reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

witajcie kochane :-) mam problem nie wiem co sie dzieje z moim organizmem powinnam miec okres 17 stycznia dostalam 18 ale to nie jest taki okres jak zawsze tylko plamienia brazowe z lekko czerwonymi a jak sikam nic nie ma nie wiem juz o co chodzi piersi jak na okres bola jak zawsze czy to jakies zaburzenia hormonalne moga byc :confused:
 
reklama
dzien dobry wszystkim
rzadko tu zagladam czasu brak ciagle cos ;p ale dzis mnie cos ciaglo zeby sprawdzic co u ilaczek i widze ze ma dzis wizyte matko czuje ze sie okaze ze to chlopak !!:)

ann u mnie nadia miala takie kolki nic nie pomagalo masakra;/ siostra pozniej z niemiec przywiozla mi lefax czy jakos tak super byl do natana odrazu ze szpitala dostawalam co oni robili rewelka , tzn on nie mial ale sadze ze to dzieki temu bo od poczatku dostawal a pozniej kazali mi dawac obojetnie jaki z apteki ale zeby dawac , jak mial czasami taki atak bolu polecam ci czopki http://warszawa.oglaszamy24.pl/storage/96/08/fd185f79.jpg minuta i po bolu :)
 
Iweet 84 Ja w ciąży z Wojtkiem też nie mogłam patrzeć na mięso, słodycze, ale poranne mdłości i wizyty w toalecie też miałam .... Ja myślę, że te nasze objawy ciążowe nie są pewniakiem.... moja znajoma zarówno w ciąży z synem jak i z córką nie miała żadnych mdłości, ani wymiotów ... smaków też specjalnie nie... wszystko chyba zależy od organizmu ...

powiedz mi opisywałaś gdzieś wasze staranka ? bo mi chyba umknęły jak niechcesz tutaj to mogę liczyć na wiadomość prywatną ?
 
Witajcie Kochane
Ana87-mojemu maluchowi pomogło gdy włączaliśmy na noc nagrany dzwięk suszarki i leżenie na brzuszku ,na tacie.
Ilaczek,zakręcona-trzymam kciuki
Iweet84- po objawach nie ma co przesądzać,zależy to w jakim stanie jest organizm,jak był przygotowany i jak po prostu reaguje na ciążę.
Pamiętam z pierwszym synkiem miałam straszne mdłości,wymioty,aż byłam w szpitalu bo nawet wody pić nie mogłam. Z drugim synkiem mdości były mniejsze.A teraz od rana do wieczora (w nocy też)mdłości mnie męczą,ale daje robić wszystko,ciężko byoby leżeć z rocznym maluszkiem w domu:)W którym teraz jesteś tygodniu?U mnie jutro zacznie się 10-ty.
Przepraszam,że nie odnoszę się do każdej z osobna,ale nie daje rady,może trochę póżniej będę miała więcej energii i czasu.
Bardzo ciepło Was pozdrawiam i milego dnia życzę:)
 
Hejka!

ilaczek
, trzymam dziś od rana z całych sił kciuki, przynajmniej dziś skończy się niepewność a ona jest chyba najgorsza, czekam kochana na dobre wieści!

Ewcik, mam koszmarne zaległości z PW :zawstydzona/y:, postaram się dziś doczytać :-)

anufifi, progesteron masz wystarczający do utrzymania ciąży a na betę było za wcześnie co sama wiesz :-), zardek zagnieżdża się najczęściej w 7-10 dpo (statystycznie najczęściej w 9 dpo i właśnie w tym dniu zagnieździła się Kaja) a test 10-tka pokaże coś dopiero 2-3 dni później (Kaja zagnieździła się w 9 dpo a w 12 dpo wyszedł cień cienia na 10-tce, w 11 dpo nic nie było), wykres śliczny i trzymam mocno kciuki!

maran-atha, jaki piękny wykres, tak bardzo bym chciała by tym razem się udało, z całego serca Ci kibicuję.

Katriina, Justi, dziękuję :-*

Ana, Kai też tak wcześnie się zaczęło (już przy wypisie ze szpitala), początkowo pomagał Delicol ale potem już nic (żadne herbatki, masaże, Sab Simplex, Debridat, suszarka i inne :-(), po prostu trzeba było to przeczekać choć nie było to łatwe widząc jak dziecko cierpi, życzę by synusiowi szybko przeszły te przykre i bolesne dolegliwości.

magda
, masz jakis wykres?

iweet, objawy w ciąży nie mają żadnego znaczenia, ja przy Kai miałam akurat mdłości 24h/dobę a przy Krzysiu ich nie miałam, nie ma jednak żadnej reguły, organizm może różnie zareagować na hormony niezależnie od płci dziecka, zapytaj choćby kate :-)

kate, jak tam u Ciebie? :-)

kopiuszek, dużo mocy życzę, pierwszy trymestr nie rozpieszcza ale niebawem już ten najpiękniejszy drugi kiedy mdłości mijają, wraca super samopoczucie i zaczyna się odczuwać ruchy dziecka :-)
 
Zakrecona Powodzenia... czyżby znów jakieś problemy :(


Justi_ Kochana na razie odpukać jest dobrze, i mam nadzieje że bedzie jak najdłużej :) Też przeglądałam liste Nusieńki i faktycznie skurczyła się..ja to przeczuwam że jeszcze kolejne kilka lat tam bede wisieć, na wiosnę to będzie 16-ty cykl staraniowy uff heheh:) Zobaczymy moze przed wiosną nowe mamusie planujące płeć dołączą i bedzie znów nas więcej:)


iweet84 Jak Cię odrzuciło od mięsa to by zwiastowalo dziewczynkę ;) słodkie to ja jadłam z synkiem, a mdlości od rana do rana miałam;) Te wszystkie objawy i zachcianki to chyba tez sie spełniają tak na 50%....ja jadłam duzo słodkiego z synkiem, ale tez nie mogłam się powstrzymać od czipsów, kfc i frytek-czyli słono-czyli ja to tak wszystko wymieszałam chyba :) Ja jednak Ci mocno kibicuje w spełnieniu marzenia &&&&&&


magda1609 U mnie takie cykle zazwyczaj sa jak doszło do poronienia samoistnego, i albo zaczyna się takim dziwnym plamienio-okresem ;) albo bardzo obfitym krwawieniem, moga byc rózne przyczyny również hormonalne :)


kopiuszek Odpoczywaj ile sie da :)
 
dziekuje za odpowiedz zapisuje sobie kazda miesiaczke zawsze cale zycie mam regularnie co do dnia co 28 dni raz na rok sie zdazy ze spozni sie 4 dni ale to bardzooo zadko ale jak sie spozni to jest normalna miesiaczka a teraz to ja juz nie wiem co sie porobilo w tym cyklu mialam 15 dnia znowu bardzo bolesna owulacje ze nie moglam sie dotknac nawet skory nad jajnikiem :-( a jak to jest z tym estrogenem ? na chlopca ma byc wysoki? bo to estrogen chyba odpowiada za teorzenie sie narzadow plciowych zenskich chyba ze ja juz sie calkiem poplatalam :zawstydzona/y: moim pierwszym objawem w ciazy zawsze byl calkowity brak miesiaczki za kazdym razem a takie slabe miesiaczki mialam nieraz ale nie az tak slabe
 
Anuffi , Maran bede mocno trzymała kciuki za testowanie.
Iliaczek dzis wizyta? CZekam na wiesci.
Pirania bo przegapiałam ale ciesze sie ze wynik na twoją kożyśc.
Male LIski ja tez poprosze o twoje dania.
Airfix naprawde tak jest jak sa takie dziwne cykle? Ja teraz miałam dziwne @. Zaczeło sie jak zwykle po 3 dniach ale malutko, troche krwi troche plamienia, a potem po 3 dniach zaczeło sie na maxa i ze skrzpami. Zreszta ja mam zawsze skrzepy podczas @. Co to może byc?

Ide myc włosy i na 15 do pracy...jak mi sie neichce. Napadało śniegu...
 
reklama
kopiuszek u mnie dopiero 5 tydzień.

airfix w ciąży z synkiem też mnie odrzucało od mięsa. czułam się identycznie jak teraz.

justi Dietę trzymaliśmy z mężem od maja ale nie bardzo rygorystycznie (unikaliśmy niedozwolonych produktów, ale czasami pozwalaliśmy sobie na coś z niedozwolnej listy), jadłam dużo żółtego sera co mogło spowodować dośc wysoki poziom sodu, więc od czerwca/lipca wprowadziłam bardzo rygorystczną dietę (mąż pozostał przy tej mało rygorystycznej), nie jadłam nic z rzeczy niedozwolonych, nie jadłam też już sera żółtego (może ze trzy razy mi się zdażyło zjeść trochę) jadłam tylko jogurty, kurczaka i kanapki z dżemem truskawkowym, białym serem lub z masłem i ogórkiem zielonym, fasolkę szparagową, makarony, kaszę, naleśniki, krupnik. chodziłam momentami głodna i schudłam. Piłam tylko wodę, mleko i dużo mięty. mąż przerwał dietę jakieś 3 miesiące temu. oboje mieliśmy już bardzo zakwaszony organizm. w poprzednich dwóch cyklach po owulacji pozwoliłam sobie na kilka niedozwolonych produktów, w tym cyklu owulacja wypadła 29 grudnia, więc po świętach, a od świąt jadłam już normalnie (nie trzymałam diety bo za dużo w ostatnim czasie chorowałam), nie zakwaszałam się po starankach ani tuż przed tylko kilka dni przed (a dokładnie cały rephresh w 8 i 9 dniu cyklu, a potem już nic -owulka w 14 dniu, starania w 13 i 14 dniu), ph miałam w granicach 4-4,5, a w dniu staranek 5,5-6. no i staranka 12 godzin przed owulacją (wstrzemięźliwość 2 tygodnie) i 12 godzin po - oba bez O. suplementy przyjmowałam od maja. ale w ostatnich 3 cyklach po owulacji nie brałam magnezu, wapnia i żurawiny. brałam również castangusa. jony mi akurat sprzyjały bo było przed pełnią. nosiłam bransoletkę z turmalinu. minerałów i hormonów nie sprawdzałam od czerwca (ale w czerwcu sprzyjały mi tak pól na pół - wapń chłopczykowy, magnez bardzo dziewczynkowy, potas raczej dziewczynkowy i sód bardzo chłopczykowy, estradiol dość wysoki, testosteron niski, progesteronu nie robiłam ale miałam straszne problemy z cerą i tempki po ovu były wysokie).
 
Ostatnia edycja:
Do góry