reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop wychowawczy, druga ciąża a urlop macierzyński

29.11.2012 urodziłam drugie dziecko i jestem obecnie na urlopie macierzyńskim (jezeli dobrze wyliczyłam 20 tygodni czyli do 17.04.2013r w moim przypadku), po podstawowym urlopie macierzyńskim przysługuje mi dodatkowy urlop macierzyński w wymiarze 4 tygodni tak?
Tak
czy po tym dodatkowym urlopie macierzyńskim moge skorzystać z zaległego urlopu wypoczynkowego z 2012r i z bieżącego 2013r?
Tak.

Zakłądam jednak,z e Pani umowa o pracę do tego czasu nie wygaśnie. O rodzaju umowy Pani w pytaniu nie pisze.
 
reklama
moja umowa o prace jest na czas określony do 14.01.2014r. czy jeżeli bede mogla skorzystać z opcji obniżenia wymiaru czasu pracy do 3/4 etatu moja umowa wygasa 14.01.2014r czy zostaje przedłużona do dnia w którym te 3/4 etatu się kończy?
 
moja umowa o prace jest na czas określony do 14.01.2014r. czy jeżeli bede mogla skorzystać z opcji obniżenia wymiaru czasu pracy do 3/4 etatu moja umowa wygasa 14.01.2014r czy zostaje przedłużona do dnia w którym te 3/4 etatu się kończy?
Umowa wygasa 14.01.2014. Może Pani skorzystac z obnizenia wymiaru do tego czasu.
 
Witam mam podobny problem a mianowicie:

przebywając na urlopie wychowawczym na starszego syna <od 10,06,2010> zaszłam w ciążę i 20.08.2012 urodziłam kolejne dziecko. z dniem 20.08.2012 jestem na urlopie macierzyńskim wg. pisma aż do 20.01.2013 roku. to jest 22 tygodni. czy przysługuje mi dodatkowy urlop macierzyński 4 tyg? i kiedy mam wysłać stosowne pismo? i jeszcze jedno pytanie- chce zrezygnować z pracy całkowicie kiedy mam wysłać pismo z wypowiedzeniem? muszę wszystko załatwić pisemnie gdyż moje miejsce pracy zostało zlikwidowane a całe biuro mieść się w innym mieście.
 
1 Urlop przerwałam 19.08.2012 i od 20.08.2012 byłam na macierzyńskim
2 Pierwsze dziecko urodziłam 12.11.2009
3 Umowe mam na czas okreslony do 14.10.2018 roku. jednak nie wiem jak to sie ma z tym gdyż firma ogłosiła "upadłość układowa" < ?? tak mam zapisane na zaświadczeniu> i jako tako miejsca pracy w moim mieście nie mam, jedynie co mnie chroniło to ciąża przed "utratą pracy"
 
z tego co doczytałam to kadrowa zle wyliczyła mi tygodnie powinno byc 20 tyg czyli do 6 stycznia a na piśmie mam ze przyznano mi do 20 stycznia-i teraz pytanie czy nie za pozno jak w poniedziałek wyśle pismo z prośbą o te 4 tyg dodatkowe? czy oni pomylili sie na swoją nie korzyść czy jak? już całkiem nie wiem nic a boje sie ze może być już za późno.
 
reklama
z tego co doczytałam to kadrowa zle wyliczyła mi tygodnie powinno byc 20 tyg czyli do 6 stycznia a na piśmie mam ze przyznano mi do 20 stycznia-i teraz pytanie czy nie za pozno jak w poniedziałek wyśle pismo z prośbą o te 4 tyg dodatkowe?
No to jest problem, bo rzeczywiscie urlop powinien trwać do 6 stycznia. A zatem wnioskowanie teraz o urlop dodatkowy jest wnioskowaniem po terminie. Ja bym złożyła wniosek mnie więcej takiej treści: "Prosze u udzielenie mi maksymalnego mozliwego wymiaru dodatkowego urlopu macierzynskiego bezpośednio po urlopie macierzyńskim."
czy oni pomylili sie na swoją nie korzyść czy jak?
Bez wątpienia pomylili się.
 
Do góry