikow i przy porodach jak zawsze ryczalam :-) Wariatka jestem, ale chyba nic mnie tak nie wzrusza jak widok narodzin dziecka.

Jamama - ja ruchy czulam jakos okolo 15 tyg, teraz to juz czuje je az za bardzo, bo czasami nie daja minawet zasnac. Brzuch wygina sie we wszustkie strony. Mysle jednak, ze to jest spara indywidualna, Ollena tez pisala, ze dosc pozno zaczela cos czuc.

Pajka ale krechy to Ty masz mamuska konkretne:-))) Bardzo sie ciesze:-)

Wiecie co...upieklam piernikowo kakaowe muffiny z rodzynkami. Lazily za mna juz od dawna, a ze dzisiaj moj m w delegacji i nie gotuje, to dla Melisy mam wczorajszy obiad, a ja zjadlam tylko zupe krem z jarzyn i pozwole sobie na grzeszek mufinkowy. A co tam:-) Ciekawe czy dostane zgagi:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Ja ruchy czulam ok 17tygodnia, albo i wczesniej ale dlugo nie bylam pewna czy to to.

Rysica filmik wrecz przerazajacy...ta muzyka, te szybkie ruchy...nie podobalo mi sie. Dziwna jestem moze;)

IiM smacznego:) a jak waga u Ciebie?
 
Ollena wlasnie, ze nie wiem jak z waga!!! waga mi padla ( bateria - taka nietypowa i musze gdzies ja dokupic). Brzuch mam duzy i mysle, ze jest tak z 8 na plusie, o ile nie wiecej. Gin mnie nie zwazyl, a ja sama zapomnialam. Zreszta cala przytylam, widze to wyraznie po ciele i po twarzy. Jestem jednak "chudsza" niz w poprzedniej ciazy, bo spodnie z tamtego okresu sa za duze w biodrach, tylku i udach. No ale wtedy bylam grubsza juz zachodzac w ciaze.
 
Ups, ja słuchałam bez muzyki, bo Szymek oglądał bajkę ;P więc nawet nie wiem jaka ta muzyka, ale ogólnie to mi się bardzo podobało. :)
Ollena - bo dziecko na początku szczególnie ma takie te ruchy szybkie, bo jeszcze nie panuje nad mięśniami i nad nerwami i ja wiem nawet na jakiej zasadzie to działa, bo podobną miałam sytuację po operacji ręki jak mi znieczulenie schodziło ;P ja leciutko ruszyłam palcem a ten mi tak fiknął, że hej, w szoku byłam ;P a impuls był w moim mniemaniu leciutki wysłany, żeby ten palec ledwo drgnął, a palec cały skoczył na maxa się wygiął ;P I na początku tak samo jest u dziecka, dopiero z czasem bardziej świadomie się rusza. Bo na początku to są to takie niekontrolowane impulsy nerwowe wysyłane do mięśni, żeby je pobudzać ;P
 
Jak tak czytam, że Wasze dzieci zaczęły szybko przesypiać noc, to zazdroszczę. Ja dopiero przespałam 1 noc (od porodu, czyli od 16 miesięcy). Córka teraz mimo, że nie karmię, to budzi się raz w nocy (na smoka albo na picie wody). Córka ogólnie jak się urodziła, to w ciągu dnia jadła równo co godzinę, w nocy co 2. Kiedyś nawet przeczytałam w jakiejś książce, że żadne normalne dziecko nie je co godzinę. Książke rzuciłam w kąt, bo stwierdziłam, że nikt mi nie będzie sugerował, że moje dziecko jest nienormalne. Poza tym pediatra powiedział, że jak chce, to może jeść nawet co pół godziny... Moje dziecko oprócz cycunia jadło normalnie, jak inne dzieci z jednym wyjątkiem - absolutnie nie przyjmowała (i tak jest do tej pory) mleka modyfikowanego (jak tylko poczuła jego smak to wymiotowała - bez względu na to, jakie to było mleko, próbowaliśmy kilka). Jak była już "duża" to było mi wstyd karmić, bo dziecko chodzi a tutaj mama z cycem wyskakuje, bo dziecko woła. Na szczęście od kilku dni mamy karmienie za sobą :) Dla maleństwa w brzuszku też wyjdzie to na zdrowie :)
 
Aguś moj smyku budzi się w nocy, ale jest to spowodowane ząbkowaniem... czasami budzi się na jedzenie o 4 rano a czasami nie...ale mój zazwyczaj idzie spać o 18:30 więc to jest zrozumiałe:tak:
 
reklama
Rysica w sumie chwile po porodzie dziecko nie kontroluje ruchow, wiec masz racje:)
IiM napraw wage:) ja wpitalam jak maly samochodzik;)
 
Do góry