reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy dla naszych pociech.

reklama
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Lekki tort z owocami zrobisz bardzo szybko i bez specjalnego wysiłku. Ciasto z owocami i galaretką na biszkoptowym spodzie będzie szczególnie smakowało dzieciom.

[/FONT]
Sk3adniki:

  • [FONT=arial,helvetica,sans-serif]upieczony wcześniej biszkopt lub 2 paczki biszkoptów,[/FONT]
  • [FONT=arial,helvetica,sans-serif]Około pół kg miękkich owoców świeżych, mrożonych lub pasteryzowanych (truskawki, maliny, jagody, odpestkowane wiśnie, śliwki, morele, brzoskwinie),[/FONT]
  • [FONT=arial,helvetica,sans-serif]2 opakowania galaretki owocowej,[/FONT]
  • [FONT=arial,helvetica,sans-serif]1,5 szklanki przecieru owocowego.[/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Wykonanie:[/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Galaretki przygotować wg przepisu, dodając nieco mniej wody. Można też przygotować z soku owocowego i żelatyny (ilość żelatyny zgodnie z przepisem na opakowaniu). Odstawić do lodówki, aby trochę stężały, ale nie ścięły się całkowicie. [/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Biszkopt przekroić i przełożyć przecierem owocowym lub np. kremem waniliowym albo też ubitą z cukrem śmietaną kremówką. Ułożyć dość ciasno owoce, a następnie wylać galaretkę. Wstawić do lodówki do całkowitego stężenia. Wierzch tortu można udekorować bitą śmietaną.[/FONT]


[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Oczywiscie najlatwiej jest zamowic cos gotowego z cukierni, przystrojony i bez balaganu w kuchni ;-)[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Powodzenia[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]
 
macie jakis przepis na tort dla malucha na 1 urodziny?? taki co tez sobie zje :)
Ja w zesżłym roku zrobiłam taki:
Składniki:
Biszkopt: 3/4 szklanki mąki pszennej
3/4 szklanki mąki ziemniaczanej
6 jajek
3/4 szklanki cukru pudru
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
(ewentualnie) esencja waniliowa
Przełożenie: 2 kg jabłek (ja skorzystałam z musu jabłkowego własnej roboty - zużyłam dwa słoiki 0,5 l)
cukier (jeśli przygotowujecie mus)
2 galaretki: czerwona i żółta
Do nasączenia biszkoptu: szklanka soku jabłkowego bez cukru
Krem: 2 budynie śmietankowe
0,5 l mleka
2 łyżki cukru
200 g dobrego masła

Przygotowanie masy jabłkowej:
Jabłka obierz, pokrój i zesmaż na mus z cukrem. Jeśli korzystasz z gotowego musu, wystarczy tylko go podgrzać. Podziel mus na dwie równe części i do każdej wsyp inną galaretkę. Dobrze wymieszaj.
Pierwszy blat biszkoptu nasącz sokiem jabłkowym, nałóż pierwszą masę jabłkową (gorącą) i nakryj następnym blatem. Powtarzaj czynności - ostatnią warstwę powinien stanowić nasączony biszkopt.
Przygotowane w ten sposób ciasto zostaw, dopóki ostygną jabłka, a potem włóż je do lodówki, aby się zsiadło.
Przygotowanie kremu:
Rozmieszaj budynie i cukier w zimnym mleku, następnie całość zagotuj na wolnym ogniu, cały czas mieszając. Przykryj garnek i zostaw go do ostygnięcia.
Miękkie masło utrzyj na białą, puszystą masę, następnie dodawaj po łyżce budyniu i ucieraj do chwili, aż masa stanie się gładka. Jeśli się zważy, możesz postawić miskę na garnku z ciepłą wodą i dalej ubijać.


Ja zrobiłam dokładnie wg tego przeisu i byl za słodki!!!! Drugi raz do prużenia jabłek nie dodawalabym cukru, bo galaretki są słodkie
 
dziewczyny cos znalazłam tylko słaba gramatura, ale to juz cos, jutro u nas nalesniki :), poszukam jeszcze dokladniejszego przepisu ile maki to wstawie:

Naleśniki z jabłkiem (po 8 m-cu)
- żółtko jaja
- 3 miarki mleka modyf.
- 10 lyzek (100g) mąki
- 90ml wody do przygotowania mleka
- 80 ml wody
Nadzienie I:
- 2 jabłka jak do szarlotki
- cynamon
Nadzienie II (do wersji na słodko):
deser lub mus owocowy (smak do wyboru)
cukier puder do smaku

- ew sol do smaku dla roczniaka i olej do smażenia:), na patelni teflonowej lumpki moga bez oleju

Przygotowanie:
Żółtko, mleko i mąkę zmiksować tak, aby miało to konsystencę
śmietany. Usmażyć na teflonowej patelni lekko posmarowanej olejem lub nie, wlewać niewielką ilość ciasta, dokładnie rozprowadzać po dnie patelni (nadmiar ciasta zlać do naczynia). Naleśniki smażyć z obydwu stron obracając łopatką, gdy brzegi naleśnika odchodzą od brzegów patelni. Po usmażeniu podawać z nadzieniem.

Nadzienie I:
Jabłka umyć, obrać i uprażyć w rondlu. Kiedy się rozpadną na puch
dodać trochę cynamonu. Smarować musem naleśniki

Znalazlam budyn tylko ze z miodem i nie wiem jak z ta maka pszenna?

Budyń z owocami

Składniki

• 1 szklanka mleka sojowego

• 1 łyżeczka miodu

• 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej

• 1 łyżeczka mąki pszennej

• owoce lub przecier owocowy

• wanilia


Etapy przygotowania

1. Mąkę ziemniaczaną i pszenną połączyć z 1/2 szklanki zimnej wody.

2. Mleko sojowe doprowadzić do wrzenia i połączyć z miodem oraz wanilią. Do gotującego się mleka dodać zawiesinę z mąki i wody. Gotować 5-8 minut.

3. Po ostudzeniu podawać z owocami lub przecierem owocowym.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
super!!!! etna zrob nalesniki i daj znac jak sie udały . Potem ja sprobuje :)

mysle , ze maka pszenna dla glutenowych dzieci jest ok
 
reklama
Do góry