reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Malucha i Mamy :)

Widze ze pisalyscie o pampersach. Moja corka urodzila sie 51cm, 3755g i uzywalysmy nr1 przez pierwsze 6tyg jakios,'dopiero pozniej nr2. Jak po porodzie raz zalozylam nr 2 to wszytko bokiem wylatywalo. W szpitalu tez byly pampersy nr 1. Zadnych odparzen nigdy moja mala nie miala
 
reklama
Ja o czapeczkach kąpielowych tez pierwsze słysze:) A co do niedrapkow można mieć 1 czy 2 pary ale nie więcej.Dzieciaczek tez musi siebie poznac więcej jak się zadrapie raz czy dwa nic mu nie będzie :-)
 
Ja się bałam przy Franku zakładania przez głowę, ale potem tak mi było najwygodniej - główka, rączki, a potem dwa napki i gotowe. W tych kopertowych nigdy nie mogłam się doszukać, co z czym zapiąć :D

Frankowi po kąpieli zakładaliśmy czapeczkę jakiś czas, ale Nuśce już nie. Oni się rodzili w zimie i lecie, więc może to zadecydowało. Albo większy luz przy drugim dziecku ;P
 
A co do niedrapków, to lepiej obciąć paznokcie :)
Chyba że ktoś ma straszne opory przed tym - ale wtedy lepsze są nawet skarpety, bo trudniej je zrzucić.

U nas był inny problem - Nuśka się zawsze na przewijaku łapała za włosy i ciągnęła z całych sił, przy tym się darła, a im bardziej się darła, tym mocniej rękę zaciskała na włosach :D
Takie to małe i głupie było :p
 
dziewczyny, jakbyście były zainteresowane, to w Tesco jest teraz wyprzedaż ciuszków niemowlęcych - od -30% do -50% :-) Nie wiem czy to w każdym tesco jest tak samo, u nas akurat jest:) choć sporo już przebrane... ale coś można wybrać:)
 
ja kojarzę czepek kąpielowy. Nigdy nie widziałam na żywo, ale kiedyś w necie na zdjęciu. Było to takie rondo jak w kapeluszu, które sprawiało że jak dziecku myło się włosy to woda nie leciała do oczu, ale teraz tak sobie myślę że to chyba nie dla noworoda.
 
ja mojemu Kurczakowi kilka pierwszych dni zakładałam cieńką bawełnianą czapeczkę dopóki mu włoski nie wyschły :-)

Alesia a to jest rondo i się zakłada żeby dziecku piana przy myciu włosków i spłukiwaniu do oczek nie leciała ;-)
 
reklama
Dopiero wczoraj dowiedzialam sie ze bedzie synus a wyprawke ubrankowa mam w 80% gotowa :baffled: bede miala spokoj na pierwszy miesiac a moze i dwa. Trzeba dokupic rajtuzki przede wszystkim jeszcze i wiecej skarpetek.
Kocyki mam robione na drutach po Michelle, zolte, bezowe, niebieskie, jeden rozowy :-p
Kosmetykow do kapieli nie uzywalam przez pierwsze pol roku bo uwazam to za zbedne...:tak: kapalam w samej wodzie z oliwka a pozniej w samej wodzie a po kapieli smarowalam oliwka, dopiero po 6msc kupilam zel pod prysznic "na dobranoc" :)
No to jeszcze tylko wozek, lozeczko i pampersy :szok:

SAM_6700.jpg

Nie wiem skad mi sie nazbieralo tyle chlopiecych :szok: Michelle moze w 5 rzeczach z tego tylko chodzila :crazy:

SAM_6668.jpgSAM_6672.jpgSAM_6673.jpgSAM_6674.jpgSAM_6675.jpgSAM_6677.jpgSAM_6679.jpgSAM_6685.jpgSAM_6688.jpg
 

Załączniki

  • SAM_6700.jpg
    SAM_6700.jpg
    37,1 KB · Wyświetleń: 58
  • SAM_6668.jpg
    SAM_6668.jpg
    34,3 KB · Wyświetleń: 40
  • SAM_6672.jpg
    SAM_6672.jpg
    30,1 KB · Wyświetleń: 39
  • SAM_6673.jpg
    SAM_6673.jpg
    27 KB · Wyświetleń: 53
  • SAM_6674.jpg
    SAM_6674.jpg
    37,9 KB · Wyświetleń: 49
  • SAM_6675.jpg
    SAM_6675.jpg
    23,8 KB · Wyświetleń: 39
  • SAM_6677.jpg
    SAM_6677.jpg
    30,1 KB · Wyświetleń: 58
  • SAM_6679.jpg
    SAM_6679.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 42
  • SAM_6685.jpg
    SAM_6685.jpg
    19,3 KB · Wyświetleń: 38
  • SAM_6688.jpg
    SAM_6688.jpg
    35,1 KB · Wyświetleń: 54
Do góry