reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

Magdziarko znalazłam takie coś, nie robiłam, ale ponoć dobre ;-)

Lin na sposób mazurski

Składniki
2 średnie liny
50 dag kiszonej kapusty
1 marchewka
1 średnia cebula
2 jabłka
5 dag słoniny
1/2 łyżeczki zmielonego kminku
1 łyżka masła 1 listek laurowy
2 goździki
sól i pieprz do smaku

Ryby oczyścić, umyć, odciąć głowy i płetwy, osolić na zewnątrz i w środku. Cebulę obrać i pokroić w drobną kostkę. Jabłka umyć, przekroić, wyciąć gniazda nasienne, miąższ pokroić. Kapustę posiekać, włożyć do rondla. Marchewkę obrać, umyć, zetrzeć na tarce. Słoninę pokroić w kostkę, stopić. Słoninę, marchewkę, cebulę włożyć do kapusty, dodać gożdziki, kminek, listek i pieprz. Podlać szklanką wody, dusić na małym ogniu ok. 30 min. Kapustę przełożyć do formy, na środku ułożyć ryby, przykryć. Piec ok 30 min w temperaturze 200 stopni C. Masło roztopić na patelni, włożyć jabłka, lekko osolić, przykryć, dusić 5 min. Rybę podawać obłożoną duszonymi jabłkami.
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny a macie jakiś sprawdzony przepis na ''salceson'' słodki- pamiętam, że tam była galaretka i kakao... hmmmm, ale nie pamiętam, a mam coś ochotę zrobic...
 
ja mam tylko na blok z mleka w proszku.

A ten salceson to chodzi Ci o zawijaska w waflu??
Bo znalazłam takie coś:
SkładnikiPrzepis- kostka margaryny - 25 dkg
- niepełna szklanka cukru - ok 15 dkg
- 2 łyżki kakao - 1,5 dkg
- galaretka (najlepiej cytrynowa) - 9 dkg (na pół litra wody)
- paczka herbatników
- paczka wafli - 18 dkg
- bakalie (rodzynki, orzechy)


Można nie dodawać kakao, tylko mak, wtedy będzie salceson biały :)rozpuścić galaretkę w szklance wody i ostudzić.
jednego wafla owinąć wilgotną ścierką, żeby zmiękł.

zdjecie.php
zdjecie.php


Margarynę, cukier i kakao zagotować. Powstałą masę wymieszać z galaretką, bakaliami, pokruszonymi herbatnikami i pokruszonymi waflami.
Nałożyć masę na wilgotnego wafla (nie wygląda za apetycznie :))
i zrolować lekko dociskając; gotowy najlepiej położyć tak, aby koniec zawinięcia był na dole, to powstrzyma salceson od rozpadania się

zdjecie.php


wstawić do lodówki aby zastygło.
 
MagdZiarko kochana jesteś, też to znalazłam, ale to nie jest to- bo w tym co szukam wafli nie było- kurcze nie pamiętam za bardzo co tam było, a moja mama nie może przepisu znalesc
 
Kruche rogaliki


- 2,5 szklanki mąki
- 1 serek homogenizowany waniliowy
- kostka margaryny
- cukier waniliowy
- łyżeczka proszku do pieczenia
- marmolada twarda lub inne nadzienie w miarę stałej konsystencji =)

Najlepsze chyba są rogale z marmoladą różaną
1. Z mąki, serka, margaryny, cukrur i proszku zagnieść ciasto
2. rozwałkować je na grubość ok. 0.5 cm
3. wyciąć z ciasta kwadraty o długości boku ok. 8 cm
4. na jeden z rogów nałożyć nadzienie i zwinać w rulon zaczynając od rogu z nadzieniem, a następnie pozawijać końce tak aby powstały rogaliki =)
5. rogale radzę nasmarować jajekim
6. piec aż się zarumienią lekko.
7. po upieczeniu posypać cukrem pudrem

na necie znalazłam, :tak: i pyszne wyszły i szybko się je robi!!!!!!!!!
 
reklama
Dziewczyny a jest tu gdzieś jakieś miejsce z przepisami dań dla naszych brzdąców?
Zamierzam gotować sama przynajmniej raz na jakieś czas i muszę sobie zrobić bazę przepisów :)
 

Podobne tematy

Do góry