reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MULTIMAMY - wątek główny

Czesc.
Jestem tu nowa :)
Chcialam się przestawić. Na imię mam Ania i mieszkam w Gdańsku.
Mam 10 miesięcznego synka i spodziewam się drugiego dzidziusia -tez chłopca. W ciaze zaszłam jak straszy mial 3 miesiace wiec róznica wieku między chłopcami planowo to 12 miesięcy :) Wiec bardzo krótko... Termin porodu wg OM mam na 17 lipca a wg USG ok 28 lipca.

Na pewno bede miala sporo pytan do doświadczonych mam z podobną sytuacją. Mam nadzieję, że są tu takie?

pzodrawiam Was
 
reklama
HEJ wieczorową porą!!!
Olek od dwóch nocy śpi non stop!!! od 19 do 7!!! :) pewnie teraz zapeszyłam i w nocy da popalić ;) pojawił się jednak z nim problem – nie chce pić mleka i jeść kaszki mleczno-ryżowej... za to uwielbia chleb z dżemem ;) kupię jutro Bebiko truskawkowe – może zasmakuje...

Planujecie jakoś DZIEŃ DZIECKA? Jak będzie u nas jakiś festyn, to pewnie pójdziemy. Ale na prezent zamówiłam dla chłopców zestaw LEGO duplo 3w1 – farmę. Trochę zapłaciłam, ale chłopcy już dłuuuugo nie dostali żadnych zabawek, a budować uwielbiają :) no i łóżko piętrowe tez będzie prezentem ;) kupiłam nawet 2 pościele z ZygZakiem ;)

Byliśmy dziś z Andrzejem na zakupach – garnitur, marynarka, koszula, krawat – wydaliśmy majątek, ale w pracy musi się prezentować... Mam nadzieję, że szybko zwróci się ten wydatek...

Jutro impreza firmowa w Sopocie w White House. Jeszcze nie wiem czy pojedziemy... Mama powiedziała, że zostanie z chłopcami, ale ja już tyle czasu nigdzie nie byłam i nie wiem czy mam ochotę... Chyba wyszłam z obiegu ;)


A Olek to chyba straszny rozrabiaka
Justysia śpi, Natalka zasypia a ja popijam sobie podróbę Martini ze spritem
Masz rację – Oluś to straszny rozrabiaka – nie wiem co będzie jak pójdzie do przedszkola...
Gratuluję zakupu nowego auta :) Oby się dobrze jeździło :)
Kochana, też jestem zwolenniczką podróbki Martini ze spritem ;)

na-tuska koniecznie zmieniaj lekarza!!! 3mam kciuki, abyś znalazła jakiegoś dobrego!

a na te mecze to się wybieracie czy planujecie sprzedać bilety?podejrzewam,ze można nieźle na nich zarobić.ja już oczywiscie bym kombinowała i kalkulowała
mam w planach 3 sprzedać, a czwarty dla Męża, ale zobaczymy czy zasłuży ;) mam już chętnych na bilety, ale nie wiem za ile sprzedać....

idę trochę do męża, musimy w końcu ustalić jak będzie miało nasze dziecko na imię bo on dzisiaj znowu zawalił całą moją wizję, fakt ze znowu to moja propozycja ale wcześniej było nie nie nie a dziś tak i w sumie zgłupiałam :sorry2: jak zobaczę małą to będę wiedziała jak ma być....
Dla Maksia mieliśmy imię wymyślone jeszcze jak w brzuchu był, a Oluś dostał imię dopiero w 3 dniu życia ;) dodam, ze nigdy tego imienia nie braliśmy pod uwagę....

Witajcie mamusie;)
Fakt chłopisko mi wyrosło ,ale to na pewno nie po mnie tylko po tacie 90 kg i 186 wzrostu:))ja to raczej takie chucherko 54 kg i 164 cm .Zobaczymy jak to będzie z Kamilką , mam cichą nadzieję ,ze wda się we mnie:biggrin2: .
Szczerze wam powiem ,że Mateusza to ostatnio nie ogarniam , jest tak nie grzeczny jak mały diabełek . Nic nie pasuje , ciągle by psocił i cały czas na ręce , a wierzcie mi ,że to nie takie proste nosić tyle kilogramów na rękach:biggrin2:.
jesteśmy takiej samej wagi i wzrostu ;)
Nie jesteś sama – Olka też nie ogarniam – bunt na całego :(

jeju jaki ja mam dzisiaj nastroj bez kija nie podchodz masakra! moze to ta moja antykoncepcja, bo sotatnio czesto miewam dziwne nastroje, wyje bez powodu! dziwne to troche!
maks_olo jakich ty masz przystojniakow w domu! no no no!!!! nie chcesz mojej roksany za synowa?:-D;-)a maks jak slodko mowi ten wierszyk, az serce rosnie, i te okulary jak mu pasuja super chlopak!!!
co do antykoncepcji – stosowałam pigułki, plastry, krążki, spiralę...
pigułki, plastry, krążki – samopoczucie ok, niskie libido
spirala – wszystko ok, tylko, że zaszłam z nią w ciążę ;)

taką synową bardzo chętnie ;) na-tuska tez już się oferowałą ;)

no i to czego się bałam:dostalismy skierowanie do chirurga na oględziny jajek.wg naszej lekarki nie "zeszły":(no nic,nie ma co się martwić na zapas,zobaczymy co powie chirurg.
trzymam kciuki za te jajeczka. Mój Mąż tez miał taki problem jak był mały i wszystko się dobrze skończyło.

Maks_olo mykupiliśmy piętrowe (w zasadzie potrójne) łóżko przez allegro za 1000 zł.Niestety wymagało wielu poprawek, żeby się nie rozpadało. To trzeba byłprzykręcić listwę, tu przykleić coś, bo inaczej Kacper lądował na podłodze wśrodku nocy. Do solidności to daleko temu łóżku. Drugi raz bym go nie kupiła.
Co czytasz?

A my najedliśmy się niezłego stracha wczoraj. Kacperzatrzasnął siebie i Asię w samochodzie, a ja i tatuś staliśmy na zawnątrz. Aleczad, mówię Wam!!! Zapasowego klucza brak, już jechał sąsiad z młotkiem, żebyszybę wybijać, ale Kacper zdecydował się otworzyć. Tylko Asi mi szkoda było, bosię przestraszyła i spłakała tak, że nie mogła się uspokoić.
też chciałam takie potrójne, ale chcę oduczyć Maksia przychodzenia po mnie w nocy, abym spała z nim i gdybyśmy mieli trzecie wysuwane łóżko, to sytuacje by się nie zmieniła, a tak wytłumaczę mu, że Mamusia się nie zmieści... ;)
Właśnie tego się obawiałam, że łóżko z Allegro będzie pozostawiało wiele do życzenia...

Teraz czytam CÓRKA OPIEKUNA WSPOMNIEŃ... jestem na początku, ale na pewno doczytam... jest o dziewczynce z chorobą Downa...

Niezły cwaniaczek ten Kacper ;)

zreszta moje libido jest najlepsza antykoncepcją :-D
jeśli to nie zbyt intymne – dlaczego masz tak małe libido?

aahaa co do nocnika to moja roksana cwaniara wali w porannego pampka kupe, nie wiem czy to kwestia strachu przed zrobienim na nocnik czy co, ale wychodzi na to ze ogranicza sie do jednej kupy dziennie(a to nie w jej stylu)! wiec smierdzi mi to cwaniactwem z jej strony hehehe
daj jej czasu Kochana :) nauczy się :) 3mam kciuki :)

dziewczyny, a co to jest ten zastrzyk antykoncepcyjny? ile to kosztuje?
ginekolog mi proponował. Raz na 3 miesiące. Nie jakiś straszny majątek, ale moja znajoma przytyła baaaardzo dużo i się przestraszyłam...

Nickie ucałuj guza Kacperka i dawaj fotkę z grilla ;)

witaj Mamo z Gdańska i rozgość się :)


UDANEGO WEEKENDU DLA WSZYSTKICH!!!!


PS. chwalę się nową marynarką ;)
 
Ostatnia edycja:
agata tak sobie przypomniałam, po przeczytaniu posta maks_olo o tym zastrzyku antykoncepcyjnym. Ja miałam raz. Działa 3 miesiące, jakieś grosze kosztuje, u mnie było "ale" w postaci krwawienia 8 tygodniowego :szok:. Jak to powiedział mój ginekolog - antykoncepcja 100 % :sorry2:

maks_olo gratki dla Ola, oby ten stan pozostał jak najdłużej :tak:
 
julisia-a ty kochana jakąś pomoc po porodzie będziesz miała czy sama na placu boju zostaniesz?u mnie M wezmie jakis krotki urlop a pozniej to sie boje myslec co bedzie:szok:boisz sie tego całego sajgonu czy tylko ja taka panikara?

Dziewczyny z tym stomatologiem dla Kuby to do jakiegoś specjalnego sie udać (dziecięcego)?czy do "normalnego"?nie wyobrazam sobie tej wizyty.tam to dopiero bedzie ryk!!!
niby mąż ma na trochę zostać z nami 2-3 tygodnie ale jeżeli to ma być tak jak przy Milence to niewiele pożytku z niego będzie, no nic zobaczymy w praniu;-)
powodzenia u dentysty może nie będzie tak źle;-)

ja dzis bieganiny mialam niemilosiernie duzo, ale zalatwilam chrzest dominikowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! termin 5 czerwca:-)
to rzeczywiście masz co teraz robić, a jak dokładniej planujesz? jak duże, czy w domu itp zdradź nam więcej szczegółów

my chrzcimy Asię 3 września, no i formalizujemy związek jednocześnie. Nic nawet nie zaczęłam przygotowywać, muszę chociaż salę zarezerwować. W obecnej sytuacji finansowej to też nie wiem jak to będzie, ale mam nadzieję, że będzie dobrze.

A my dziś w końcu wybraliśmy się na działeczkę. Kacper nabił sobie pięknego guza pod samiutkim okiem, śliwę ma jak trzeba.
niezła imprezka Wam się szykuje, dacie radę z przygotowaniami ale sale to rzeczywiście przydałoby się już mieć
normalnie jakaś przemoc w rodzinie :-D buziaka w siniaka ślemy

Dziewczynki mnie w weekend nie będzie. Wyjeżdżam jutro o 17 a wracam w niedzielę wieczorkiem. Ma być ciepły weekend więc wybieram się z moimi rodzicami na działeczkę. Mąż i tak pracuje więc co w domu będę siedzieć :-).
miłego odpoczynku

Czesc.
Jestem tu nowa :)
Chcialam się przestawić. Na imię mam Ania i mieszkam w Gdańsku.
Mam 10 miesięcznego synka i spodziewam się drugiego dzidziusia -tez chłopca. W ciaze zaszłam jak straszy mial 3 miesiace wiec róznica wieku między chłopcami planowo to 12 miesięcy :) Wiec bardzo krótko... Termin porodu wg OM mam na 17 lipca a wg USG ok 28 lipca.

Na pewno bede miala sporo pytan do doświadczonych mam z podobną sytuacją. Mam nadzieję, że są tu takie?

pzodrawiam Was
cześć, pisz do nas jak najwiecej ja też tu w sumie od niedawna ale dziewczyny są świetne i super z nimi się tu czuję jakby już lata pisała

padam na pyszczek a jeszcze prasowanie mnie czeka :sorry2: buziaki
 
No to dziewczyny mam pytanie standard-wózek.
Od czytania na ten temat na innych forach juz mi się w główie kręci...
Mam wózek Jedo głęboko-spacerowy i parasolkę maclarena.

Najczesciej wychodze na spacery z mężem bo sporo pracuje w domu. WIec czy taki wózek blizniaczy bedzie mi potrzebny?
Na pewno bedzię tak że sporo też bedę wychodzić sama ale myslałam, ze młodszego wpakuję w chustę wtedy i spacer bedzie krótszy...

Sama juz nie wiem jak to rozstrzygnać :)
 
Mamo z Gdańska mamy oddzielny dział o wózka dla dzieci rok po roku - radze poczytać ;-) osobiście zachwalam PP Duette SW i do dziś płaczę, ze chłopaki już takie duże, a wózek sprzedany:-p

Maks_Olo-widzę, ze jesteś ze Starogardu. Jaki ten świat mały bo ja też :) Ale obecnie mieszkam w Gdańsku :)
hmmm a może napisz coś więcej o sobie? wiek? jaka szkoła? może znamy się osobiście? ;-) ja chodziłam do "3", potem do Ekonomika :tak:

maks-olo nie mam pojecia dlaczego takie ale nic nie biore wiec nie wiem o co chodzi ;/
powiem Ci, ze należę do osób z niskim libido (wpłynęły chyba na to przeżycia z bycia nastolatką...). Przy hormonach libido było praktycznie zerowe, ale odkąd nie zabezpieczamy się jest "lepiej".

Nocka była u nas spokojna. Dziś piękne słońce, spacer oczywiście zaliczony. Maksio miał dziś wycieczkę do straży i był bardzo podekscytowany :-D

Graz, Tosiaczku, MamaOla i reszta dziewczyn gdzie jesteście!?!?

Lecę obiad robić :*
 
Ostatnia edycja:
kochane moje dziewczyny witam was serdecznie i gorąco pozdrawiam.....podczytuje was rególarnie ale na odpisanie naprawde brak czasu....teraz mi bąki pospały wiec mam dosłownie chwilke....przyznaje ze nie pisze bo ja tegoroczna maturzystka wiec slęcze nad księgami mądrosci i cos tam powtarzam...we wtorek mam ostatni egz i juz powróce na dobre....moje bąble zdrowe tylko Jul bedzie miec badania bo poci mi sie okropnie i ma wystające żeberka co moze byc oznaka krzywicy a moja cudna lekarka nie kazala do tej pory podawac wit D bo młody jest na sztucznym mleku wiec musimy sie przebadac zeby bylo wiadomo co i jak....poza tym mamy male problemy jak u wiekszosci finansowe...niestety...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa no i mój Jul zaczyna chodzic....przedrepcze juz pół pokoju:):):) jestem dumna:)

maks-olo-gdzies tam wczesniej Twoich chlopców widzialam....małe cuda....

natuska-ja tez mam niedługo roczek Jula i tez w lesie jestem takze witam w klubie kochana....a chyba wczesniej narzekalas na swoją lekarke ze ci recepty na bebilon nie chce dac...niestety od marca czy lutego zdaje sie pozmienialy sie przepisy i teraz trzeba zalatwiac zaswiadczenie od alergologa ze dziecko potzrebuje takie mleko inaczej pediatra nie da recepty...ale ja sie kłucilam ze swoja...bo nic mi wczesniej nie powiedziala a ja do niej ze co teraz ze mam pól puszki bebilonu i czym mam karmic malego jak nie da mi recepty ...i dala....

cos o libido gadacie....hm...u nas od zawsze bylo wysokie;)...

kurcze choc bym chciala nie dam rady wiecej popisac bo juz mi sie Jul kreci..eh...

pozdrawiam i obiecuje poprawe:)
 
reklama
Maks_olo- ja jestem rocznik '83. Chodziłam do Jedynki a potem do I LO. Także ze szkół na pewno się nie znamy :)

Dziewczyny a jak wasze maluchy regagowały jak wracałyscie z noworodkiem do domu? Kiedy zaczęly zauważać, ze jest ktoś nowy w domu ? :)

No i jak tu wytrzymać w szpitalu te kilka dni bez starszaka? Ja jak pomyslę o tym, ze nie bedę widziała synka przez kilka i że bedzie w tym czasie z teściową to aż mnie skręca z zazdrosci i tęsknoty...
 
Do góry