reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy prowadzące działalność gospodarczą

ooo no wlasnie nigdzie nic nie slychac na ten temat, jak ktos ma jakiegos linka do informacji to poprosze :)
 
reklama
Owszem, podpisał:) Ale nadal nie jest ogłoszona w dzienniku ustaw. Jeśli będzie ogłoszona w tym miesiącu to wchodzi w życie 1 listopada. Tak czy inaczej Nas już to nie dotyczy:) Ja jednak przechodzę na macierzyński już we wrześniu (tzn 6 tygodni wcześniej).
 
Ja mam termin na 30 września, więc cz y tak czy tak będę musiała wtedy przejść, bo mi.lekarz zwolnienia dłużej nie wystawi, oczywiście jakbym urodziła po terminie :) a tak było poprzednio
 
Witam was!

Część z was pewnie zaraz będzie na wcześniejszym macierzyńskim więc na pewno wiecie jak to załatwić.
Ja mam termin na 17 listopada, mogę być na macierzyńskim chyba od 7 października. Jak to się załatwia? Lekarz musi dać zaświadczenie o terminie porodu? Czy jest jakiś druk? Czy muszę to zgłaszać jakoś dużo wcześniej?

Niby załatwia to moja księgowa i czuwa nad wszystkim ale boję się, że czegoś nie dopatrzy i będzie kłopot.
 
Zaświadczenie od lekarza o terminie musisz mieć napewno, ale nie wiem ile w tym prawdy, doszły mnie słuchy, że odroczyli to pół roku chyba przez tą petycję, dokładnie nie wiem jutro coś więcej poczytam
 
Do zlozenia wniosku o macierzynski wczesniejszy potrzeba: zaswiadczenie od lekarza o planowanej dacie porodu, oswiadczenie ojca dziecka ze nie bedzie korzystal z urlopu, wypelniony zusowski druk z-3b i wniosek o zasilek macierzynski (z rozpisaniem na macierzysnki, dodatkowy macierzynski i rodzicielski - wszystko z datami)
 
Na chwilę obecną ustawa wchodzi w życie 1 listopada i póki co nic się w tej kwestii nie zmieniło. Ciężko też mówić o tym, czy jest pewność, że przedłużą vacatio legis do końca roku. Ja przechodzę na macierzyński 6 tygodni przed planowaną datą porodu, czyli już we wrześniu.
 
Witam Was dziewczyny mam pytanie, czy ktoras z was w tej ciazy miala kontrol z ZUS? DOSTAŁAM zwolnienie w 30 tyg.ciazy a po paru dniach od zgłoszenia tego do ZUS miałam juz kontrol, tylko ze nie zastali mnie gdyz poszli pod adres gdzie mieszkalam za dziecka a nie lgdzie mieszkam teraz i jak bylo napisane na zwolnieniu. o co moze pytac kontroler z ZUS co moze sprawdzac?
 
reklama
Do góry