reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2008' rozpoczęty przez Mamoot, 20 Luty 2008.

1. Mamoot

Mamoot Potrójna mama

Farsz do tarty na słono

Składniki:
    pieczarki
    żółty ser
    papryka
    cebula
    jajko
    przyprawy

Przygotowanie:
    Pieczarki, cebulę i paprykę (czerwona będzie się ładnie komponować) pokroić w drobną kostkę, podsmażyć i potem dusić aż wszystko będzie miękkie. Farsz doprawić solą, pieprzem, jakimś ziołem (co kto lubi: oregano, majeranek, tymianek). Wymieszać z tartym żółtym serem i jajkiem i położyć na kruche ciasto.

Uwagi:
    Nie podaję ilości składników, bo to zależy jakiej wielkości ma być tarta. Ja zazwyczaj daję w równych ilościach pieczarki i paprykę, sporo cebula, a ser i jajko, żeby się dobrze masa trzymała i łatwo kroiła.
    Można dawać różne gatunki sera żółtego w zależzności, czy ktoś woli łagodniejsze, czy bardziej wyraziste serowe smaki.
    Jeśli ktoś woli tartę z mięsem można dodać jeszcze mielone mięso.

2. agacina

agacina Czerwcowa mama'08

Świetnie, może ten wątek będzie moją kopalnią pomysłów na obiadki :-) Czekam na kolejne przepisy! A można prosić jeszcze o sprawdzony przepis na ciasto do tej tarty?

3. reklama
  4. limba

limba Fanka BB :)

No to podpowiedzcie dziewczeta!!!Moja córa musi ugotować jakies danie obiadowe-zdrowe i nietuczące.Oraz deser.Na konkurs-myslałam ze moze cos naprawde polskiego.jak jej dobrze pójdzie to wygrac mozna fajna wycieczke do Londynu-i spotkanie z szefami najlepszych restauracji.Myslałam o serniku albo makowcu.Ale jakie danie -no komletnie nie mam pojęcia.Bigosy odpadają-Anglik sie nie czepi.Podpowiedzcie cos:-)

5. Flexy

Flexy Czerwcowa mama 2008

Ale smaka mi narobiłaś Mamoociku :tak:... mniam.... ide sobie coś zaraz uszykować :-D
    Julia typowo polskie to może gołąbki??;-) albo kotlet schabowy? pierożki z kapustą i grzybami?? kurcze wypisałam to na co mam teraz ochotę :baffled: a to ma być jedno danie czy dwa? może barszczyk czerwony z uszkami??
    ohhh... coś czuje że będe stałym gościem tego wątku :-D:-D

6. Jola244

Jola244 Gość

a moze rosołek :tak:tez polskie danie

7. Flexy

Flexy Czerwcowa mama 2008

Właśnie Jola, rosołek z makaronem :tak: pychota!!

8. magdalenkakol

magdalenkakol Fan(ka)

Ja tez pomyslalm o gołabkach taki jeden Anglik do nas przyjezdza i sie nimi zajda... Bigosu za wlasnie nie tknie..

9. Jotemka

Jotemka Fanka BB :)

ciasto na tarte

125g masla
    200g maki pszennej
    szczypta soli
    lodowata woda

Ciasto wyrabiac jak na kruche. tzn rozdrobnic maslo nozem, troche przeszatkowac z soa i maka a potem palcami rozdrabniac. pod koniec dodac lodowata wode - tak by ciasto bylo zwarte. Schlodzic przez pol godz w lodowce.

10. reklama
  11. Mamoot

Mamoot Potrójna mama

Ja robie podobne ciasto na tartę, tylko dodaję jeszcze jajko, ale za to bez wody.:-)

12. agacina

agacina Czerwcowa mama'08

Dzięki :-)

Poleć forum