reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ojciec niewpisany do aktu urodzenia mimo udowodnienia ojcostwa

mala.di

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Styczeń 2012
Postów
1 511
Miasto
Warszawa / Sochaczew
Doszło do pewnie dość nietypowej sytuacji. Ojciec mojej córeczki nie uznał jej po urodzeniu, wniosłam więc do sądu o ustalenie ojcostwa, robiliśmy badania DNA, wyszło, że to on, ale sąd do tej pory -a minęło 10miesięcy nie wysłał do urzędu stanu cywilnego tej informacji i gdy kilka dni temu poszłam po odpis urodzenia córki dalej były tam wpisane fikcyjne dane. Czy teraz spoczywa na mnie obowiązek pójścia do sądu i upomnienia się o przesłanie do usc odpowiednich papierów, by wpisali tam dane tatusia, czy mogę tą sprawę tak zostawić? Bo szczerze mówiąc zawsze żałowałam decyzji o udowadnianiu mu ojcostwa, alimenty mamy śmiesznie małe (150zł) i raczej bez szans na podwyższenie, on sie małą nie interesuje, widział ją tylko na testach.
Jednak nie chciałabym mieć kiedyś problemów przez to, że nie upomne sie o wpisanie ojca do aktu urodzenia.
 
reklama
Doszło do pewnie dość nietypowej sytuacji. Ojciec mojej córeczki nie uznał jej po urodzeniu, wniosłam więc do sądu o ustalenie ojcostwa, robiliśmy badania DNA, wyszło, że to on, ale sąd do tej pory -a minęło 10miesięcy nie wysłał do urzędu stanu cywilnego tej informacji i gdy kilka dni temu poszłam po odpis urodzenia córki dalej były tam wpisane fikcyjne dane. Czy teraz spoczywa na mnie obowiązek pójścia do sądu i upomnienia się o przesłanie do usc odpowiednich papierów, by wpisali tam dane tatusia, czy mogę tą sprawę tak zostawić? Bo szczerze mówiąc zawsze żałowałam decyzji o udowadnianiu mu ojcostwa, alimenty mamy śmiesznie małe (150zł) i raczej bez szans na podwyższenie, on sie małą nie interesuje, widział ją tylko na testach.
Jednak nie chciałabym mieć kiedyś problemów przez to, że nie upomne sie o wpisanie ojca do aktu urodzenia.

Na jakim etapie jest postępowanie o ustalenie ojcostwa. Napisała Pani jedynie, że badanie wykazało ojcostwo, ale nie pisze PAni nic na temat rozstrzygniecia sądu. Czy postępowanie zostało prowomocnie zakończone?
 
Tak, postępowanie zostało prawomocnie zakończone w styczniu 2013r. Sąd orzekł na podstawie wyników badań robionych ze dwa miesiące wcześniej że on jest ojcem i zasądził alimenty od niego na naszą córkę, na tej samej rozprawie czyli w styczniu 2013.
 
Do góry